Jump to content

Herkese Selamlar ; )

qwerty333

Recommended Posts

2 ay boyunca uzak kalmaya calıstım bilgisayardan. Gördügüm o ki, teşhisimde yanılmamışım. Ben onu bırakmaya ne kadar ugrastıysam da o benim yakamı bırakmadı hic.. Bir arkadaşın yanlış yorumu gibi pcler seytan degil ama bir bakteri ya da virüs adeta..Hem de en hızlı bulasan, morfin gibi de bagımlılık yapan bir virüs. Kontrol edebilsek cok iyi de..

Hani adın cıkacagına canın cıksın derler ya.. Oturdugum çevreden, ya da isyerinden tanıdık her pc si bozulan, koltugunun altına alıp getiriyor kasayı. Bu isleri bıraktıgımı söylesem de ikna edemiyorum insanları. Yapsan bir türlü yapmasan bir türlü. La havle cekerek yapıyorsun iste..

Neti olabildigince hayatımdan silmeye çalıstıysam da, mümkün olmadı. En yakın örnegi, key ödemeleri, cocukların oks öss sonucları vs icin bakma geregi duyuyor insan. Zaten pc kuruyosan güncelleme ve sürücüler icin mecbursun internete.

Şu pc ve interneti dozunda bırakabilsek iyi aslında. Online bilet, havale, yazı, resim, görüntü, belge iletişimi vs. gibi işlerde artık iyice zaruret haline geldi de, özellikle cocuklarda korkunc bagımlılık yapıyor..Yaptırım uygulamadıgın sürece başından kalkmıyorlar.

Bu iki aylık arada da onlarca pc kurdum.. Modifiye xp leri tnctr den indirmistim. En güncel ikisini bırakıp öncekileri imha etmistim. Yani pc lere tncxpsp3 ile perfectxpsp3 leri kurdum hep. Özellikle forumun reklamı olsun diye tncxpsp3ü daha fazla kullandım.

Pc kurulumu kendi açımdan artık bana birşey kazandırmıyor. Bilakis cok fazla zamanımı alıyor. Ondan gelebilecek üc-bes kurusa da hic ihtiyacım yok aslında. İnsanlar kırılsa da, radikal bir kararla tümüyle bırakmak istiyorum donanım işini. Yumuşak yüzlü olmak ve HAYIR diyememek en büyük engel karsımda..

Donanım isine nokta koyup yazılıma alfabesinden, Assembler ögrenerek baslamak, hatta Sistem Uzmanlıgı sertifikası almak istemisimdir hep. Hayatımı düzene sokabilsem yakın gelecekte düsünüyorum aslında. Tabii sizin de önerilerinizle yazılımın en popüler bir alanında uzmanlasmak isterim. Egitimin yaşı olmadıgını, ve kısa sürede cok seyler basarılabilecegini göstermek isterim.

Benim cocukları pc den uzaklastırmıstım ya, baska ilgi alanlarına adapte oldular. Biri yüzme digeri gitar vs. kursu falan.. Şu anda benim hazır olmam icin salonda bekliyorlar ve 5dk ya hazır olacagımı söyledim onlara. Beyoglunda Narnia Günlükleri 2 vardı. Gösterimden kalkmadıysa seyretmek istiyorlar. Fantastik filmlerden ne zevk alıyorlarsa : p

Neyse onları fazla bekletmeyeyim ve fazla geyikle başınızı şişirmeyeyim : )

Bu arada hepinizin mirac kandilini kutlarım. Gece görüsmek dilegiyle..

gercekten çok iyi bi noktaya değinmişsin özellikle reddememek ve insanların seni kullanması zor sanki bilgisayarcı oturdugu yerden paralar yagıyo ustune bide yaptıgın işi küçümsemeleri adamı sinir krizine sokuyo ifade aynen su naptınki 2 cd taktın oldu oturdugun yerden hayo ikicdyi sana takaydım keşke işte pc donanaım gercekten zor bir sürü adamın derdini çek

qwerty333 üstad en son veda başlığı ile açtığın konuyu hatırlıyorumda bırakıcam demiştin gerçekten bırakmışsın helal valla tebrik ederim biz ne zaman kurtulacağız acaba merak ediyorum

:)

seninde kandilin mübarek olsun

Hani adın cıkacagına canın cıksın derler ya.. Oturdugum çevreden, ya da isyerinden tanıdık her pc si bozulan, koltugunun altına alıp getiriyor kasayı. Bu isleri bıraktıgımı söylesem de ikna edemiyorum insanları. Yapsan bir türlü yapmasan bir türlü. La havle cekerek yapıyorsun iste..

Ben dahil çoğu kişinin başına gelen şeylerden biridir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...