Jump to content

Bilgisayarım Aniden Kapanıyor!

safhal46

Recommended Posts

Bilgisayarımda EYK nın SP2 2008'i yüklü. Pcyi açıyorum bir kaç dakika sonra aniden kapanıyor. Tekrar açıyorum yine kapanıyor. Reset falan atmıyor. sanki elektrik gitmiş gibi kapanıyor. Bu konuda Yardımlarınızı bekliyorum. Artı pc çok hızlı açılıyordu. şimdi çok yavaş açılıyor. Kafayı yiyecem. :D

ilk önce bilgisayarın yan kapağını aç ve işlemci fanı çalışıyor mu kontrol et,genelde ev kullanıcları evde bulununan halı tüylerinden felan veya kasanın zemine yakın olmasından ötürü biriken tozlar fanın etrafında pamukcukların oluşmasına sebeb olur.

ikinci olarak ülkemize satılan kasaların önemli bi kısmında kullanılan power suplay'lerin kalitesi çok düşük, yani yeterli değiller o nedenle seninde yazdığın gibi sanki elektrik kesilirmiş gibi bilgisayara gelen enerji bi anda kesiliyor bu power üzerinde tamire gitmeyi planlama tavsiyem eli yüzü düzgün yeni bi power suplay almandır, ha keza power suplayden anakarta,hdd,optik okuyucu ve yeni nesil vga kartlarına direkt güç verilebiliyor ürünlerin zarar görmemesi için gerekli kontrolleri yahut değişimi yapmanı öneririm.

ilk önce bilgisayarın yan kapağını aç ve işlemci fanı çalışıyor mu kontrol et,genelde ev kullanıcları evde bulununan halı tüylerinden felan veya kasanın zemine yakın olmasından ötürü biriken tozlar fanın etrafında pamukcukların oluşmasına sebeb olur.

ikinci olarak ülkemize satılan kasaların önemli bi kısmında kullanılan power suplay'lerin kalitesi çok düşük, yani yeterli değiller o nedenle seninde yazdığın gibi sanki elektrik kesilirmiş gibi bilgisayara gelen enerji bi anda kesiliyor bu power üzerinde tamire gitmeyi planlama tavsiyem eli yüzü düzgün yeni bi power suplay almandır, ha keza power suplayden anakarta,hdd,optik okuyucu ve yeni nesil vga kartlarına direkt güç verilebiliyor ürünlerin zarar görmemesi için gerekli kontrolleri yahut değişimi yapmanı öneririm.

fanı falan çalışıyor. yeni bir ekran kartı aldım onu taktım ekran kartı olmadan daha ii çalışıyordu. birde bu durum hem kafede var hemde evde?

kafedekinin power ınıda değiştirdim.

Bi sorun var işlemci üzerinde bir izole var o soyulursa ne olur?

fanı falan çalışıyor. yeni bir ekran kartı aldım onu taktım ekran kartı olmadan daha ii çalışıyordu. birde bu durum hem kafede var hemde evde?

kafedekinin power ınıda değiştirdim.

Bi sorun var işlemci üzerinde bir izole var o soyulursa ne olur?

powerdan yapıyordur,ekran kartını galiba değiştirdin uyumsuzluk olabiliyor benim ekran kartı uyumsuz bazıları hata nedeni vermeden reset çekiyor

powerdan yapıyordur,ekran kartını galiba değiştirdin uyumsuzluk olabiliyor benim ekran kartı uyumsuz bazıları hata nedeni vermeden reset çekiyor

büyük ihtimalle demek istiyorum ama power da değişti.

ekran kartı fazla ısınıyor olabilir bu durum pcyi de etkileyecektir pc belli bir sıcaklığı geçerse kendiliğinden kapanır yani yazılan mesajları tam okumadım ama ekran kartın fazla hatta aşırı ısınıyor olabilir.

arkadaşlar bakın bilgisayarın resetliyorsa eğer kapanıp açıyorsa kesinlikle ekran kartının ısınmasındandır bu arada sevgili arkadaşım kasaya iki ekran kartı varsa eğer zaten onboard olan otomatik devre dışı kalır bilmeden konuşmayın lütfen ekran kartını dene ve eğer temin edebiliyorsan yeni çıkan power lardan dene 500 wat hem enerjiyi dengeli veriyor hemde altında kocaman bir fanı var direk kasaya etki ediyor denemende fayda var

ekran kartı ısınıyor kardeş ya anakartın desteklemiyor bu ekran kartını ya da fanı yetersiz geliyor içine istersen 10 tane fan kat yinede fayda olmaz sen ekran kartını çıkar onboarda dene bak sorun nasıl düzeliyor

bilgisayar bilesenlerini degistirirken islemci fanini cikardiysaniz tekrar takmadan once termal macun kullanmaniz gerekli. eger islemci fanini cikarip tekrar macun sikmadan taktiysaniz resetleme sebebi bu olabilir.

ekran kartı ısınıyor kardeş ya anakartın desteklemiyor bu ekran kartını ya da fanı yetersiz geliyor içine istersen 10 tane fan kat yinede fayda olmaz sen ekran kartını çıkar onboarda dene bak sorun nasıl düzeliyor

Arkadaşlar bilgisayar resetlemiyor. kapanıyor. dediğiniz 500w lık powerda var onuda kullanıyorum. bunun ekran kartıyla alakası yok. belki işlemci fanını sökmüştüm macun sürmeden taktım ondan olabilir. ama fanı sökmeden önce başladı bu.

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar bilgisayar resetlemiyor. kapanıyor. dediğiniz 500w lık powerda var onuda kullanıyorum. bunun ekran kartıyla alakası yok. belki işlemci fanını sökmüştüm macun sürmeden taktım ondan olabilir. ama fanı sökmeden önce başladı bu.

kasaya gelen pc kablosunu değiştir.kablo 4 ytl pc ye bağlanan kablo ucu zamanla genişliyor yenisini al sorun çözülür ben öyle yaptım oldu

anladıgım kadarıyla senın sorunun ıslemcı ısısı bıostan ıslemcı ısısını bı kontrol edermısın pc kapandıgında tekrar ac ve dıewk bıosa gır orda ıslemcı ısısını gorebılırsın ekran kartı ısınmalarında pc kapanmaz ekran donma yapar yavaslama yapar

kolay gelsın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...