Jump to content

Format Atamıyorum Sata Hdd Sorunu..

JJJEEEMMM

Recommended Posts

arkadaslar elimde ASUS K8S-mx anakartlı bi makina war amd işlemcili ve sata harddiskli.. harddisk calısıyor fakat anakartın biosunda goremiyorum. kendi pc imde formatını attım ama hddyi esas takacaqım bilgisayarda kurulum yaparken harddisk bulunamadı diyo. tahminimce sorun sata raid driveri yok.. bu sorunu nasıl cozebilirim?

Xp Kurarken başlangıçta sata raid driver ekliyeceksin yüklemeye.Sanırım F6 ile olması gerekiyor.

evet F6 ya bastım birseyler ilerledi. fakat anlamadıgım için devam et dedim sonra yine aynı ekran geldi.. kuramadım sorun sadece omudur.

evet F6 ya bastım birseyler ilerledi. fakat anlamadıgım için devam et dedim sonra yine aynı ekran geldi.. kuramadım sorun sadece omudur.

F6 ya basmadan önce sürücünün olduğu disketi tak ondan sonra gelen ekranlar sana kurmanda yardım eder.Disketi çıkarmadan xp kurulumunu tamamla.

F6 ya basmadan önce sürücünün olduğu disketi tak ondan sonra gelen ekranlar sana kurmanda yardım eder.Disketi çıkarmadan xp kurulumunu tamamla.

disket derken xp cdsindenmi bahsediorsun yoksa ayrıyetten bi disket ve disket surucummu olması gerekior?

bu disketin içinde ne olması gerekior?

disket derken xp cdsindenmi bahsediorsun yoksa ayrıyetten bi disket ve disket surucummu olması gerekior?

bu disketin içinde ne olması gerekior?

F6 ya bastığın zaman Xp kurulumuna driver ekleme şansın var bu driver'ıda disketten kurucaksın tabi driverın olduğu disketi tak F6 ya bas driver'ı seçeceğin ekran gelir seç driver'ı diskete ellemeden kurulumunu tamamla.Tabi ayrı bir disketten bahsediyorum.Tabi disket sürücünüz olması gerekiyor.

F6 ya bastığın zaman Xp kurulumuna driver ekleme şansın var bu driver'ıda disketten kurucaksın tabi driverın olduğu disketi tak F6 ya bas driver'ı seçeceğin ekran gelir seç driver'ı diskete ellemeden kurulumunu tamamla.Tabi ayrı bir disketten bahsediyorum.Tabi disket sürücünüz olması gerekiyor.

disket surucu ayarlarımda iyide bende bu diketten yokki o yazlımı nasıl bulcam?

disket surucu ayarlarımda iyide bende bu diketten yokki o yazlımı nasıl bulcam?

Hardiskin sitesine bak.Sata hard diski satan sitesindede verir ayrıca anakartının sitesindede bulabilirsin driver'ı Anakartın sata hard diskleri destekliyordur umarım.

anakark cdsinde raid dosyasını buldum 6.42 mb bunu windows cdsini takıp F6 ya bastıktan sonra anakart cdsini takıpmı yuklucem?

raid dosyalarını boş bir disket e yüklüceksin cd den olmaz o kadar uğraşma bence dediğim gibi bios tan raid denetimini ide olarak değiştir hdd yi görecektir.

anakartın sitesine gir kendi sitesine asusun orda sol ust kosede download var oradaya tık yap gelen ekranda senin anakartı bul bios unu güncelle ister disketle yap ister windows kuruluyken kendi yardımcı programıyla yap ama dikkat et biosu günceller ken güncel versiyon yuklerken elektrik kesilirse bios chip in ucar başına iş alırsın

sen bence işletim sisteminden dogru yap kolay gelsin

NOT::bu işlemleri hic yapmadıysan bilenden yardım al hata yapman anakartı bozmana bile sebep olabilir ...

anakartın sitesine gir kendi sitesine asusun orda sol ust kosede download var oradaya tık yap gelen ekranda senin anakartı bul bios unu güncelle ister disketle yap ister windows kuruluyken kendi yardımcı programıyla yap ama dikkat et biosu günceller ken güncel versiyon yuklerken elektrik kesilirse bios chip in ucar başına iş alırsın

NOT::bu işlemleri hic yapmadıysan bilenden yardım al hata yapman anakartı bozmana bile sebep olabilir ...

iyide sorun zaten windowsu kuramamam bu nedenle disketten kurmayı denicem. hot jazz arkadasım ben biosta raidle ilgili hicbirsey goremedim heryerine baktım.

arkadaşım ana kartın cd'sinde autorun menüsünde make disk gibi bi bölüm olması lazım oradan kolaylıkla yapabilirsin bendede aynı sorun var ben önce cd'den yapmıştım daha sonra ana kartın sitesinde olduğunuda gördüm

not:disket 1.44 mb'tır 6.42 mb diskete sığmaz artı raid driveri o kadar büyük boyutta olmaz

benim kullandıgım xplerdede sata raid driveri yuklu fakat hiçbirini kabul etmio hatta bilgisayarla werilen kurulum cdsini taktım o bile kabul etmiyor. anakart cdsinin içinden raid dosyasının içinde floppy image die bi klasor war o klasorun icindeki 3 klasorle içlerindeki dosyaları (toplam boyut 1.53mb) diskete atıyorum. marım bu sefer işe yarar.

benim kullandıgım xplerdede sata raid driveri yuklu fakat hiçbirini kabul etmio hatta bilgisayarla werilen kurulum cdsini taktım o bile kabul etmiyor. anakart cdsinin içinden raid dosyasının içinde floppy image die bi klasor war o klasorun icindeki 3 klasorle içlerindeki dosyaları (toplam boyut 1.53mb) diskete atıyorum. marım bu sefer işe yarar.

pc yi resetle pc açılmadan hızlı bi şekilde del tuşuna sürekli bas karşına çıkan ekrandan hartdiski cdrom a çevir format cd sini tak reset sürekli c tuşuna bas al sana format atacağın ekran olmazsa f8 tuşu kolay gelsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...