Jump to content

Ramsız Calıştırma

PcMatiq

Recommended Posts

Arkadaşlar Benim Ekran Kartım OnBoard Ve Bu Nedenle 64mb Ram Yiyor Benim Ramlerle Sorunum Olduğu İçin Pc Yi İlk Önce Ramsiz Açsam Daha Sonra Ramları Yenıden Taksam Bir Sorun Olurmu Ana Kart Falan Yanarmı Bilgilerinizi Banada İletirseniz Sevinirim Teşekkürler.

Ben De Az Çok Biliyorum Çalısmıyacagını Ama Uyarı Verirmi Yoksa Direk Boardı Mı Yakar Onu Soruyorum

Board ı komple yakman biraz zor ama ram slotlarını yakabilirsin o yüzden hiç karışma o işlere

Board ı komple yakman biraz zor ama ram slotlarını yakabilirsin o yüzden hiç karışma o işlere

O.K. Çok Teşekkür Ederim

Peki O Zaman Benim Bi Sorum Olacak Bende 512 mb oem Ram Vardı Yanına 1 GB Kingston Ram Aldım İkiside 533 PC Ye Format Attıktan Sonra 512 Mb Görünmeye Başladı 1 GB Lik Rami De Taksam 512 Mb Görünüyor Yardımcı Olabilirmisiniz?

BuArkadaşın RAM lerle Bi Problemi Var anlaşılan, dünde Birşeyler Demiş :D

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=62153

Sevgili PcMatiq, Yaşının Getirisi Olarak Bi Heyecana Sahipsin Anladığım Kadarıyla, Sana ilk Tavsiyem Önce Sakin Ol, Ne sen Panikle Nede Bizi Paniklet :)

Sonra Sorununu veya Sorunu Düzgün Cümleler ile En Güzel Bir Şekilde Anlatmaya izah Etmeye Çalış ki Bizlerde Senin Derdini Doğru Anlayalım ki Doğru Yaklaşımlarla Tavsiyeler ve Öneriler ile Sana Yardımcı Olmaya Çalışalım...

Şimdi Sorduğun Soruya Gelirsek, Bilgisayarlar RAM siz Çalışmazlarki Sevgili PcMatiq, Sonradan Takabilesin..

Haa Sen Yinede Ramsizken Kasayı Açar ve Ramleri Kasa Çalışıyorken Takmaya Çalışırsan (ki Hiç Tavsiye Etmem :good:) Mutlaka EnAz 1-2 Parçanı Yakarsın :D

Sanırım Sorduğun Sorunun Cevabını ilerde Çook Daha iyi Anlarsın, ama Şimdi Sen Sen Ol Tecrübe Etme :good:

(Bazen Kendime Şaşıyorum, Şuan O Anlardan Birindeyim..!! )

Peki O Zaman Benim Bi Sorum Olacak Bende 512 mb oem Ram Vardı Yanına 1 GB Kingston Ram Aldım İkiside 533 PC Ye Format Attıktan Sonra 512 Mb Görünmeye Başladı 1 GB Lik Rami De Taksam 512 Mb Görünüyor Yardımcı Olabilirmisiniz?

Yaa Arkadaslar Abiler Ablalar Cidden Acil Yardıma İhtiyacım Var Bende 512 mb oem Ram Vardı Yanına 1 GB Kingston Ram Aldım İkiside 533 PC Ye Format Attıktan Sonra 512 Mb Görünmeye Başladı 1 GB Lik Rami De Taksam 512 Mb Görünüyor nasıl çözebilirim

her şeyi denedim slotlarda calısıyor ramlarde ama tek sorun 512 gorunuyor

dostum kac tane slot var yani ram slot u eger 4 adet varsa birinciye ve de 3ncuye takmalısın ha bu da yetmez pc acılırken del tusuna basarak bios a gir ve ordan ram ile ilgili bi kısıtlama olup olmadıgına bak ama sakın biseyler degistirme cevap yazarsın ona gore baska seyler soylerim

Ben De Az Çok Biliyorum Çalısmıyacagını Ama Uyarı Verirmi Yoksa Direk Boardı Mı Yakar Onu Soruyorum

az cok bilmiyorsun bence kusura bakma hiç bilmiyorsuım bilgisayar diyebilmek için bir makinanın

anakart işlemci ve ram olması lazım bunlar olmadan calısmaz ekran kartı hdd olmadan bile hadi calısabilr ama ramsiz ayrıca eğer sen ekran kartı o ram miktarını yemesin diyorsan biostan onbord ekran kartını kapatıp onun yerine harici kart takman lazım..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...