Jump to content

Vista Donanım Güvenle Kaldır...

ates_bey

Recommended Posts

Fark edeniniz varmı bilmiyorum ama ben bu sorunu yaşıyorum....

Western Dijital 160 Gb lik harici hardiskimi vistaya takıyorum ve donanımı güvenle kaldır diyorum sonra harddiskimi çıkaracagım sırada

harddiskin hala çalıştıgını fark ediyorum Xp yi açıp takıp kaldırdıgımda anında çalışmayı kesiyor.

Diğer Segate 500 gb lik hd dede aynı sorunu yaşıyorum.

Bilginize....

Vista kullananlar bir kere denesinler...

Toprak44 arkadaşın paylaştığı Orjinal MSDN Vista SP1 i kullanıyorum, Ultimate sürümünü.

Harici HDD hiç deneme fırsatım olmadı ama Trekstor 1GB flash diskimi sorunsuz kullandım.

Donanımı güvenle kaldır a tıklayıp flash diski çıkardım.Çalışmayı kesti, hiçbir sorun olmadı.

Sende XP de sorunsuzca kaldırılıp Vista da sorun oluyor ise kullandığın belki Vista da bir problem olabilir diye düşünüyorum.

Kısaca ne XP de ne de Vista da bir problem yaşamadım.

Aygıtın Donanım özelliklerinde İlkeler sekmesinde seçenekler vardıç

"Çabuk kaldırma için en iyi duruma getir",

"Performans için en iyi duruma getir"

gibi.

İlk seçeneği işaretleyip dene bir de.

• 1 yıl yıl...

konuyu hortlatacam ama maalesef aynı sorun hem windows 7 hemde windows vistada benimde başıma geliyor.

evet usb kullanan arkadaşlar farkına varmayabilir ama taşınabilir hardd,sk kullanan arkadaşlar vista ve 7 de donanımı güvenle kaldıra tıkladıktan sonra bile taşınabilir hdd nin çalıştığını görecekler.sırf taşınabilirlerim ve kullandığım cep telefonun sıhhati için bende windows xp kullanmaktayım

çözümü yok galiba?

konuyu hortlatacam ama maalesef aynı sorun hem windows 7 hemde windows vistada benimde başıma geliyor.

evet usb kullanan arkadaşlar farkına varmayabilir ama taşınabilir hardd,sk kullanan arkadaşlar vista ve 7 de donanımı güvenle kaldıra tıkladıktan sonra bile taşınabilir hdd nin çalıştığını görecekler.sırf taşınabilirlerim ve kullandığım cep telefonun sıhhati için bende windows xp kullanmaktayım

çözümü yok galiba?

Arkadaşlar HDD ile denemedim ama USB Safely Remote programını yükleyerek bir deneyin belki yardımı olur.

Program donanımı güvenli kaldırın biraz daha gelişmişi hatta kaldır dediğiniz donanımı tekrar yükle diyebiliyorsunuz.

Türkçe desteği vardır seçeneklerden ayarlarını yapın ve kullanın. :)

Arkadaşlar olumlu olumsuz buradan yazarsanız diğer vista kullanıcılarıda indirip indirmeyeceğini bilir.

:D

http://rapidshare.com/files/267979589/USB.Safely.Remove.v4.1.5.800.Final.rar[/CODE]

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...