Jump to content

Cpu Sıcaklığı

haruny

Recommended Posts

Temizleyiverin. Sorun kalksın. İşlemci fanı ile diğer fanları bir püskürtün. Elinizle iyi bir temizleyin. Ben de de oluyordu çok aşırı ısınma. Temizledim normal değerlerine dönüverdi...

ben pcye komple temizlik yaptım (donanım+veri temizliği) yalnız işlemci ile fan arasındaki macunu sildim fandan ama işlemcide biraz macun duruyor o macun sorun yaratır mı?

ben pcye komple temizlik yaptım (donanım+veri temizliği) yalnız işlemci ile fan arasındaki macunu sildim fandan ama işlemcide biraz macun duruyor o macun sorun yaratır mı?

İşlemcinin ısınmasna neden olur.

O macun olmazsa işlemci üzerindeki ısı soğutucuya verimli bir şekilde aktarılamaz ve işlemci yeteri kadar soğutulamaz.

Arkadaşlar 60 dereceye kadar çıktığını söylüyorlar.Yaz ayındayız.İçeride klima da yoksa bu değerler gayet normal.

Isınan işlemcide performans düşer.

Şunuda hatırlamak gerekir ki anakartlarda işlemciler için ısı kontrolcüsü vardır.

Bios tan bir değer belirleyip bu değeri aşan sıcaklıklarda sistemin kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu eşik değeri genelde 70-75 C dir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...