Jump to content

Vista Yüklenmiyor

nikra

Recommended Posts

selamlar

Vista yükleme problemi yaşıyorum.Elimde lisanslı Vista starter olmasına rağmaen yükleyemiyorum.İlk açılışta kur dosyaları yükleniyor.Sonra pc yeniden başladığında ekran tamamen siyahlaşıyor ve pc den tuhaf sesler geliyor.xo kurulumunda problem çıkmıyor.Problem nedir acaba.şimdiden teşekkür

donanım

Intel Core 2 Quad Q6600 2, 4Ghz LGA775 işlemci

Gigagbyte p35-DS3R anakart

Kingston 2 gb ram

1GB AXLE GEFORCE 8500GT 128BIT DX10 16XPCIEXP ekran kartı

500 gb seagate sata hdd

kurulum medyası yani vista cd veya dvdsi sorunlu olabilir

Aynı vista dvd si ile dah eski bir pc ye yükledim sorun yok.DVD de sorun yok çünkü xp kurulumunda yada başka dvd kullandığımda sorun olmadan okuyor.Acaba vistayı AHCI olarakmı kurmamız mı gerekiyor. sata raid sürücüsünü anakartın sitesinden indirip flasha yükledim ama sürücü yükle dediğimde flashta uygun sürücü bulamadı.Yardımlarınız bekliyorum

merhaba arkadaşım bende de öyle bi sorun olmuştu.Üstadlar anakartın onboard özelliklerini tamamen kapatıp denememi söylediler ve oldu.sende bi dene.Anakartın onboard özelliklerini kapatda dene

• 3 hafta sonra ...
Aynı vista dvd si ile dah eski bir pc ye yükledim sorun yok.DVD de sorun yok çünkü xp kurulumunda yada başka dvd kullandığımda sorun olmadan okuyor.Acaba vistayı AHCI olarakmı kurmamız mı gerekiyor. sata raid sürücüsünü anakartın sitesinden indirip flasha yükledim ama sürücü yükle dediğimde flashta uygun sürücü bulamadı.Yardımlarınız bekliyorum

arkadasım bırde bılgısayarına farklı bır dvd tak ve oyle dene bazı dvd rom ve dvd rw ler xp de sorunsuz olarak calısırken vıstada sorun yasatabılıyor uzerındekı dvd yı sök ve baska bır dvd tak oyle dene emınım sorunun cözulecektır kolay gelsın

arkadasım bırde bılgısayarına farklı bır dvd tak ve oyle dene bazı dvd rom ve dvd rw ler xp de sorunsuz olarak calısırken vıstada sorun yasatabılıyor uzerındekı dvd yı sök ve baska bır dvd tak oyle dene emınım sorunun cözulecektır kolay gelsın

bir sürü dvd ile ve dvd rom ile denememe rağmen hala aynı sorun bnm soreunum sanırsam boardan vista yı biraz sorunlu yüklesemde açılıyor ama oda fazla uzun ömürlü olmuyor hep uyku moduna geçiyor ve öyle kitlenip kalıyor

bir sürü dvd ile ve dvd rom ile denememe rağmen hala aynı sorun bnm soreunum sanırsam boardan vista yı biraz sorunlu yüklesemde açılıyor ama oda fazla uzun ömürlü olmuyor hep uyku moduna geçiyor ve öyle kitlenip kalıyor

bana yardım edecek yok mu?

Denilenlerin hepsini defalarca denendim.Son zamanlarda bios hdd yi görmemeye başladı.hdd yi değişime gönderdim.umarım ondandır.Yenisi geldiğinde deneyeceğim bir gelişme olursa yazarım.

Denilenlerin hepsini defalarca denendim.Son zamanlarda bios hdd yi görmemeye başladı.hdd yi değişime gönderdim.umarım ondandır.Yenisi geldiğinde deneyeceğim bir gelişme olursa yazarım.

bios u update ettim bnm sorunum çözüldü dostum bidene istersen sende umarım sennkide en yakın zamanda çözülür

• 5 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...