Jump to content

Windows Live Messenger 8.5.1302.1018

Recommended Posts

Windows Live Messenger 8.5.1302.1018 Türkçe Çoklu oturum açma yamasıyla birlikte

10534chamitronmsnde5.png

http://rapidshare.com/files/132376955/Rc_WLM_8.5_AddOn_Tr.7z[/CODE]

[b]

MD5 Hash--> A2930C65241C724982980BAEAAEC1B18[/b]

[b]Boyut------>10274 KB

[color=#ff0000]Not: Nlite ve RvmIntegrator İle ekleyebilirsiniz[/color]

[/b]

güncellendi 24.07.2008

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

WLM_Messenger 8.5.1302.1018 sürümünün sadece setup dosyasını nasıl alabiliriz.Örneğin 8.5 versiyonun vardı şimdi vlmintaller ile yüklenbiliyor,oysa internet olmadan (Orjinal) msn yi yüklemek istiyorum.Bilgisayar tamirlerinde çok gerekli.

Teşekkürler.

WLM_Messenger 8.5.1302.1018 sürümünün sadece setup dosyasını nasıl alabiliriz.Örneğin 8.5 versiyonun vardı şimdi vlmintaller ile yüklenbiliyor,oysa internet olmadan (Orjinal) msn yi yüklemek istiyorum.Bilgisayar tamirlerinde çok gerekli.

Teşekkürler.

bu soruya bu forumda cevap gelmez maalesef. gelen cevap en fazla "araştır, herşeyi hazır istemeyin vs" olacaktır ama tüm forumu arasan da bunun cevabını bulamazsın. o yüzden araştırmalarında yabancı siteleri tercih etmeni öneririm. orada bilgiler gayet açık olarak var. kötü ingilizce ile dahi kısa sürede daha fazla bilgi edinilebiliyor.

edit: ben yazardım ama forum geleneği bozulmasın diye özel mesaj attım. :p

Arkadaşlar böyle sorulara cevapları açık olarak yazın ki diğer arkadaşlar da yararlansın.

WLInstaller ile Microsoft'tan indirdiğiniz dosyalar .MSI paketleridir ve aşağıdaki konuma kaydedilir. İndirdiğiniz tüm programların kurulum paketlerini burada bulabilirsiniz ancak isimleri değişiktir. Özelliklerine baktığınızda neyin ne olduğu anlaşılır zaten. (Gizli dosya ve klasörlerin görünümünü açmanız gerekebilir.)

(Windows'un Kurulu Olduğu Disk) C:\Program Files\Common Files\WindowsLiveInstaller\MsiSources\[/CODE]

[font=Trebuchet MS][color=#000080][b]Windows Live Messenger'ın 8.5.1302.1018 Türkçe paketini daha önce upload etmiştim, ihtiyaç duyan arkadaşlar aşağıdan indirebilirler.[/b][/color][/font]

EasyShare | 16179 KB

[CODE]http://w14.easy-share.com/1701271509.html[/CODE]

bu soruya bu forumda cevap gelmez maalesef. gelen cevap en fazla "araştır, herşeyi hazır istemeyin vs" olacaktır ama tüm forumu arasan da bunun cevabını bulamazsın. o yüzden araştırmalarında yabancı siteleri tercih etmeni öneririm. orada bilgiler gayet açık olarak var. kötü ingilizce ile dahi kısa sürede daha fazla bilgi edinilebiliyor.

edit: ben yazardım ama forum geleneği bozulmasın diye özel mesaj attım. :D

Şu anda yazdığınız mesajla yardım eden arkadaşlara çok büyük bir ayıp ettiniz.

Onca emek verilip anlatım yapılıyor, soru(n)lara da cevap veriliyor,çözülmeye çalışıyor ellerden geldikçe.Bunu yapmak zorunda da değiller yardım eden kişiler.Karşılık da beklemiyorlar kimseden.Ancak bazı arkadaşlarımız da zaman zaman forumda anlatılmış şeyleri sorabiliyor konuları araştırmadan,incelemeden.

O zaman da cevap konu kısaysa tekrar anlatmak, konu uzunsa forumda var demek oluyor.

Modifiye XP konularını inceleyiniz Mesela TNCXP sorunları bölümünü.150'den fazla sayfanın belki yarısı İndirme ve CD'ye yazdırma sorunlarıyla dolu.Çünkü hepsi hiç bir yeri incelemeden,acaba benim sorunu yaşayan oldu mu demeden direk "partbilmemkaç hatalı napim?" diye konuya dalıyor.

Bu gibi yüzlerce örnek gösterebilirim size.Bu mesajı yazmadan önce keşke konuları inceleseydiniz, inceledim demiş ama incelemiş gibi görünmüyorsunuz.

sorunlara eğer verilmemişse defalarca cevap verilir konuyu açan tarafından verilmeme gibi bir durum yok.Ayıp etmişin hakkatten.İnceleyin konuları biraz aynı sorunlara defalarca aynı cevap veriliyor.araştırma yapılsa sorun falan kalmayacak.

Konu için Teşekkürler.

Şu anda yazdığınız mesajla yardım eden arkadaşlara çok büyük bir ayıp ettiniz.

Onca emek verilip anlatım yapılıyor, soru(n)lara da cevap veriliyor,çözülmeye çalışıyor ellerden geldikçe.Bunu yapmak zorunda da değiller yardım eden kişiler.Karşılık da beklemiyorlar kimseden.Ancak bazı arkadaşlarımız da zaman zaman forumda anlatılmış şeyleri sorabiliyor konuları araştırmadan,incelemeden.

O zaman da cevap konu kısaysa tekrar anlatmak, konu uzunsa forumda var demek oluyor.

Modifiye XP konularını inceleyiniz Mesela TNCXP sorunları bölümünü.150'den fazla sayfanın belki yarısı İndirme ve CD'ye yazdırma sorunlarıyla dolu.Çünkü hepsi hiç bir yeri incelemeden,acaba benim sorunu yaşayan oldu mu demeden direk "partbilmemkaç hatalı napim?" diye konuya dalıyor.

Bu gibi yüzlerce örnek gösterebilirim size.Bu mesajı yazmadan önce keşke konuları inceleseydiniz, inceledim demiş ama incelemiş gibi görünmüyorsunuz.

sizi temin ederim bu forumda mesaj sayımın az olmasına rağmen çok fazla vakit geçirdim. katılımsız kurulum destek bölümünde girip okumadığım konu yok desem yeridir.

aylar önce katılımsız konusuna ilk kez ilgi duyduğumda ilk bulduğum forum burasıydı. açıkçası çok da sevinmiştim, çok güzel kaynaklar var diye. dediğim gibi okumadığım konu kalmadı destek bölümünde. işime yaramadı mı kesinlikle yaradı. blackman12 ve onurchlu nun anlatımları vs.

ancak başlangıç konularını geçtiğimde herşeyin sarpa sardığını gördüm. önemli noktalar her zaman bir sır gibi saklanıyordu. şimdi belki güleceksiniz ama böyle. :D

nero8i katılımsız yapacaksınız mesela /SILENT /NOREBOOT /SN=XXXXXXXXXXXXXX /WRITE_SN vs gibi switchlere yönlendirilirsiniz. denersiniz bir türlü olmaz yada msn katılımsız yapacaksınızdır msi dosyasının nereden bulunacağını kimse söylemez. ben sormadım, soranlara nasıl cevaplar verildiğinden bahsediyorum. isterseniz kendiniz araştırın göreceksiniz.

mesela ben msni katılımsız yapabilmek için flexnet ile msi dosyası oluşturmak ve kurulum sonrasında bilgisayarın restart sonrası eksik dosya problemi vermemesi için 2 gün uğraştım. hatta bununla ilgili bir mesajımda var.

halbuki bu forumda neroyu switch ile kuran olduğunu sanmıyorum. yada msni flexnet ile.

evet haklısınız sürekli aynı sorular soruluyor cevap verenlerin sıkıldığına eminim. ancak belki sorunu biraz da kendinizde görmelisiniz. yukarıda anlatmaya çalıştığım gibi forumda yalnızca belirli başlangıç bilgileri var hatta nero örneğinde olduğu gibi yanlış/eksik yönlendirmeler de. insanlar 5 dakikada çözülebilecek bir şey için birkaç gün uğraşıyorlar ve üstelik kafaları da karışıyor. kimi pes edip bırakıyor, pes etmeyenler ise "banane"ci bir anlayışa sahip oluyor.

doğal olarak forum kullanıcıları hep aynı seviyede kalıyorlar.

oysa sürekli aynı soruların sorulmasının önlenmesi belirli seviyeye gelmiş, paylaşımcı bir forum kullanıcı kitlesinin oluşmasından geçiyor. ancak benim gözlemlediğim çevresine yardımcı olmaya çalışan bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar insan var. peki diğerleri bilgisiz mi sorulara cevap veremeyecek kadar? kesinlikle öyle düşünmüyorum. zaten katılımsız bölümünde verilen katılımsız programların çokluğundan belli oluyor. herkes birşeyler biliyor ama kimse yardımcı olmaya istekli değil.

yardımcı olanlar ise mutlaka bir noktayı eksik bırakıyorlar. bu biraz ben çektim o da çeksin, burnu sürtsün anlayışı gibi birşey galiba.

yani kendini biraz geliştiren köşesine çekiliyor ve yeni gelenler ise hep aynı soruları soruyor. bu anlayışla da bu sorun çözümleneceğini sanmam.

herneyse çok uzattım. haddimi aştı isem özür dilerim. ayrıca amacım "gerçekten" yardımcı olmaya çalışan insanları rencide etmek değildi. dediğim gibi katılımsız konusunda ilk bulduğum forum burası idi ve ilk buradan birşeyler öğrendim ama tıkandığım noktada "mecburen" yabancı forumlarda aradım çözümleri.

herşey için teşekkürler...

edit:

@musaoğuz msnin msi dosyasının sorulduğu linkleri bulup buraya koyabilirim. sen de cevapları bulabilirsen sevinirim...

• 2 ay sonra...
sizi temin ederim bu forumda mesaj sayımın az olmasına rağmen çok fazla vakit geçirdim. katılımsız kurulum destek bölümünde girip okumadığım konu yok desem yeridir.

aylar önce katılımsız konusuna ilk kez ilgi duyduğumda ilk bulduğum forum burasıydı. açıkçası çok da sevinmiştim, çok güzel kaynaklar var diye. dediğim gibi okumadığım konu kalmadı destek bölümünde. işime yaramadı mı kesinlikle yaradı. blackman12 ve onurchlu nun anlatımları vs.

ancak başlangıç konularını geçtiğimde herşeyin sarpa sardığını gördüm. önemli noktalar her zaman bir sır gibi saklanıyordu. şimdi belki güleceksiniz ama böyle. :pardon:

nero8i katılımsız yapacaksınız mesela /SILENT /NOREBOOT /SN=XXXXXXXXXXXXXX /WRITE_SN vs gibi switchlere yönlendirilirsiniz. denersiniz bir türlü olmaz yada msn katılımsız yapacaksınızdır msi dosyasının nereden bulunacağını kimse söylemez. ben sormadım, soranlara nasıl cevaplar verildiğinden bahsediyorum. isterseniz kendiniz araştırın göreceksiniz.

mesela ben msni katılımsız yapabilmek için flexnet ile msi dosyası oluşturmak ve kurulum sonrasında bilgisayarın restart sonrası eksik dosya problemi vermemesi için 2 gün uğraştım. hatta bununla ilgili bir mesajımda var.

halbuki bu forumda neroyu switch ile kuran olduğunu sanmıyorum. yada msni flexnet ile.

evet haklısınız sürekli aynı sorular soruluyor cevap verenlerin sıkıldığına eminim. ancak belki sorunu biraz da kendinizde görmelisiniz. yukarıda anlatmaya çalıştığım gibi forumda yalnızca belirli başlangıç bilgileri var hatta nero örneğinde olduğu gibi yanlış/eksik yönlendirmeler de. insanlar 5 dakikada çözülebilecek bir şey için birkaç gün uğraşıyorlar ve üstelik kafaları da karışıyor. kimi pes edip bırakıyor, pes etmeyenler ise "banane"ci bir anlayışa sahip oluyor.

doğal olarak forum kullanıcıları hep aynı seviyede kalıyorlar.

oysa sürekli aynı soruların sorulmasının önlenmesi belirli seviyeye gelmiş, paylaşımcı bir forum kullanıcı kitlesinin oluşmasından geçiyor. ancak benim gözlemlediğim çevresine yardımcı olmaya çalışan bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar insan var. peki diğerleri bilgisiz mi sorulara cevap veremeyecek kadar? kesinlikle öyle düşünmüyorum. zaten katılımsız bölümünde verilen katılımsız programların çokluğundan belli oluyor. herkes birşeyler biliyor ama kimse yardımcı olmaya istekli değil.

yardımcı olanlar ise mutlaka bir noktayı eksik bırakıyorlar. bu biraz ben çektim o da çeksin, burnu sürtsün anlayışı gibi birşey galiba.

yani kendini biraz geliştiren köşesine çekiliyor ve yeni gelenler ise hep aynı soruları soruyor. bu anlayışla da bu sorun çözümleneceğini sanmam.

herneyse çok uzattım. haddimi aştı isem özür dilerim. ayrıca amacım "gerçekten" yardımcı olmaya çalışan insanları rencide etmek değildi. dediğim gibi katılımsız konusunda ilk bulduğum forum burası idi ve ilk buradan birşeyler öğrendim ama tıkandığım noktada "mecburen" yabancı forumlarda aradım çözümleri.

herşey için teşekkürler...

edit:

@musaoğuz msnin msi dosyasının sorulduğu linkleri bulup buraya koyabilirim. sen de cevapları bulabilirsen sevinirim...

Nero hakkında bir fikrim yok(Nerede soruldu nerede cevap verildi vs. hakkında yani).Sadece forumdan Nero micro addonunu indirdim,o switchle kuruluyor.

Bkz.Aşağıdaki konudadır.İndirdiğiniz cab dosyasının içindeki exeyi, winrar ile açın ve setup bölümüne bakın.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=57171[/CODE]

Ama blackman12'nin "WLinstaller Common filesa msi dosyasını atıyor" diye bir mesaj attığından adım gibi eminim.Katılımsız kurulumlarından birinde olması lazım.

Bakın ben de buraya gelmeden önce bir şey bilmiyordum.Buraya nasıl geldim biliyor musunuz? Çoğu zaman önce dersleri okumadım.Kendim kurcalayarak öğrendim nLite'ı mesela.Kimse bana şu bileşen önemli şu ayar yapılmalı vsvs. demedi.Ha size de böyle yapalım demek dğeil bu.Ama insan nasıl öğrendiyse öyle öğretmek istiyor.Ondan olabilir.

Yeni gelenler hep aynı soruları sorduğundan cevap verenlere bazen bıkkınlık geldiği için "e onu da sen bul artık","forumda var arama yapın" gibi cevaplar verilebiliyor.4 kişiye aynı cevabı vermekten bıktığımda ben de söylemiştim bu tür şeyler.Soru sormak kolay, ama cevap vermek hele hele sabretmek hiç de kolay değil.

Ama siz bana merak ettiğiniz konuları, cevaplanmayan önemli noktaların konuları gösterin,bilmediklerim hariç,hepsini cevaplamaya çalışırım elimden geldiğince :drinks:

Son olarak,bence haddinizi aşmadınız kesinlikle. Dedikleriniz doğru.Ama cevap verenler de robot değil,cevap vermek zorunda değiller.Onların da takip etmeleri gereken bir hayatı olduğunu unutmayın :pardon:

Not : Konuyu burada kapatalım lütfen.Yoksa konuları dağıttığımdan uyarı alacağım valla :D

Teşekkürler.

yukarıda dediğim gibi,WLinstaller common filesa msi dosyası atıyor.Oradan alabilirsiniz.

Valla eskiden katılımsız kurulum destek te açılan her konuya girip uzun dahi olsa tüm postları okur cevap vermem gerekirse verirdim.Ama artık bazı konuları pas geçiyorum.Ya da okuyup cevap vermediğim çok oluyor.Çünkü hep aynı yörüngede dönüm duruyorsunuz.Biri bi soruyu soruyor aynı gün aynı soru başka bir konuda soruluyor...

Ayrıca ben neronun katılımsız switchlerini bu forumda en az 2-3 kere vermişimdir isterseniz arayın postlarımı...Sonra msnin msi dosyalarının common filesa atıldığını da morningin söylediği gibi daha önce belirttim.

E haliyle bizim size şöyle diyeceğimizi sanmayın: "Ben çektim arkadaş çekmesin ben ona istediği kadar aynı soruyu sorsada aynı şeyleri anlatim." Demem. Sen ne kadar öğrenmek istersen...Gir araştır cevaplarını bulamıyorsan önce kendi mantığınla ara daha sonra FORUMDA SORULMADIĞINA EMİN OLDUKTAN sonra bize sor...

millet 9.0 + tr yama diye yalan yanlış doldurmuş ortalığı indiriyoruz fos çıkıyor. bilgisayara yeni format attım temiz kalsın diye ama şimdiden yükle kaldır , yükle kaldır uğraş dur. en iyisi bildiğinden şaşmamak . inşallah bu sorunsuz çıkar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...