Jump to content

Katılımsız Xp_error

ASEV13

Recommended Posts

Ben daha önce katılımsız bir XpCD hazırladım; Driverler,ikonlar,vista sesleri,oem klasörü,tema entegre,ve birçok sağ tuş özelliği vs.açılışta entegre ettiğim temalarla ve sorunsuz çalışıyor...neden dahada geliştirmiyeyim dedim XpCD mi dedim ve 2008 e kadar olan tüm güncelleştirmeleri ve favori programlarımıda yükleyim dedim Tabiki N-lite ile, nasılmı?Tnc de yayınlanan katılımsız programlarla. Öncelikle blackman12 abinin sunumundaki cab yapma programıyla katılımsız olan programları cab yaptım. Nlite ile sorunsuzca entegre ettim. iMAJIMI cdye yaktım kuruluma başladım sorun yok taki ikinci aşamaya geçene kadar... 2.aşamada böyle bir hata ile karşılaştım...nedir bu ne diyor hatam nerde acaba programları entegre etmemdenmi?bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkürler

Error-file not found

C:\WINDOWS\system32\presetup.cmd-FILE NOT FOUND!

C:\WINDOWS\system32\setupORG.exe-FILE NOT FOUND!

(setupORG.exe=>Original windows setup exe)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

POSSIBLE CAUSE:

1. ''Presetup.cmd'' not exist in the İ386 folder on UXPCD

''setupORG.exe'' not exist in the İ386 UXPCD

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

2. cHECK YOUR ''Txtsetup.sif'' in the İ386 folder on UXPCD

-------Txtsetup.sif:----------------

[sourceDisksfiles]

setupORG.exe = 1,,,,,,,2,0,0; must exist

presetup.cmd = 1,,,,,,,,2,0,0; must exist

--------------------------------------------------------------------------------------------

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

SETUP ABORT

| --------- |

| TAMAM |

|---------- |

78583.JPG

XPCD nin içerikleri ;

82003.JPG

60254.JPG

Resimde gördüğüm kadarıyla virtual pc ile test ediyorsun ve denemen donanımları tanıyıp yüklemeye gelmeden kur hatası veriyor ben innotek kullanıyorum ve ayarlarında usb ses ekran kartı ayarları ile oynama yaptığımda sendeki gibi hatalar almıştım sadece usb açılması dışında diğer sanal pc ayarları ile oynamadan bir test edin ayrıca eklentilerinizi aldığınız siteden bu tip sorunları alanları inceleyin yoksa şayet yüklediğiniz driverpacks driver,ları içeriğini kontrol edin ve ekran kartı sürücülerini çıkartın ve böyle test edin.

Birde verilen resim tam olarak olayı yeteri kadar anlatmıyor

Eklediğiniz addon ve cab isimlerini listelerseniz içinden sorunlu olanlardan bildiklerimi söylerim.

Hocam ben driverleri eklediğimde butün driverler kabül ediliyor simgelerim değişiyor internet 7 yükleniyor ayarlamaşış olduğum tema ve masüstü için ayarlamış olduğum resim açılıyor katılımsız olarak...neden programda olmasın cdmde diyip program ve güncelleştirmeleri yükledikten sonra bu sorun çıkyor cab dosyalarımın listesi aşagıda.

3120adsiz.JPG

Birde hocam addonla cab dosyası arasında bi fark varmı...ben katılımsız programlarımın bir kısmını addon makerle cab yaptım bir kısmını da cabpackla cab yaptım.n-lite ile eklentiler ve güncelleştirme kısmından ekledim yukarıdaki SVCPACK içerinin resimi n lite sonrası

İ386 içerisinde SVCPACK.IN_ adında çok küçük bir dosya var upload et inceliyeyim ve eklentilerle ilgili sorun varmı bakayım ama

addon,larla ilgili bir şey söyliyemem mümkün değil birde nLite son oturum ikisini bir arada upload et belkide nLite,

ayarlarında kapanmaması gereken bir servis kapanmıştır bunlara bakayım sorun görürüsem bildireyim.

eklentilerin tümünün resimlerini bir daha yüklermisin görünümünü listeleki tam ismini görelim.

İ386 içerisinde SVCPACK.IN_ adında çok küçük bir dosya var upload et inceliyeyim ve eklentilerle ilgili sorun varmı bakayım ama

addon,larla ilgili bir şey söyliyemem mümkün değil birde nLite son oturum ikisini bir arada upload et belkide nLite,

ayarlarında kapanmaması gereken bir servis kapanmıştır bunlara bakayım sorun görürüsem bildireyim.

eklentilerin tümünün resimlerini bir daha yüklermisin görünümünü listeleki tam ismini görelim.

txtsetup.sif le svcpack.inf nin hiç bir alakası yok sanırım Driver pack entegresi yapmışsın

eğer hata verdiği dosyalar xp cdniniz içinde yoksa setup.ex_ dosyasını açıp içindenki setuporg.exe olarak değiştirip i386 dosyasının içine atmalısın

2. olarak txtsetup.sif dosyasında

"setup.exe = 100,,,,,,,2,0,0,,1,2" dizinini arayıp hemen altına bu 2 dizini yapıstırmalısın

setupORG.exe = 1,,,,,,,2,0,0
presetup.cmd = 1,,,,,,,2,0,0[/CODE]

NR SP3-Sonrası Güncelleme Paketi v2.0.1a, Final sürümüdür (28/Haziran/2008)

NR UpdatePack IE7 2.0.1 FiNAL

Sp3 entegre ettikden sonra bu paketi entegre edersin İE7 ve WMP11 dahil tüm güncellemeleri ile birlikte sisteme kurulur.

Temmuz ayında gelen iki güncelleme hariç.

RVM Integrator Kullanım Talimatları (tamamiyle Türkçe):

Please register to see this content.

İkonlarla ilgili yapacağın değişiklikler sp3 ile NR entegresinden sonra olacak.

ayrıca gavara sana bahsettiği düzenlemeyi yapmayı unutma şayet cd,yi aynı şekilde hazırlıyacaksan.

Driver pack entegresi yapmışsın

eğer hata verdiği dosyalar xp cdniniz içinde yoksa setup.ex_ dosyasını açıp içindenki setuporg.exe olarak değiştirip i386 dosyasının içine atmalısın

2. olarak txtsetup.sif dosyasında

"setup.exe = 100,,,,,,,2,0,0,,1,2" dizinini arayıp hemen altına bu 2 dizini yapıstırmalısın

setupORG.exe = 1,,,,,,,2,0,0
presetup.cmd = 1,,,,,,,2,0,0[/CODE]

Bu entegreleri yapacaksan svcpack.inf içeğinin düzenlemesini yapmak zorundasın

ofis gibi programların kurulabilmesi için NET-Framework,dan önce gelmesi gerek sıralaması şöyle olabilir mesela

Dotnet tabanlı çalışan programlar ise NET-Framework-v2.exe,den sonra gelsin

[setupHotfixesToRun]

office.exe

WindowsLiveMessenger8[1].5Tr.v5.2.9.1.exe

NET-Framework-v2.exe

KaV7[1].0.125_Tr.exe virüs programı ise en sona gelsin

Daha evvel belirmiştik Driverpacs,den aldığın dirver çakışması olabilir birde bunlardan ekran kartları için verilenleri eklemeden bir test daha yap

nLite ayarlarına gelince zaten çok fazla değişiklik yapmamışsın ve çıkarmada bulunmamışsın ama ekran çözünürlüğü ile ilgili ayarlarını

800*600 üzeri tavsiye etmem her monitör ilk kurulumda 1024*768 ve 70 Hz desteklemez sorun olur.

Resolution = 1024x768

BitsPerPel = 32 bit (Gerçek Renk)

Vrefresh = 70 Hz

Driver entegresi için Driverpacks BASE programını öneririm. Bileşen çıkarma ve katılımsız kurulum,ince ayar için nlite kullan(ince ayarları elle yapabiliryorsan elle yap derim) Service PAck ve güncelleştirme paketi(Örnk: Nr Uptade pack), ve programlarını RMW INtegrator ile entegre et. Nliteyi fazla kullanmamaya dikkat et derim. Eğer başka bir sorunun varsa yardımcı olmaya çalışalım

Kendi donanım sürücülerini nasıl eklediğin burda çok önemli zira nLite ile ekliyorsan o exe lerle arası pek iyi bi program değil

o sebepden driver entegrese yaparken zaten hata verir senin için en iyisi mesela dirverpakcs,ten indirdiğin ve sana uyanları nLite ile eklersen sorun olmaz

yoksa şayet inf dosyalarının kayıp olmamasına dikkat et setup dosyalarına sağ tık ile klasöre çıkart seçeneğin varsa kullan ve driver entegresi problem olmaz

Bu çok önemli mesela nLite ile ekleyeceklerinin tümünün bir klasör altında olması çok önemlidir ayrı klasörde olurlarsada bu olur Rvm de öyledir bunları bir dene.

• 4 ay sonra...

Arkadaşlar merhaba,

bu konuda banada yardım eder misiniz?

bi makına getirdi arkadasım. ustteki mesajda cıkan hatayı verıyor. ama windows siyah ekrandayken veriyor. güvenli modda acıyorum yine aynı hata.

setuptan cd ye veriyorum açılışı bir türlü görmüyor. kur baslatılıyor dıyor mavı ekranda sonra yine bu hata mesajı gelıyor.

yardımcı olursanız çok sevinirim!

Arkadaslar sorun nLİTE den kaynaklanıyo olabilir! Driverpack yaptıktan sonra nLİTE ile addon işlemi felan yapmayın.öncelikle nlite ile tüm işlemlerinizi bitirin en son iso olustur kısmına gelince driverpack işlemini yapın!sonra iso olusturun.

yardımlar için tesekkurler arkadaşlar. ama bu pc hic acılmıyor siyah ekranda o hata penceresi ile kalıyor. tamam dıyorsunuz tekrar resetlenıyor makına yine aynı seyler oluyor. tamamen formatlamak istiyorum. bu olmuyor bir türlü cd yi görmüyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...