Jump to content

Edubuntu (breezy Badger)

kamp

Recommended Posts

imgtower.pngLisans: Freeware/Ücretsiz

Çocuklar ve İlk öğretim öğrencileri için özel olarak hazırlanmış bir işletim sistemidir (Linux Dağıtımıdır) Başlıca Özellikleri ; * Çocuklar ve öğrenciler için gerekli araçlarla (programlarla) birlikte gelir. *Tarayıcı programları (mozilla) uygunsuz siteleri açmaz. * Bilgisayara spyware , trojan bulaşmaz. (casus yazılımlar) Bu sayede uygunsuz dialer (kendi kendine internete bağlanan programlar) programlar , resimler yüklenmez. * Programları ve işletim sistemi ücretsizdir. (Program kurmak için Synaptic yazılımına girilir. İstediğiniz türde program seçilir yada bir program ismi girilir , beğendiğiniz programın üstüne tıklanır. Program otomatik olarak internetten yüklenir ve kurulur.) * Program kaldırmak çok basittir. * Bir çok donanımı destekler. * İçerisinde oyunlar ile birlikte gelir. * Tamamen "Türkçedir" (Hem kurulumda hem kullanımda Türkçeyi seçebilirsiniz.) * Tüm işlemleriniz için uygundur. * Tüm çocuklar (öğrenciler) kullanabilir. * 32 ve 64 bit işlemci desteği bulunur. (2 tip işlemci seçeneği vardır. Yeni nesil işlemciler genelde 64 bit kelimesi ile ifade edilirler) * İçerisinde tüm ofis ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek araçlar ile birlikte gelir. * Windows ile birlikte aynı yerel diskinizde birlikte bulunabilir. Kurulum ; iso imaj dosyasını boot edilebilecek şekilde cd’ye yazın. (Nero ve Deep burner programları ile yazabilirsiniz) Daha sonra bilgisayarınızı cd’den başlayacak şekilde ayarlayın (zaten böyle ayarlanmış olabilir bios üzerinden kontrol edin) Cd’yi bilgisayarınıza takın ve bilgisayarınızı başlatın. Kurulum yönergelerini takip ederek edubuntuyu sisteminize kurabilirsiniz.

Boyut: 653 MB

İşletim Sistemi: Linux

Dili: Tr

Üretici Firma: Edubuntu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...