Jump to content

Format çekmeden Olurmu!

selo1987

Recommended Posts

en fazla 6 ayda bir makinaya format atılır yoksa kullanamassın ki ya çökerse pc içindeki tüm datalar gider:D üstüne kurarım dersin şimdi bazen üstüne kurma fayda etmiyor sölemesi...

@ShadowTr ben bilgisayarıma hemen hemen 2 seneden buyana format atmıyorum ve şimdi kurduğum gibi hala hızlı neden acaba.bu süre içinde kaç defa çöktü sistem dosyaları sılındı ama hala devam ediyorum Kurduğum sisteme.gayette memnunum modifiyesiz xp den.bana göre format kolaya kacanların işi

• 11 ay sonra...
en fazla 6 ayda bir makinaya format atılır yoksa kullanamassın ki ya çökerse pc içindeki tüm datalar gider:D üstüne kurarım dersin şimdi bazen üstüne kurma fayda etmiyor sölemesi...

yanlışın var ben kendime xp kuruyorum 1 yıl gidiyor.düzenli olarak ccleaner ile temizledigim için format atmaya gerek olmuyor.:)

Sayın Selo1987, arkadaşların söylediği yöntemlerle pek fazla bir hız ya da performans kaydedemezsiniz. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Her sene yedek alıp format çekiyorum. Bu sene ikinci senesi oldu gözle görülür yavaşlama had safhada. Eğer korkunuz market data yedekleriyle iki dkk bir yedeğini alıverin, formatınızı çekin sağlıklı bir şekilde yolunuza devam ediniz.

Saygılarımla.

Yedegini nasil alacak ki ? Onerebileceginiz bir program var mi ?

Yoksa sadece C:\ deki data'yi kopyalamaktan mi bahsediyorsunuz ?

[Peki ya registry'ye kaydediyorsa program bazi seyleri ?]

yaw ben format atıyorum ama atmadan önce bi sorun oluyor attıktan 10 gün felan sonra kasadan bir zorlanma sesi geliyor sonra tık ediyor tekrar ediyor 30 sn fln bu arada pc kitleniyor yada çok yavaş sorun ne olabilir

başka sorun varsa bilemem ama hard diskinin ömrü bitmek üzere olabilir. bende ayn sorunu yaşadım.az daha bilgilerimi kaybediyodum. hard diskimi değiştirmek zorunda kaldım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...