Jump to content

Monitör Test Aracı

awengers44

Recommended Posts

Programı Kullanmak Çok Kolay Dosyayı Çekin DPT_en.exe yi çalıştırın ve LCD Yada Crt Monitörlerinizde piksel kayıplarını varsa bulun.

Çok faydalı bi programdır kimse artık size itiraz edemez. :)

http://www.4shared.com/file/82411520/3f302443/Lcd_monitor_test.html[/CODE]

Programın özelliği Lcd monitörünüzün ölü piksele sahip olup olmadığıdır şayet o kadar değişik tek ve farklı renk

seçenekleri içinde küçük nokta yada noktalar yoksa demekki monitörde ölü piksel yoktur amaç bu ;varsa ölü pikseliniz garantide devam ediyorsa buyrun servise:D

ölü pixel garantisi yok ki monutorlerde:D

Benim İNCA monitörümde dahi ölü piksel garantisi var ayrıca Sadece google de yapacağın küçük bi araştırma sana yeterli olur.

Şayet garantisi olmazsa bizim derdimiz ne bi çok esnaf bu gibi sıkıntılardan kaçar mesela bizim toptancı 3 tane ölü piksel normal derken

vatanbilgisayarda geçen aldığımızda evvela test ettiler sonra teslim ettiler daha sonra olsa dahi değiştiriyorsun sadece hakarını bil yeter.! :D

olur mu ya ölü pixel e garanti vermiyorlar diye ben çok iyi biliyordum en son arkadaş lg monutor aldık ondada yoktu gerçi siz ticaretini yapıyormuşsunuz daha iyi bilirsiniz ama şaşırdım:D

• 1 ay sonra...

her markada ölu pıksel garantısı vardır 3.pıksele kadar garantıye gırmez ama bazı fırmalar 1 pıxel dahı olsa garantı kapsamına sokuyor ve degıstırıyor (musterı memnunıyetı acısından) ayrıca olu pııxel sadece sıyah zemınde parlayan kucuk beyaz noktadan ıbaret deyıldır beyaz. siyah.gri ve uc ana rengı barındıran noktalardan da olusabılır pıxel test programlarında dıkkat ettıysenız ekran her renkte test edılıyor zemın sıyah beyaz mavı sarı yesıldır anlamıda sadece beyaz olmayan pıxel hatalarını anlamak ıcın

Tabiki yok dikkat edersen tam siyaha döndüğünde herhangi bi yerde (bize görünen) küçük beyaz noktalar yok buda ölü piksel olmadığını gösterir.

İyi de, arkadaş ekranın fotoğrafını çekmemişki... Bu görüntüden ölü pikseli nasıl anlarsınız? Print Screen tuşu monitördeki fiziksel hatayı nasıl göstersin? <_<

Yine de paylaşım için sağol...

İyi de, arkadaş ekranın fotoğrafını çekmemişki... Bu görüntüden ölü pikseli nasıl anlarsınız? Print Screen tuşu monitördeki fiziksel hatayı nasıl göstersin? <_<

Yine de paylaşım için sağol...

Doğru söylüyorsun arkadaşa sormak lazım fotoğrafı nasıl çekmiş şayet dediğin gibi print screen ile almışsa monitörde piksel kayıp varsa bile göstermez.

• 4 ay sonra...

ewet link sağlam ama dowlanda tıklayınca inmiyordu bunu bi deneyeyim bakalım

edit: evet dosyayı indirdim ama tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum launch a pixel e tıklayınca bi pencere çıkıyor renkler sürekli değişiyor nokta falan bişi çıkmıyor ne demektir bu

paylaşımın için sağol

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...