Jump to content

Vista Inspirat Teması Hakkında

spiky2122003

Recommended Posts

Öncelikle herkese merhabalar :)

Arkadaşlar ben WindowsXP üzerinde Vista Inspirat temasını kullanıyorum ve sistemi yormaması , kaldırmakta da sorun yaşatmaması açısından gayet memnunum

Ancak tema ile ilgili ufak bir sorunum var ; Bilgisayarım veya herhangi bir alt dizine girmek istediğimde sol tarafta yer alması gereken Ortak Görevler menüsü yoktu.

Performans kısmından Bilgisayarım için en iyi olan Windows'u seçin şeklinde seçtim düzeltemedim

framedyn.dll isimli dosyayı Resource Hacker ile editlemek istedim ama tam olarak script kodlarını yorumlayamadığım için dokunamadım :)))

Uzun lafın kısası bu temada Ortak Görevler menüsünü nasıl yeniden orada olmasını sağlayabilirim

Daha açıklayıcı olmak açısından bir adet caps ekliyorum , şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler :)

mssgo8.jpg

Kullandığın temanın özelliği bu şekildedir sol taraf boş olarak gelir ama sana bi tema vereyim ben bunu cd lerimde varsayılan olarak getiriyorum güzel bi tema.:)

Dosya içeriğini \WINDOWS\Resources\Themes içine atacaksın.

Please register to see this content.

275.jpg

Öncelikle tema için teşekkürler , arşivime ekledim :)

Ama benim daha çok merak ettiğim bu şekildeki temalarda Ortak Görevleri nasıl kullanabileceğimiz?

Bana göre bunun bir yolu olmalı mesela bir .dll çekirdek dosyayı editleyerek gibisinden veya farklı bir yöntem olarak

Sen söyledin diye baktım ResHacker ile sana verdiğim temanın Vistaluna Basic isimli 6.11mb boyutundaki .msstyles dosyaysında

yüzlerce değişiklik yapılacak yerler var ve diğer dosyalar hakeza bu iş uzun ve bildiğim bişi değil bile arkadaşlar el atsın.:)

arkadaşlar Araçlar -> Klasör seçeneklerinden ayarlanmıyo mu ? Benim xp'de en gıcık kaptığım yerdir sol panel.Sevmiyorum kardeşim :)

Hem xp yi vistaya benzetmeye çalışıyorsunuz hemde solda panel olmasın diyorsunuz vista ultimate bile sol panel var ...

Solda sağda altta veya üstte bu panelin bulunması temanın içindeki shellstyle.dll dosyasıyla ilgilidir.İçindeki kodlara göre o panel konumlandırılır..Diyelim bir A temanız var.Paneli istediğiniz yerde gösteriyor.Diyelim bir B temanız var.O da güzel ama paneli istediğiniz yerde göstermiyor.Şimdi A temasının shell dosyası ile B temasının msstyles dosyasını bir klasötre koyup çalıştırınçBöylece istediğiniz bir temanız olur.Az da olsa bazen bu yöntem işe yaramıyor.Saygılarımla

• 1 yıl yıl...
TNCXP'de Kurulmuyormuş Zaten Onda Bir ViSTACG teması vardı.

Windows XP'yi kurup Inspirat'i kurarsan böyle bir sorunla karşılaşmazsın.

O zaman dikkatli oku ne diyoruz, tnc xp kullananlar dikkat etsinler, neyse kullanacak arkadaşlar dikkat etsinler lütfen.

Bende ki durumu tam olarak izah edeyim.

Brico Pack Vista Inspirat 2.1.0 versiyonunu kurdum D'ye, bilgisayarı açtığımda kur hatası aldım,kurulum cdsiyle format attım, bu seferde Bios ekranında takılı kalıyor pc, tekrar denedim, en sonunda 3.cü denememde gördü sürücüleri ama yine çöktü pc, çünkü D'ye format atmadım.

Oradan İnspirat'ı silmeniz gerekiyor, C'ye kuranlar zaten formatta silinecektir.

Herkese iyi paylaşımlar.

masaüstüne sağtık özellikler/görünüm sekmesinde Vista Inspırat temasını seçtikten sonra orjinalinde 4 renk seçeneği olması lazım

* green

* black

* -hatırlamıyorum :clapping: -

* Windows Classic

windows klasiği seçersen o istediğin menüyü açmış olursun :clapping:

saygılarmla...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...