Jump to content

Toner Olduğu Halde Boş Yazıyor

mustafa.mg

Recommended Posts

Bilgi: Yazıcının dolu toneri kabul etmemesi

Arıza: Toner empty toner low fuser error

Çözüm:

yeni toner veya doldurulmuş toner takıldıktan sonra yukarıda belirtilen arızalardan herhangi birini görmeniz durumunda

takmış olduğunuz toner çalışmayacaktır aşşağıdaki işlemlerin adım adım yapılmasından sonra hata yazısı ekrandan silinecek

ve yazıcı kullanıma hazır hale gelicektir.

1-)yazıcı üzerinde bulunan "MENU" tuşuna basın ekranda "paper type" yazısı görünecektir

2-)yazıcı üzerinde "#" tuşuna basın

3-)yazıcı üzerindeki rakamlardan "1934" rakamlarını sırasıyla tuşlayın

4-)yazıcı üzerinde "GİRİŞ/ENTER" tuşuna basın

5-)ilk dört işlemi sırasıyla ve hatasız yaptıysanız ekranda "tech" kelimesini görmeliyiz bu teknik menüye girdiğimiz

anlamına gelir

6-)"tech" yazısı ekranda yazarken "MENU" tuşuna bas ekranda "data setup" yazısı çıkacaktır

7-)sol ok tuşu ile ekranda "new cartridge" yazısını görene kadar ilerleyin

8-)"new cartridge" yazısı ekranda görüldüğünde "GİRİŞ/ENTER" tuşuna basın

9-)ekranda çıkan "YES/NO" seçeneğinden "YES" İ seçerek "GİRİŞ/ENTER" tuşuna basın

10-)bu işlemden sonra mutlaka çözülmüş olmalıdır eğer sorun devam ederse 1. adımdan itibaren tüm işlemleri tekrarlayın

11-) tekrar "tech" menüsünden normal menüye geçmek için sırasıyla "MENU" , "#" , "1934" , "GİRİŞ/ENTER"

Not : anlatılan işlemleri çok seri bir şekilde yapmanız gerekiyor

• 10 ay sonra...
  • 10 ay sonra...
Bilgi: Yazıcının dolu toneri kabul etmemesi

Çözüm:

yeni toner veya doldurulmuş toner takıldıktan sonra yukarıda belirtilen arızalardan herhangi birini görmeniz durumunda

takmış olduğunuz toner çalışmayacaktır aşşağıdaki işlemlerin adım adım yapılmasından sonra hata yazısı ekrandan silinecek

1-)yazıcı üzerinde bulunan "MENU" tuşuna basın ekranda "paper type" yazısı görünecektir

5-)ilk dört işlemi sırasıyla ve hatasız yaptıysanız ekranda "tech" kelimesini görmeliyiz bu teknik menüye girdiğimiz

anlamına gelir

6-)"tech" yazısı ekranda yazarken "MENU" tuşuna bas ekranda "data setup" yazısı çıkacaktır

9-)ekranda çıkan "YES/NO" seçeneğinden "YES" İ seçerek "GİRİŞ/ENTER" tuşuna basın

10-)bu işlemden sonra mutlaka çözülmüş olmalıdır eğer sorun devam ederse 1. adımdan itibaren tüm işlemleri tekrarlayın

11-) tekrar "tech" menüsünden normal menüye geçmek için sırasıyla "MENU" , "#" , "1934" , "GİRİŞ/ENTER"

Not : anlatılan işlemleri çok seri bir şekilde yapmanız gerekiyor

benimde böylr bir problemim var ama new cartridge yazısını bulamıyorum söylediğin menüye giriyorum.ama böyle birşey çıkmıyor.hepsini gezmemme rağmen.

"Bilgi: Yazıcının dolu toneri kabul etmemesi

Çözüm:

anlamına gelir

Not : anlatılan işlemleri çok seri bir şekilde yapmanız gerekiyor "

Hangi Yazıcı için soylediğini yazsan daha iyi olmazmı kardeş....

Toner uyarısı ile ilgili olarak sıfır bir toner kulanıyorsunuz bittiğinde toner bitik uyarısı veya yazıcı üstünde uyarı ışıkları yanıyordur. Doluma ******ürdünüz vede geldiniz taktınız print alıyorsunuz fakat size yine uyarı veriyor. Bu çok normaldir. tonerleri korumak amçlı bir çip vardır . malum maksat sarf ürünü satmak yeni bir toner aldırmaktır. Bu işlemi ancak toner sıfırlama işlemi alt menülerden olur yazıcınızın modeline göre alt menüler değişir. hatta yazıcılarınızın yazım ömrünü bile düşer bilirsiniz . tabi bunu yapmak için yazıcıdan iyi anlamanız lazım. toner dolu yaptığınızda dolum yerleri eğer resetleme yapıyorsa yazıcınızı resetlme yaptıra bilirsiniz. bunusadece toner için yaptırın yazıcıyı komple resetlerseniz eğer tüm yarları değişecektir. ayarlarını baştan yaptırmak zorunda kalırsınız. bu arada yazıcılarla iligli probleminiz olursa bana ulaşabilirsiniz 2 sene bir fiil yazıcı servisinde çalıştım ilgi alanlarım mono lazer aiv serileri vede injetlerdir.

• 5 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...