Jump to content

Ekran Kartımın Fanı Duruyor

JJJEEEMMM

Recommended Posts

ATI SAPPHIRE HD2600PRO AGP8X ekran kartım war. chipin uzerindeki fan bi çalısıyo bi duruyo anladıgım adarıyla 100dereceye ayarlamıs kendisini sıcaklık 100 derecenin ustune cıktıgında calısıyo ama onceden 45 dereceyi gecmiodu sıcaklıgı cunku surekli calısıyodu. daha oncede boyle olmustu format attıgım zaman duzelmişti simdi yine yapmaya basladı bi çaresi warmıdır?

_ Merhabalar iyi akşamlar dilerim öncelikle ,bu gibi durumlarda bilgisayarınızı çalıştırmamanızı öneririm ne yapılabilir

Ekran kartınızı sökün fan'a bağlı olan güç bağlantılarını kontrol edin gevşeklik ve kopma gibi buna benzer anormal bir

durum varmı, ayrıca fan üzerinde toz,pamuk,tüylü maddeler gibi fan'ın dönmesine engel oluşturabilicek bir durum varmı eğer bu saydığım problemlerden herhangi biri yok ise şayet o zaman fanınızın değişme zamanı gelmiş

Demektir ,teknik bilgiye sahip değilseniz eğer ,bilgisayar teknik servise fanınızın değişimi için ******ürün ,hatta takılıcak

olan yeni fanınızın da ekran kartınızın üzerindeki fan'dan biraz daha kaliteli olan bir fan taktırmanızı tavsiye ederim

Alt tabakası bakırı ve alüminyum'u yoğun olan bir fan taktırmanızı tavsiye ederim şimdilik benim aklıma bunlar geldi

Umarım sorurunuz çözülür saygılarımı sunarım iyi akşamlar ...

hd2600nl3.th.jpg

boyle bi fanı nasıl deiştirebilirimki.. benim esas sormak istedigim bu sorun yazılımsal olabilirmi?

sorun power da olabilirmi? ewerest 400w p4 fan war uzerinde belkide kaldırmıodur?

evet arkadasım yazılımsal olabılır.

bu powersupley dunyaları kaldırır merak etme

bıos kontrolunu ıyı yap atladıgın bı kısım olabılır.

ekran kartının drıverını bastan yukle

kolay gelsın

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...