Jump to content

Oks'ye Ya Da Sbs'ye Giren Var Mı?

morning

Recommended Posts

Başlık açık.OKS'ye(ya da LGS) veya SBS'ye girdiniz mi? Girenler biraz anlatırlarsa sevinirim.

Ben bu sene girdim oks'ye.Açıkçası 1.dönem çalışıp 2.dönem yattım :)

Hiç sıkmadım kendimi.İlk dönem en az 100 çözüyordum,2.dönem konu tekrarına ve bilgisayara ağırlık verdim <_< Gözümde büyütmedim çünkü kendimden emindim ben yaparım diye.2.dönem Haftada toplasanız 300 soru bile çözmedim.Sonra girdik işte 8 haziran'da.Kesin Heyecanlanırım dediğim sınavda olağanüstü bir şekilde inanılmaz sakindim.Sınav kolaydı açıkçası.Fizik biraz sıkıntılıydı (Fen'den 3 yanlışım var 3'ü de fizikten :) ) onun dışında iyiydi.Ben 475 puan bekliyordum.

11 Temmuz'da yani dün sonuçlar açıklandı.Girdim baktım.TM 477 MF 473 almışım.(Tr 25;Mat 23,67;Fen 21;Sosyal 23,67 Net)

Ama sonuca sevinemedim ne yazık ki.Bu puanla Türkiye 7140.sı civarı bir şey oldum.İlde(İzmir) 400.ydüm(Bunun sebebi Kahrolası diploma notu sistemi)Kendi halime üzülürken, sınavlarda genelde 100 net çıkaran bir arkadaşım beni aradı.Sınavda bir yanlışı çıkmış 495 puan almış.Ancak diploma notu biraz kötü olduğu için, Türkiye 600.sü civarı bir şey olmuş(Geçen sene aynı puanı alan kişinin 5. olduğunu hatırlatayım).Yani Bu sene öss'de şans yılı (diyorlar) olsa bile OKS'de kesinlikle aynı şeyi söyleyemem.

Ancak puana çok da üzülmedim, Çünkü Bir çok kişinin sadece hayal edebildiği bir puan aldım.Beklediğimden pek farklı bir sonuç da gelmedi.Kurtuldum dedim.Hayal Ettiğim lise(galatasaray lisesi)yi kaçırsam bile İzmir'in en iyi Anadolu liselerinden birine puanım çok rahat yetiyor.Zaten GS'den sonraki ikinci hedefim orasıydı, Fen lisesi'niyse hiç düşünmedim.

Neyse,Benim oks maceram böyle arkadaşlar.Girenler de benim gibi kısaca(pek kısa sayılmaz ya :)) yaşadıklarını ve aldıkları puanları yazarlarsa sevinirim

Seni İlk Önce Tebrik ederim fakat şunu da söylemem lazım ;

Sen geçen senenin sorularını çözmüşsündür malum ve de bu senin sorularıya otur bi karşılaştır arada çok büyük bir fark var sen bence bu puana üzülebilirsin

Çünkü Sorular Tarite en kolay sorulardı (bence ve genel kamu düşüncesi böyle) bende geçen sene girdim v450 aldim bu seninin soruları çöziim dedim ve sadee 1 yanlış çıkardım diploma notum 5.0 [burada amacım seni kötilemek değil seni bilgilendirmek ] yani 97 tane full çeken arkadaşımızın da 7 24 çalışarak bu notu hakettiğini düşünmüyorum

Ama Yinede aldığın puan fena değil..

oturdum karşılaştırdım.Bu seneki sorular,geçen seneye göre çok kolay değil,tamam biraz kolay da abartılacak kadar değil.Ben böyle düşünüyorum.Bu sene için bize kolaylık olduğunu düşünüyorlar, tam tersi.Doğu'daki okullarda,bazı okullarda torpil ya da parayla(bkz. Burası Türkiye konusu) beleşten yüksek not veriyorlar.Biz de oturup afedersiniz eşek gibi çalışıyoruz sonuç her zaman iyi olmuyor.Yani olan bize oluyor.Çalışmayan adam takdir alırken bütün sene çalışıp da sırf öğretmen taktı diye teşekkür bile alamayan kişileri tanıyorum.Her ne kadar oks, öss eleştirilse de Türkiye'de başka çare yok gibi.Oturmamış bir eğitim sistemi var maalesef...

Bende 22 Haziran Günü SBS ye Girdim benim sıra yerimi ve kitapçığımı yanlış vermişler 15dkk bunun yüzünden geç başladım am neyseki son 1dkk kala bitirip kontrolümü yaptım

SONUÇLAR 31 Temmuz da www.meb.gov.tr de (ben 8'e geçtim ve sbs soruları kolaydı)

İNŞALLAH İYİ BİR PUAN ÇIKAR

Morning : Bu konuda haklısın ben öyle adamalar tanıyorum ki , adadmlar okula hazırlanmaktan ders çalışamadılar nedne biliyo musun onlar "Ted" die baş beleası bi okula gittiler ted e hepsi 5 olması imkansıza yakın bişey

bu arada doğudaki okullardan bahsetmişsin , o konuya gelirsek şimdi mehmet sütçüdür , oglunun derleri zayıftır hocaya 5 kilo süt verir 5 alır o ayrı ama o çocuklar bizim kadar eğitim göremiyorki berki 1 tane interneti olan hoca var çocukların berki sadece 1 tane kitabı war , oysa 100 lerce soru çeşidi ver bnde geçen sene girdim biliyorum hatırlıyorum az çok yani u bakımdan avantajlıyız o yüzden bu konuyu büyütmeye gerek yoq hocalar kafayı taktı diyosan o ayrı o kişisel bi problem

Bu seniki oks bence geçen seneye göre biraz daha değil biraz biraz daha kolaydı sorulara baq bizim sınavda herkes fenden kaybetti ben fenden kazandım 450 fln alcaktım son 7 matematik sorusunu kaydırdım (elim a şeridinin üstündeymiş o yüzden o bulduğumu b işaretleyince c bulduğumu d... işte öle sormayın o tarafını)

Alsana bu senden bi soru kök 72 hangi sayılar arsındadır ? pöh yani

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...