Jump to content

Driver.cab Donuyor

r1eteam

Recommended Posts

Arkadaslar bilgisayarıma format atacam ama Sorun var sorunum ise DRİVER.cab sistem dosyalarını kurarken %11 gelince driver.cab bölümüne gelince donuyor

ve ilerlemiyor Dvd-rw yerine cd-rom taktım devam ediyor cd de sorun vardır dedim 36 tane sp2-conax-perfect xp-tnc-siyah inci-fiesta vs. cdler denedim hepsinde %11 de driver.cab ta takılıyor bu sorunu nasıl hallede bilirim.Şuan ki kullandıgım harddisk 120 Gb Samsung Ide harddisk ama diğeri neden bu hatayı veriyor çözemedim lütfen yardımlarınızı esirgemeyin...

Donanım algılaması hatsı dicem ama şimdi Driver.cab dosyasını sadece çıkartıyor o bölümde algılamayla ilgili bir sorun olmaz.

Harddiskini farklı bir türde formatlayarak bir dene bakalım. (fat32)

Muhtemel hata Hdd gibi gözüküyor

Denedim benimde tahminime göre harddiskten kaynaklanıyor ama durup dururken ne olurda böyle olur.2. Hdd clon atacam ama o da olmuyor hep %11 driver.cab da takılıyor...

Denedim benimde tahminime göre harddiskten kaynaklanıyor ama durup dururken ne olurda böyle olur.2. Hdd clon atacam ama o da olmuyor hep %11 driver.cab da takılıyor...

yükleme yaptıgın farklı bir xp cd si varmı yoksa devamlı aynı xp ilemi yüjkleme yapıosun..

biraz belki tuhaf gelicek hatta olurmu canım diceksiniz ama fandan kaynaklıda olabiliyor bu takılmalar.bizzat kendim yasadım.işlemci üzerindeki ve diger fanların temiz olup olmadıgına bak eger değilse iyice temizle.hatta işlemcinin üzerindeki fanının hemen altındaki mazgala benzeyen demirlerin arasına dahi bak ordaad toz perde gibi olup birikiyor ve işlemciyle fanın arasında engel olusturup ısınmasını ve pc yi kitlemesine neden oluyor.istersen bi bunları dene sonra tekrar formatlamaya calıs.kolay gelsin...

başka bi pcye hariskini paralel bağla biçimlendir komple ondan sonra senin pc ye tak tekrar format çek bide ntfs olarak yaparken hızlı deilde normal olarak yap yavas olanı sec bide eger değiştirebiliyosan cd romu değiş

O kadar uğraşma.Bence Aktive Kill Disk kullanarak Hdd nin bozuk kesimlerini kaldır.

Hirens Boot Cd içersinde mevcut bu program.Yada kendin indir Başlangıç disketi kulanarak yap bu işlemi.

Daha sonra temiz bir format at.

Sorun Hdd ise büyük olsaılıkla çözüm getirir.

SORUNU ÇÖZDÜĞÜN ZAMAN BİZİMLE AYLAŞIRSAN SEVİNİRİZ

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar bu sorunu anakartımı değiştirerek çözdüm ( Ne ram hatası * ne Hdd * ne işlemci *ne fax modem ) sorun anakart'da gittim yenısı aldım ve sorunsuz bir şekilde ama bilgisayarı satttım yeni sistem topluyorum....

Ama arkadaşlar hepiniz sağolun yardımlarınız için teşekkür ederim

Arkadaşlar bu sorunu anakartımı değiştirerek çözdüm ( Ne ram hatası * ne Hdd * ne işlemci *ne fax modem ) sorun anakart'da gittim yenısı aldım ve sorunsuz bir şekilde ama bilgisayarı satttım yeni sistem topluyorum....

Ama arkadaşlar hepiniz sağolun yardımlarınız için teşekkür ederim

KÖKTEN ÇÖZÜM YANİ :clapping:

• 3 ay sonra...
biraz belki tuhaf gelicek hatta olurmu canım diceksiniz ama fandan kaynaklıda olabiliyor bu takılmalar.bizzat kendim yasadım.işlemci üzerindeki ve diger fanların temiz olup olmadıgına bak eger değilse iyice temizle.hatta işlemcinin üzerindeki fanının hemen altındaki mazgala benzeyen demirlerin arasına dahi bak ordaad toz perde gibi olup birikiyor ve işlemciyle fanın arasında engel olusturup ısınmasını ve pc yi kitlemesine neden oluyor.istersen bi bunları dene sonra tekrar formatlamaya calıs.kolay gelsin...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...