Jump to content

Rar Dosyası Indirdiniz Bozuk çıktı.silecekmisiniz?

kepnek

Recommended Posts

Bir rar dosyası indirdiniz ama sürprizzzz! Silecekmisiniz?tabiki Hayır 1 saattir indirmiş olduğum Pulp Fiction Soundtrack albümünü kurtarmaya çalışıyorum. Netteki tüm rar onarıcısı programları kullandım ama işe yaramadı. Tam silecekken çözümün, winrar ın kendisinde olduğunu fark ettim. Daha önce hiç kullanmadığım bir özellik. Belki bilenleri vardır ama benim için yepyeni bir çözüm oldu.

1. Öncelikle deneme.rar adlı netten indirdiğimiz sıkıştırılmış dosyamızdan aşağıdaki uyarıyı almış bulunuyoruz:

bozdosya1oz4.jpg

2. Sonra winrar programını açıyoruz. Dikkat: Deneme.rar adlı hasarlı arşivi değil, bilgisayarımızda kurulu olan winrar programını çalıştırıyoruz. Karşımıza o sırada masa üstünde olan tüm dosyaların olduğu bir pencere geldi. Burada deneme.rar'a sağ tıklıyoruz (Benim resimde adı başka) ve resimdeki seçeneği tıklıyoruz.

bozdosya2cp4.jpg

3. Sonra bir küçük pencere açılacak. İlk Gözat butonu ile onarmak istediğimiz hasarlı arşıvi belirtiyoruz. Açılan ikinci pencerede ise kurtarılacak dosyaların nereye çıkartılacağını belirtiyoruz. Mesela masaüstüne.

4. Ok dediğimizde onarım işlemi başlayacak ve en sonunda aşağıdaki pencere açılacak. Burada Evet diyoruz.

bozdosya3oo5.jpg

bozdosya4py2.jpg

hepsi bu kadar Emege Saygı

onu yapman için dosya arşivlenmeden önce kurtarma kaydı yerleştirilmesi gerekiyor

evet dedigin gibi olması gerekıyor ama sunuda unutmamak lazım çok partlara ayrılmıs rar arsıvlerı kurtarma kaydı bulunan arsıvlerdendır

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...