Jump to content

Bilgisayarım Donuyor

erenakman

Recommended Posts

slm arkadaşlar bilgisayarım oyun oynarken donuyor neden

acaba

ekran kartım

GEFORCE 7300 gt

acaba

ekran kartımdan mı

anakartım FOXCOON

yada anakarttan mı ????

Yardım edin : ;)

Ha bide fifa 2008 oynarken donmuştu !!!MAVİ!!! ekran geldi bisürü bişi yazıodu saçma sapan :)

nvidia nın siitesine gir ordan ge-force 7 serisinin driverini indir arkadaşın dediği gibi güvenli modda ekran kartının yazılımını ve sürücüsünü kaldır sonra pc ye reset at sonra indirdiğin dosyayı kur birde bilgisayarının fanlarındaki toz durumuna bak power supply de yetersiz kalıyor olabilir

ztn oyun oynarken yapıoda nası yapcam o driver işini felan hiç anlamam walla:D

Bi kere yaptınmı öğrenirsin...

Güvenli mod: Pc yi yeniden başlat F8 e sürekli bas Pc açılma seçenekleri gelir en üstte güvenli mod var onu seç ve açılana kadar ne sorarsa evet de..

Ekran kartı kaldırma: Program ekle kaldıra gir(herhalde bunu biliyorsundur.:)) Nvidia driver olan programı kaldır.. Yeniden başlatma ister yeniden başlat C: yi aç nvidia yazan klasörüde sil ..

sonra alttaki dosyayı çek ve kur.. çözülmesi lazım....

http://us.download.nvidia.com/Windows/175.19/175.19_geforce_winxp_32bit_english_whql.exe[/CODE]

Mavi ekran hataları windowsun hata denetimi sonucunda verilir.

Hatanın donanımdamı yoksa işletim sistemi yada sürücü kısmındamı olduğunun tespiti önemli öncelikle.

Çok genel arıza bildirmişsiniz.

daha açıklayıcı özellik belirtmezseniz kısa sürede çözüme ulaşamazsınız.

Daha açık ipuçları vermelisiniz yoksa olay şu mu bu mu ya döner ve istediğini yardım çok gecikir.

• 6 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...