Jump to content

Yanan Hdd Kurtarmak

ali-64

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim hdd yandı ve bu yanan hardiskteki dosyaları hangi programla kurtarabiliriz? ben paragon diye bir program duydum ama bu konuda hiç bişey bilmiyorum.lütfen yardım edin şimdiden sağolun

Arkadaşlar Benim hdd yandı ve bu yanan hardiskteki dosyaları hangi programla kurtarabiliriz? ben paragon diye bir program duydum ama bu konuda hiç bişey bilmiyorum.lütfen yardım edin şimdiden sağolun

Arkadasim HDD yandigina nasil kanaat getirdin?

Ateşdemi yandı? yoksa elektronik devresindeki parçalarmi yandı??

yada nedir. daha detayli bilgi yazarsaniz, yardımcı olabilecek arkadaşlar çoğalir..

Kolay gelsin..

bi yerde okumuştum.

aynen aktarıyorum.

HDD si yananlara bilgilerim gitti diyenlere çözüm.
K*****ide benim anlattığım şeye yani bu yanan hddden veri kurtarmaya 300$ alıyorlar ama sizde öğrenin mazallah müşterinizin ve kendi pc nizin hdd sini yakma gbi bir durum söz konusu olursa başınızın çaresine bakabilrisiniz

HDD nizi alıyorsunuz arkadaşlar (iDE SATA FARK ETMEZ) üzerinde bir chip war o panelin üzerindede muhtemelen 4 yıldız vida o vidaları söküyoruz ve o çhip panel çıkıyor. Birtane hddmizin aynısından bulmamız gerek ve o aynı hddnin sağlam chipini söküp bozuk hddye takıyoruz. ve hdd sıfır gibi oldu içinden bütün verilerimizi rahatlıkla kurtara bilriz .

hdd hiç bir zaman bozulmaz Pc yi yapan insan oğlu önemli bilgilerin tutulacağını bildiği için çok sağlam yapmış hddyi. En fazla çipi yanar bilgilerin yazılıp silindiği disc asla zarar görmez.

Umarım bu bilgi birgün çok zor bir durumda kalan kardeşimizin işini görür selamet...[/CODE]

alıntıdır.sorumluluk kabul etmem.!

şimdi hdd dem yandı diyorsun ama hdd yi programla nasıl taratmayı düşnüyorsun pc hdd yi görüyormuki? eğer görüyorsa zaten hdd yanmamıştır

Arkadasim HDD yandigina nasil kanaat getirdin?

Ateşdemi yandı? yoksa elektronik devresindeki parçalarmi yandı??

yada nedir. daha detayli bilgi yazarsaniz, yardımcı olabilecek arkadaşlar çoğalir..

Kolay gelsin..

Yanma meselesini önce bi açıklığa kavuştur, sonra tamire mi gidecek yoksa programla müdahale mi edilecek ona göre tavsiye edelim ali-64 :D

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Şimdi öncelikle hdd yandı demek istediğimde bilgisayar hdd aygıt yöneticisinde depolama birimi olarak görüyor fakat bilgisayarımda görmüyor yani hdd içine ulaşamıyorum ve ulaşabilecek yer yok.bir yerlere sordum hdd raw olmuş dediler ama ne demek onu bilmiyorum. paragon diye bişey duydum ,yapamadım sanırım açıklama yeterlidir.

Arkadaşlar öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Şimdi öncelikle hdd yandı demek istediğimde bilgisayar hdd aygıt yöneticisinde depolama birimi olarak görüyor fakat bilgisayarımda görmüyor yani hdd içine ulaşamıyorum ve ulaşabilecek yer yok.bir yerlere sordum hdd raw olmuş dediler ama ne demek onu bilmiyorum. paragon diye bişey duydum ,yapamadım sanırım açıklama yeterlidir.

RAW olayı daha 2 gün önce başıma geldi şöyle yaptım başka bir pc ye hard diski harici olarak taktım File Scavenger programı ile taratıp dosyaları kurtardım biraz uzun sürer bu sabredeceksin sonra hdd yi tekrar geriye taktım Maxblast4 ile hdd yi fabrika çıkışı yaptım ve bir sorun kalmadı bu işlemde 5-10 saat sürüyor ne denediysem raw dan kurtaramamıştım.

RAW olayı daha 2 gün önce başıma geldi şöyle yaptım başka bir pc ye hard diski harici olarak taktım File Scavenger programı ile taratıp dosyaları kurtardım biraz uzun sürer bu sabredeceksin sonra hdd yi tekrar geriye taktım Maxblast4 ile hdd yi fabrika çıkışı yaptım ve bir sorun kalmadı bu işlemde 5-10 saat sürüyor ne denediysem raw dan kurtaramamıştım.

Sağol uğraşacağım bakalım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...