Jump to content

Format çekmeden Olurmu!

selo1987

Recommended Posts

Arkadaşlar bir marketim var ve bu markkettte ana abilgisayrrıma 4 senedir format çekmiyorum.içerisinde market progralarım oldugu için pc de 1gb + 512 rem var,pc gün geçtikçe yavaşlıyor gerek datalardan olsun gerek dosya yoğunlugundan olsun pc gün geçtikçe yavaşlıyor bana önereceğiniz bir program var mı pc yi hızlandıracak pcmde gereksiz bir program yok.bana format çekin demeyin çünkü uzun uğraş istiyıor format.Bana yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler.

sana ccleaner programını öneririm türkçeside var google da yada forumda arat bulursun sonra başlangıcında önemli program driver vs. yoksa kaldırabilirsin bunu o program ilede yapabilirsin eğer biliyorsan windows klasöründe perfetch klasörü var onu arada bir boşalt önemli değildir pc yi hızlandırır forumda daha ayrıntılarını görebilirsin benden bu kadar iyi günler.saygılar

hocam bi kaç yöntem war ama sana şunu söyleyim biraz değişme olur ama iyi bir perfonmans bekleme

iyi bir perfomns için format atman lazım

ama ben yinede format atmak istemiyorum diyorsan

c diskini bileştr

sonra hata ayıklamayı çaştır

sonra chkdsk yi yap

sonra c de çerezler war onları hepsini sil geçmiş dahi yani temp flan

ama dediğim gibi biraz fark edecektir hadi kolay gelsin

bu arada bi kaç yöntem daha war ama onları önermem senbunları yap

oldu oldu olmadı datanı yedekle sonra at formatını

Sayın Selo1987, arkadaşların söylediği yöntemlerle pek fazla bir hız ya da performans kaydedemezsiniz. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Her sene yedek alıp format çekiyorum. Bu sene ikinci senesi oldu gözle görülür yavaşlama had safhada. Eğer korkunuz market data yedekleriyle iki dkk bir yedeğini alıverin, formatınızı çekin sağlıklı bir şekilde yolunuza devam ediniz.

Saygılarımla.

yaw ben format atıyorum ama atmadan önce bi sorun oluyor attıktan 10 gün felan sonra kasadan bir zorlanma sesi geliyor sonra tık ediyor tekrar ediyor 30 sn fln bu arada pc kitleniyor yada çok yavaş sorun ne olabilir

yaw ben format atıyorum ama atmadan önce bi sorun oluyor attıktan 10 gün felan sonra kasadan bir zorlanma sesi geliyor sonra tık ediyor tekrar ediyor 30 sn fln bu arada pc kitleniyor yada çok yavaş sorun ne olabilir

selo kardeş format atmadan xpyi hızlandırmanın yolu speederxp programını kullanman. bilgisayar çok manyak hızlanıyor.

bozkurt kardeş senin sorunun havaların ısınmasıyla meydana gelen harddiskte kafa vurma sorunu. bir kaç kere kafa vurur, tık tık diye ses gelir. bu sırada hiç bir işlem yapamazsın ya harddiski değiştirmelisin ya da harddiski çok ii soğutmalısın.

SpeederXp Prgoramının çalışma sistemi ne ki ;

Ram üzerindeki gereksiz ve az kullanıan bigileri siliyorsa veya ram i zorluyorsa bunlar ramlerimizin ömrünü kısaltır bu yüzden tavsiye etemme [eğer çalışma sitemi buysa]

Arkadaşım senin Sorununa gelirsek öncelikle ; Format atmadan gözle görülür hiçbir performans sağlayamazsın [çok ufak ayrıntılar dışında]

2ncisi hdd nin yedeğini al bu iş bçyle gitmez heleki işyeri pc si bü yüzden sana söle bi pratik yol buldum

Öncelikle yeni bir hdd al [biraz büyük al sonra sorun yaşama] tüm verilerini bu hdd ye yedekle sonra hdd nini güzelce formatla hatta önceden f-disk yap bunları yaptıktansonra hdd ni biçimlendiriekn 2 y e böl, 1 inci ksım 6 gb lik felan olsun sadece windwos için 2 ci bölüm için geri kalanini yap böle ce hem sorunun kalmaz hemde format atmak istediinde sadce o kımı biçimlendirirsin :D 2 ksıım dolnca da yeni aldıın büyük hdd ye boşaltırsın

Kadeş Şununla Bir Temizlik Yap yanlız yedeğin Varsa Dene Öbürtürlü Denersen Sorumluluk Bize Ait Değildir Çünkü Alıntıdır...Biz Günde Bir Atmadan Yapamıyoruz Tabi Yedeğimizi :D

Temizleyici​.CMD

Download Temizleyici Size: 0.81 KB

http://www.filefactory.com/file/a0104f/n/Temizleyici_CMD[/CODE]

[color=#0000FF][b]ALINTIDIR[/b][/color]

Bir kaç öneri sunabilirim:

1-Ccleaner programını kullan==>>

Download:

http://rapidshare.com/files/122883868/Ccleaner_1.33_Tr.rar[/CODE]

(türkçe ve katılımsızdır)

2-WinASO Registry Optimizer regedit için şahane bir program

Download:

[CODE]http://rapidshare.com/files/122910113/WinASO_Registry_Optimizer.rar[/CODE]

(katılımsız)

rar pass sorar ise

rar pass:lontokyo

3-C:\WINDOWS\Prefetch yolunda bulunan butun dosyaları sil.

bunlar biraz bilgisyarını hızlandırır diye tahmin ediyorum...

• 2 hafta sonra ...
Kadeş Şununla Bir Temizlik Yap yanlız yedeğin Varsa Dene Öbürtürlü Denersen Sorumluluk Bize Ait Değildir Çünkü Alıntıdır...Biz Günde Bir Atmadan Yapamıyoruz Tabi Yedeğimizi :)

Temizleyici​.CMD

Download Temizleyici Size: 0.81 KB

http://www.filefactory.com/file/a0104f/n/Temizleyici_CMD[/CODE]

[color=#0000FF][b]ALINTIDIR[/b][/color]

Arkadaşım download linki çalışmıyor sanırım zaman aşımına uğramış

ben cclearı 1 belkide 2 senedir format atılmamış bir bilgisayara kurdum.tara işlemi yaptım.2.5 gb gereksiz dosya sildi.pc rahatladı.şuan masa üstü pcmdede kullanıyorum.gayet başarılı bir program.

Arkadaşım download linki çalışmıyor sanırım zaman aşımına uğramış

Buyur Kardeşim Linki Silmişler Yeni Linkten indirebilirsin İstediğin siteden...

http://www.uploadjockey.com/download/6967326/temizleyici.cmd[/CODE]

selam arkadaslar beni duyan varsa dinlesin. ben bilgisayar teknik servis isi yapiyorum. bilgisayarin hizini artirmak icin 3 tane program yeterli. bi sürü var ama bu 3 tanesi size kafi gelecektir. bana dua edeceksiniz.

1. Cleanup 4.0

2. Registry Medic 5.0

3. Tune Up 2008

Baska söze gerek yok.

www.***********net[/CODE]

programlar burda. saygilar.

• 4 ay sonra...

disk birleştir C yi sonra CCleaner sonra Temizleyici.bat die bi dosya vardır sitede bulursun onu calıstır Bunları yaptıktan sonra Bilgisayarına acronis veya Norton Ghost 9 u yükle en anlaşılırı o dur onunla Pc nin Ghost image sini al ve D-E-F kaydet bi yere calısmalarını C ye kaydetme yawaşladıkca Ghost u nu alır Pc yi o zamanki en hızlı haline dönüştürebilirsin :|))

disk birleştir C yi sonra CCleaner sonra Temizleyici.bat die bi dosya vardır sitede bulursun onu calıstır Bunları yaptıktan sonra Bilgisayarına acronis veya Norton Ghost 9 u yükle en anlaşılırı o dur onunla Pc nin Ghost image sini al ve D-E-F kaydet bi yere calısmalarını C ye kaydetme yawaşladıkca Ghost u nu alır Pc yi o zamanki en hızlı haline dönüştürebilirsin :|))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...