Jump to content

Ekran Kartı Sıcaklığım 75i Gördü..performans Düştü

paradox1453

Recommended Posts

Arkadaşlar 8600 gts ekran kartım var...Oyun oynarken 70-75 dereceyi buluyor sıcaklığı. Ve sıcaklık böyle olunca oyunlarda donma başlıor. Normal masaüstündeyken sıcaklık 50 derece. Fanı kontrol ettim temizledim ama değişiklik olmadı lütfen yardım edin. Bu sıcaklığı nasıl düşürebilirim..

Bir program var fan devrini hızlandıran şuan aklıma gelmiyor ama donanımhaber sitesinde forumda arat bulursun.Aynı şekilde arkadaşta 8800 GTS vardı oda böyle ısınıyordu programı kurduk belli şekilde sıcaklık düştü biraz ses oluyor fan hızı artınca ama bir seçenek daha var kartın üzerine başka soğutucu takmak.

Bir program var fan devrini hızlandıran şuan aklıma gelmiyor ama donanımhaber sitesinde forumda arat bulursun.Aynı şekilde arkadaşta 8800 GTS vardı oda böyle ısınıyordu programı kurduk belli şekilde sıcaklık düştü biraz ses oluyor fan hızı artınca ama bir seçenek daha var kartın üzerine başka soğutucu takmak.

Ayni Sorun bende oldu bende ikincisini yaptim Gitim bi tane Fan Aldim ama Aldim fan Cok yavaş Calişiyor onun Hizi Artiyorsa Bi denemek Lazim çünkü Ben isinmasin diye kapani acip bizim evdeki aspiratör Aciyorum kapan dibine koyuyorum anca Öle rahatlliyor Bilgisayarim Havalardan Kaynaklaniyor Bu sorun..

önce speed fan diye bi program yükledim işe yaramadı sildim. şimdi riva turner yüklüyorum o da yaramazsa onu da silcem de bunları yükleyip sildiğim zaman fan ayarları değişmez di mi eski orjinal haline döner di mi

önce speed fan diye bi program yükledim işe yaramadı sildim. şimdi riva turner yüklüyorum o da yaramazsa onu da silcem de bunları yükleyip sildiğim zaman fan ayarları değişmez di mi eski orjinal haline döner di mi

Ekran kartı geforce riva turner kesin olması lazım yinede destekleyip desteklemediğine bak speed fan zannedersem ati kartlar içindi.programı kaldırdığında ayarlar normale döner.dosyaların hepsinin silindiğinden emin olun.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...