Jump to content

Foxconn Anakart Sorunu

byramm

Recommended Posts

S.a arkadaşlar.Foxconn marka 865 serisi anakart var.Xp disk biçimlendirdikten sonra hdd den başlamıyor.PC takılıyor.Vista kurunca da 512 mb asus marka ekran kartıyla açmıyor.Yardım edin lütfen.

BİRDE ŞÜNLARI KONTROL ET BULABİLİRSEN YENİLERİNİ TAKARAK DENEME YAP.

HARDDİSK DATA KABLOSU KONTROL ET

BAŞKA BİR XP CDSİ İLE KURULUM DENE

RAMLERİN 2 TANE İSE TEK TEK DENE BİRİNDE SORUN OLABİLİR VE BAŞKA BİR RAM TAKARAKDE DENE

BUNLARI YAPMAN HALİNDE SORUN DEVAM EDERSE SORUNUN HARDDİSK DİR.

BİRDE ŞÜNLARI KONTROL ET BULABİLİRSEN YENİLERİNİ TAKARAK DENEME YAP.

HARDDİSK DATA KABLOSU KONTROL ET

BAŞKA BİR XP CDSİ İLE KURULUM DENE

RAMLERİN 2 TANE İSE TEK TEK DENE BİRİNDE SORUN OLABİLİR VE BAŞKA BİR RAM TAKARAKDE DENE

BUNLARI YAPMAN HALİNDE SORUN DEVAM EDERSE SORUNUN HARDDİSK DİR.

iki tane hdd var elimde biri ide diğeri sata ikisinin kablolarını değştirdim.ayrı ayrı taktım

iki tane ram 1 gb lık ram var biri 633 diğeri 533 mhz.ikisini ayrı ayrı taktım.

4 xp cd si var ikisi tnc nin diğerleri orjinal tnc de mavi ekrandan sonrasını görebiliyorum ama orjinalinde gelmiyor.

Sorunun geniş açıklaması şöyle;

beko marka pc satın aldım anakartı foxconn.vista home edition kurulu geldi.xp kurmayı deneyene kadar sorunsuz kullandım

Vistada sorunsuz çalışan pc.xp de ekran kartı driverını kurunca donuyodu.

başka pclerde denedim aynı sorun oldu kartın chipsetinden kaynaklanan sorun olduğunu söylediler.

ekran kartını değiştirdim.şimdi onboard üzerinden vista kuruluyor.

yeni ekran kartı aldım onu taktım anakart logosundan sonra sürekli reset atıyor.

xp yi onboard da bile kuramıyorum.biçimlendirmeden sonra reset atıyor hdd den başlaması gerekirken donuyor.

S.a Arkadaşım yardımcı olabilirsem sevinirim. Yapman gereken kurulum başlangıcında dosya aktarımı başladığı andan itibaren (Mavi kurulum ekranı) F3 tuşuna basın. Bu sayede Serial yollardaki sorunu giderebilirsiniz.

Not: Sorun anakartın Gelişmiş güç yönetimi desteğinin olmaması. Daha fazla ayrıntı için MSFN ve Microsoft da arama yapabilirsiniz...

Sagılarımla...

Sorunun geniş açıklaması şöyle;

beko marka pc satın aldım anakartı foxconn.vista home edition kurulu geldi.xp kurmayı deneyene kadar sorunsuz kullandım

Vistada sorunsuz çalışan pc.xp de ekran kartı driverını kurunca donuyodu.

başka pclerde denedim aynı sorun oldu kartın chipsetinden kaynaklanan sorun olduğunu söylediler.

ekran kartını değiştirdim.şimdi onboard üzerinden vista kuruluyor.

yeni ekran kartı aldım onu taktım anakart logosundan sonra sürekli reset atıyor.

xp yi onboard da bile kuramıyorum.biçimlendirmeden sonra reset atıyor hdd den başlaması gerekirken donuyor.

65 ytl ye yeni bir anakart al ve bu kadar masraf yapman da gerekmiyordu ne alayım dersende gigabyt S2L HEM 10 Board ekran kartı var hemde anakartın driverleri kolay bulunuyor. işlemcini ve diğer donanımlarını da tam uyumlu görür... ve kökten çözüm sağlar hem sata hemde sata 2 hemde ide harddisklerde tamamen sorunsuz olarak çalışıyor.. 10 dan fazla makinaya toplama olarak kullanılmıştır bu anakart ...

Üzerinde xp de vistada kuruluyor tamamen sorunsuz şekilde hemde...

S.a Arkadaşım yardımcı olabilirsem sevinirim. Yapman gereken kurulum başlangıcında dosya aktarımı başladığı andan itibaren (Mavi kurulum ekranı) F3 tuşuna basın. Bu sayede Serial yollardaki sorunu giderebilirsiniz.

Not: Sorun anakartın Gelişmiş güç yönetimi desteğinin olmaması. Daha fazla ayrıntı için MSFN ve Microsoft da arama yapabilirsiniz...

Sagılarımla...

sağol arkadaşım.Allah razı olsun.Bios güncellemeyi denesem sorun halolur mu acaba ??

Aynı buna benzer bir olay benimde başıma geldi bios hdd kapatıyor bildiğim kadar hdd görmeyince xp kuramıyorsun

Yok arkadaşım sanmıyorum ama ben şunu demek istedim. bios bir ayarı var oradan hdd xp kurulmasını engeliyor. sen google amacaya bir sor derim yani hdd kapatıyor.

Aynı buna benzer bir olay benimde başıma geldi bios hdd kapatıyor bildiğim kadar hdd görmeyince xp kuramıyorsun

hdd den başlamayınca bende kapatıyor zannettim ama hdd yi görüyor.güncellemede takıldım arkadaşlar.acaba bi faydası olur mu ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...