Jump to content

Güncelleme Sorunu

Recommended Posts

merhaba öncelikle çalışmalarınızdan dolayı teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum..

sorunum şu wxp sp3 katılımsız kurulumlu versiyonlarınızı kullanıyorum.krulumu formatlayarak yapıyorum.her şey çok güzel fakat güncelleme yapınca sistem mavi ekran hataları vermeye başlıyor.3 kez format attım çeşitli denemeler yaptım...son olarak belirli aralıklarla ve sıra ile her şeyi denedim ve en son güncelleme yaptığımda mavi ekran hatalrının güncelleme yaptıktan sonra gerçekleştiğini kanıtladım.

en azından kendi pc'm için böyle.şu an güncelleme yapmadım.indiriyorumgüncellemeler kurulup yükleniyor indirmede ve yüklemede sorun yok. bir süre sonra her şey güzelken pc mavi ekran beliriyor.

1-2 dk çalıştıktan sonra tabi.sice ne yapmalıyom

sistemim

p4 3,02

twinmos ddr 333 512 mhz

ekran kartım 128mb asus atı radeon 9600 se

ana kart gigabyte ga8 pe 800

sizce sebep ne olabilir

Mavi ekran durumundaki resmi veya ekranda yazılanları buraya aktarabilirsen yardım alman daha kolaylaşır diye düşünüyorum.Şimdi mesela sistemden çıkarılmış bir bileşen ile ilgili güncelleştirme yükleniyordur, bu bileşen de sistemden çıkarıldığı için sorun teşkil eder diye tahmin ediyorum.

Belki hata iletisinde soruna sebep olan dosya vs bilgiler yazıyordur.

hata kodu şu

stop:0x000000D1 (0X00000034,0X00000002,0X00000000,0XF84658F0)

Idechndr.sys-adres F846SBA4 base at f8460000,dtestamp3d99eae3

hata kodu aynen bu arkadaşlar.bazen bazı harfler değişiklik gösterebiliyor fakat genel olarak hata bu.

ne yapabilirim?

arkadaşlar kimse ilgilenmiyor problemimle.yanlış kısıma mı açtım konuyu acaba?bir bilen mi yok yoksa

arkadaşım olabilecek ihtimalleri tek tek yazayım sen de duruma göre kontrol et

1- hdd bad sector olabilir hdd bad sector tarama programları ile kontrol etmende yarar var (büyük ihtimal sorun budur)

2- Bu linkten chipseti driveriını güncelle ve 3.cü adıma geç

bu linkten de son versiyon chipseti indir kur

3- Intel Storage Driver (IdeChnDr.sys). güncellemeyi dene yeni versiyon için

Please register to see this content.
(yabancı forumlara baktım bu tür sorunlara intel accelerator un sıklıkla sebep olduğu ve kaldırmanın kafi olduğu yazıyor ama sen önce yeni versiyon ile dene olmassa kaldır )

bunlar ı dene ... özellikle de 2 ve 3.cü adımlardaki dosyalrı indir sisteminde ki karşılıklarını kaldır ve kur yine de olmassa son olarak 1.ci adım sorunun yoksa Intel Storage Driver (IdeChnDr.sys) tamamı ile kaldırman muhtemelen tüm sorunu çözecektir. Adımları denedikten sonra haber edersen sevinirim.

arkadaşım olabilecek ihtimalleri tek tek yazayım sen de duruma göre kontrol et

1- hdd bad sector olabilir hdd bad sector tarama programları ile kontrol etmende yarar var (büyük ihtimal sorun budur)

2- Bu linkten chipseti driveriını güncelle ve 3.cü adıma geç

bu linkten de son versiyon chipseti indir kur

3- Intel Storage Driver (IdeChnDr.sys). güncellemeyi dene yeni versiyon için

Please register to see this content.
(yabancı forumlara baktım bu tür sorunlara intel accelerator un sıklıkla sebep olduğu ve kaldırmanın kafi olduğu yazıyor ama sen önce yeni versiyon ile dene olmassa kaldır )

bunlar ı dene ... özellikle de 2 ve 3.cü adımlardaki dosyalrı indir sisteminde ki karşılıklarını kaldır ve kur yine de olmassa son olarak 1.ci adım sorunun yoksa Intel Storage Driver (IdeChnDr.sys) tamamı ile kaldırman muhtemelen tüm sorunu çözecektir. Adımları denedikten sonra haber edersen sevinirim.

teşekkür ederim bir deneyip haber vericem sana.sağol.

teşekkür ederim bir deneyip haber vericem sana.sağol.

3. adım ise yaradı sanırım.30 dakikadır hata almıyorum.gayet sorunsuz çalışıyor.uzun vadede sorun çıkmaz umarım.

teşekkür ederim

+ rep yapabileceğim maalesef bu kadar :D

3. adım ise yaradı sanırım.30 dakikadır hata almıyorum.gayet sorunsuz çalışıyor.uzun vadede sorun çıkmaz umarım.

teşekkür ederim

+ rep yapabileceğim maalesef bu kadar :D

güzel sevindim adına ... yalnız kaldırdın mı güncelledin mi ? bilgim de olsun da lazım olur bakarsın serviste ? suan yeni versiyon mu var yoksa hepten mi kaldırdın ?

güzel sevindim adına ... yalnız kaldırdın mı güncelledin mi ? bilgim de olsun da lazım olur bakarsın serviste ? suan yeni versiyon mu var yoksa hepten mi kaldırdın ?

kaldırdım sonra da verdiğin adresten yenisini bulup yükledim.şu an sorun yok.gayet güzel çalışıyor.

teşekkürler

• 10 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...