Jump to content

Usb 500 Gb Hdd

tipitip1i

Recommended Posts

aynı şeyle bende uğraşmıştım hiç bir programla yapamadım en son diski bilgisayara sistem diski olarak takıp wın 98 ile format atar gibi yapıp fat32 biçimlendirdikten sonra formatı yarıda keserek işlemi tamamladım şimdi kullanıyorum yalnı benim disk 160 gb idi 500 gb de sorun olurmu bilmem kolay gelsin

aynı şeyle bende uğraşmıştım hiç bir programla yapamadım en son diski bilgisayara sistem diski olarak takıp wın 98 ile format atar gibi yapıp fat32 biçimlendirdikten sonra formatı yarıda keserek işlemi tamamladım şimdi kullanıyorum yalnı benim disk 160 gb idi 500 gb de sorun olurmu bilmem kolay gelsin

Bende Benzer bi olayı 200 gb lık hd de yamıştım. Yanlız biraz uzun sürsede ben win98 cd ile formatı tamamladım.

Windows 2000, 2003, XP, Vista gibi işletim sistemleri ile diskinizi formatlamak istediğinizde varsayılan dosya sistemi olaran NTFS kullanılıyor. Windows kullanıcıları için de şu anda NTFS dosya sistemi, getirdiği avantajlarından ötürü kullanılması gerekiyor. Ancak Windows işletim sistemi kullanıcıları sistemlerine aldıkları harici sabit disklerin FAT32 dosya sistemi ile formatlandığını görüyorlar ve FAT32 ile formatlanmış sabit disklerine 2 GB'dan büyük dosyaları kopyalamak istediklerinde "yeterli yer yok" uyarısı alıyorlar.

FAT32 dosya sistemi ile gelen sınırlamalardan biris, tek başına 2 GB'dan büyük dosyaları FAT32 dosya sistemine sahip diske kopyalayamamanız. Örneğin, Internet'ten ISO olarak indirdiğimiz DVD imajlarının bir kısmının boyutu 2 GB'dan büyük. Eğer dosya tek başına 2 GB'dan büyükse, FAT32 dosya sistemine bu dosyayı kopyalayamazsınız. Ya da çok sık video çeken ve video düzenleyen birisi iseniz, FAT32 dosya sisteminde tek başına 2 GB'dan büyük video dosyaları oluşturamazsınız. Kuşkusuz can sıkıcı bir durum.

Bunun yollarından birisi, WinRAR ile bu büyük dosyaları 2 GB'dan küçük parçalara ayırmak; ancak bu her zaman uygulaması kolay ve işe yarayan bir yöntem değil. Yapılması gereken hamle, Windows kullanıcıları için NTFS dosya sistemine geçmek. NTFS dosya sisteminde tek dosyanın boyutu maksimum 2 TB olabilir. Bu da şimdilik yeterli bir sınırlama.

arkadaşlar 500 gb hdd yi usb girişli diwx playerde kullanmam için fat32 ye dönüştürmem lazım nasıl yaparım partıtıon magic lede olmuyor

arkadaşım benimde 500 gb lık harici harddisk var. onun yanında gelen cdsinde küçük bir program geldi bunun sayesinde tek parça fat32 yapılıyor. şuan hdd elimde değil bir kaç güne burada paylaşırım.

aşağıda linki verilen dosya ile taşınabilir diski tek parça 500 gb fat32 formatlayabilirsiniz. şifre içinde

Please register to see this content.

adreslerinden indirebilirsiniz.

teşekkür ederim ilginize ben partıtıon magic le önce 5 e böldüm sonra fat32 ye çevirdim bütün bölümleri sonrada tek tek birleştirdim bölümleri

senin dediğin programlada yaptım ama 500 gb çok geliyor heralde diwx player e 80 lik olanı kullanabiliyorum ama 500 lüğü kullanamıyorum

• 5 ay sonra...
teşekkür ederim ilginize ben partıtıon magic le önce 5 e böldüm sonra fat32 ye çevirdim bütün bölümleri sonrada tek tek birleştirdim bölümleri

senin dediğin programlada yaptım ama 500 gb çok geliyor heralde diwx player e 80 lik olanı kullanabiliyorum ama 500 lüğü kullanamıyorum

arkadaslar öncelikle herkese slm

bende ayni sorunla karsilasmistim,,playstation 3 aldigimda bluray filmleri yükleyip seyredebilecegim 500 gb kapasiteli bir sabit disk aldim.

ntfs formatliydi. fat 32 yapmak istedim fakat xp 32 gb dan fazlasina müsade etmedigi icin diski 4 e bölmek zorunda kalmistim taki assagida yazacagim programi bulup indirene kadar..

swissknife isimli program 500 gb lik sabit diskimi fat 32 e sorunsuzca cevirdi

kullanimida cok basit..

umarim bu bilginin faydasi olur herkese ii calismalar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...