Jump to content

Usb Harddiskimdeki Dosyalar Bozuluyor

platinum

Recommended Posts

arkadaşlar 500 gb smart disk sata premium harddiskim var usbden veri alışverişi yapıyorum dosyaları keserek yapıştırdığımda dosyalar bozuluyor mesela oyun falan setuplarını attığımda oyunları kurarken hata veriyor kopyala yapıştırda da bazen sorun yaratıyor bide çalışan oyunu direk diskten açıp kurduğumda o oyun artık kullanılmaz hale geliyor yani artık kurulmuyor ve hata veriyor bunun sebebi ne olabilir bunu düzeltmek için yapılabilecek bişey varmı yardımcı olursanız sevinirim çıldırmak üzereyim bütün dosyalarım gitti ben bu diski çöpe mi atayım?

arkadaşlar yokmu bir fikri olan taşınabilir harddiskimdeki dosyalarım neden bozuluyor ayrıca diski birleştirme yapmaya çalıştım fakat resimdeki uyarıyı aldım lütfen yardım edin

Please register to see this content.

hdd fabrika ayarlarına sıfırlayacak programlar var onları denedin mi ? örn. maxblast

Arkadaş verilerinden kurtulmak istemiyor kurtarmak istiyor.:D

Kardeş senin diskinde güvenle kaldır seçeneği kullanılmadığından ötürü siteminde bir sorun olmuş sana tavsiyem Bilgilerini rem üzerine kurulan minixp yada minivista ile kur ve dosyalarını bu şekilde aktar sonra güzelce biçimlendir.

Birde korunan işletim dosyalarını ve gizli dosyaları aç bak bakalım kaite bir virüs varmı ?

çalıştıra "chkdsk I:/F" yazıp hdd'ni tarattır.

sayın adminim dediğiniz gibi komutu çalıştır a yazdım ve işlem tamamlandı acaba harddisk içindeki dosyaların bozulma sebebi bu işlemin yarım kalmış olmasımıdır şu an birleştirme yapıyorum gerçi birleştirmeye gerek yokmuş ama ben yinede yapıyorum içine attığım dosyayı 1 kez kullanabiliyorum 2. kez kullanmaya kalktığımda dosya bozuk diyor tabi bu her dosya için böyle değil sadece oyun ve program kurulum dosyalarında böyle lütfen bir çözüm yolu söyleyin içindeki bütün dosyalarım tehlikede hepsini kaybetmekten korkuyorum disk birleştirme haricinde diske bakım için ne gibi işlemler yapabilirim

Belki harddiskin bozuktur.İçindeki mekanik bir hata disk döndükçe bozulmasına neden oluyor olabilir.

ilginize çok teşekkürler aldığım yerden değiştirmelerini söyliycem umarım sorun çıkarmazlar son olarak saçma bi soru olacak ama diski ağda paylaşıma açıyor olmam dosyaların bozulmasına neden oluyor olamaz değil mi? ama ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştiremiyor tabiki paylaşıma açarken o seçeneği işaretlemeden açıyorum

ilginize çok teşekkürler aldığım yerden değiştirmelerini söyliycem umarım sorun çıkarmazlar son olarak saçma bi soru olacak ama diski ağda paylaşıma açıyor olmam dosyaların bozulmasına neden oluyor olamaz değil mi? ama ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştiremiyor tabiki paylaşıma açarken o seçeneği işaretlemeden açıyorum

ağdan sorun olmaz kesinlikle dosyaları değiştimeyi onaylamadıkdan sonra benimde cafede 500gb diskim paylaşımda sorun olmaz sen değiştirebilirsen değiştir onu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...