Jump to content

Ekran Kartı Tavsiyeleriniz

TEVF

Recommended Posts

Arkadaşlar benim amd 3000+, 1,5 Gb ram ddr400, 120 gb harddisk, anakart asus A8V-MX, daha önceki ekran kartım 256 mb asus x 700 serisi bir karttı 2 sefer garantiden değişti ama ikiside arıza yaptı. dün internetten alışveriş yapılan bir sitede baktım 1gb ekran kartı ile 512 mb ekran kartı aynı fiyatlarda olduğu için kafam karıştı. Acaba bu makinaya olacak bir ekran kartı söyleyebilirmisiniz?

Senin anakart agp 8x ekran kartlarını destekliyor.. bütçen uygunsa üç güzel kart önerebilirim...

1--POWERCOLOR X1650PRO 512MB 128BIT DDR2 8X fiyatı:87,46 YTL

2--SAPPHIRE ATI HD3650(128Bit)512MB DDR3 AVIVO 8X fiyatı: 154 ytl..

3--POWERCOLOR HD3850 512MB GDDR3 256bit AGP 8X fiyatı:215 ytl

48xx serisi olmaz, çünkü anladığım kadarıyla anakartı AGP8X destekliyor.

volkan23 ün tavsiyelerini düşünebilirsin fakat HD3850 yi tam verimle kullanamazsın.İşlemci engeline takılacak, darboğaz oluşacaktır.Yük altında işlemci yeteri kadar ekran kartına destek veremeyecektir.Ayrıca gerçek 450W, kaliteli bir güç kaynağı gereklidir.

Bu yüzden HD3850 yerine HD 2600XT diyeyim.Bu kart sistemin için son durak olacaktır.Dediğim gibi daha iyisi için hem işlemci yetersiz kalacak, hem de eski AGP bir kart için 200-250YTL vermeye değmez.

Bu HD2600XT de 150YTL civarında ortalama.

Ekran kartlarında bellek miktarı en son bakılacak özelliktir.512MB veya 1GB bellekli modelleri görüp de tamam bu çok iyidir diye düşünme.Kaç bit oldukları(bellek veri yolu genişliği), çekirdek ve bellek hızları, desteklediği standartlar(directx, pixel/vertex shader..) öncelikli bakılacak özelliklerdir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...