Jump to content

Optİarc Dvd Rw ÇaliŞmiyor Ne Yaziyor Ne Okuyor

bycopy

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

benm şöyşe bir sorunum var

OPTİARC DVD RW AD-7530B marka dvd writer ım çalışmıyor...

firmware yükleyemedim bulamadım çünkü bir el atıverseniz sevinirim teşekkurler kolay gelsin...

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

aynı sorunu yaşıyorum ne yaptıysam olmadı yardım lütfen..benim laptop yeni ve garantisi var ama konyada servisi yokmuş ankaraya gitmesi gerekiyormuş.o garantisi bozulmasın diye bağlantısını kontrol edemiyorum.bios ayarlarıyla uğraştım sürücüyü kaldırdım tekrar yükledim bi fark yok.hem sürücü çıkarma butonuna basınca tepki vermiyor hem de bilgisayarımdan sürücüyü çıkar deyince tepki vermiyor anlıyacağınız başım belada....Modeli de aynı bu arada...

arkadaşım benimde laptobumun sony dvd rw si bozulmuştu. bozulması ise değişik fireware yukleyerek oldu. sorunum ise cd ve dvd leri okuyor sadece dvd leri yazıyordu. böyle bunu kullandım sonra cd leride okumadı.. sonra nec marka slip dvd rom almak zorun kaldım. sana da tavsiyem alacaksan NEC marka alman. ve kullanmann..

• 5 ay sonra...

kardeş benim notebook tada aynı sorun vardı firmware yazılımını güncelledim şimdi sorunsuz çalışmakta. senin için upload ediyorum.inşallah işine yarar gerçi uzun zaman olmuş ama yinede lazım olabilir...

Please register to see this content.

• 3 ay sonra...

arkadaşlar benim optik sürücünede aynısı oldu... durup dururken medyaları okumaz oldu ve ses çıkarıyor... sebeb ne olabilir? bios un usbden açılma gibi bi durumuda yok... laptopların optik sürürcüleri satılıyormudur acaba? illa ide olmak durumunda yoksa yanarımm :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...