Jump to content

Laptop Birden Kapanıyor...:(

Narcox

Recommended Posts

Arkadaşlar 6 ay önce almış olduğum Laptop herhangi bir Oyunda veya Bir Flim izlediğimde Birdenbire ISINIYOR...Kendi kendine kapanıyor...Kapandıqı zaman ise kolay kolay soğumadan açılmıyor...Buna ne yapmalıyım sizce?Mesela Laptop Soğutucuları alsam sorun çözülürmü?Yoksa sorun PİL demi?Veya İşlemci veya Harddisktemi?

model acer mı ya da baska bi marka mı sölersen yardımcı olabiliriz biosla ilgili bi sorunu aynen benim acerda yasamıstım da o yuzden sordum

Evet Markası Acer...

Bence Everest Ultimate gibi bir programla laptopun ısılarını ölçün aşırı ısınan bir parça varsa sorununuz büyük olasılıkla fan kaynaklı 6 aylık olduğuna göre siz bir müdahalede bulunmayn yetkili servisine ******ürün gereken müdahaleyi onlar yapsın. sonradan başınızın ağrımaması için servisin müdahalede bulunması en iyisi olucaktır. BrightBlade in dediği gibi bios güncellemesi yapmanız o olasılığı elemeniz için iyi olucaktır. sorunun devam etmesi durumunda servise ******ürürsünüz ama fan hızlarının yeterince artmaması nedeniyle ısıyı yeterince düşürememesinden kaynaklanan bir hata yaşıyorsanız bios güncellemesinin bu sorunu gidermesi gerekir.

remden kaynaklanıyor bendede acer aspire 9420 var 2 gb rem vardı ustunde sorun yoktu remi 4 gb cıkardım kapanmalar basladı remleri değistirdim oz marka taktım sımdı sorun yok yanlız 4 gb görmuyor 3 gb goruyor kolay gelsın

Kullandığın işletim Sistemine Bağlı Olabilir

Kullandığın işletim Sistemine Bağlı Olabilir

aynı sorun bizdede var ama everesle bakıldığında bile 2 gb ram var diyor winxp kurduk leptoba acaba kandırıldıkmı hissi duydu arkadaş bişey diyemedim arkadaşa rem' leri gösterince inandı ilginç bi hata

hangi sistemi kurmamız gerek görmek için acaba 4 gb' tı

Mrb Arkadaslar Aynı sorunu bende yasadım bır musterımın cıhazıydı cok profesyonel degılım ama arastırmayı ogrenmeyı seven bırıyım Acer 5100 modelıydı ıcını actım bı guzel temızledım sonra fanını sokup bı guzel temızledıkden sonra bıos u guncelledım su an sorunsuz kullanıyo musterım ama senın makınan daha 6 aylık bence bunları hıc deneme dırek servıse gotur cunku onlar sana aldıgında bıcdıgı degerde bunları hesaba katarak fıyat verıyolar.

• 2 hafta sonra ...

ıslemcın fazla ısınıyor bende boyle bır sorun ıle karsılastım acer 5920 markalı leptop leptobu actım ıslemcısı toz yutmustu temızledım ve oldu eyer leptobu acmaktan korkuyorsan denememenı tavsıye ederım eyer senınkı acer ise www.tpmteknoloji.com arızalı urun de ve formu doldurup yolla 4 gune kadar temız bır hakde elınde oluyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...