Jump to content

Asus P45 ? Msi P45 ?

lumedi

Recommended Posts

Herkese mrb. (bir rica)

1. olarak- listede belirttiğim parçaları en uygun p45 anakartta kullanmak istiyorum

bunlar: intel Q9300-MSI8800gt-4gb kingstoneDDR2 800-colormaster 620W-

ben 2 si arasında kararsız kaldım ekran kartı markası MSI ; ama belki asus'un daha faydalı yönleri vardır diye

danışmak istedim.

http://tr.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=709&l4=0&model=2164&modelmenu=1[/CODE]

[CODE]http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1479&maincat_no=1&cat2_no=&cat3_no=[/CODE]

2. olarak- şimdilik çift ekran kartı kullanmayı düşünmüyorum fakat; diyelimki anakartın 2 ekran kartı girişi var (MSI daki gibi)

bunlardan biri diğerinden daha hızlımıdır? yoksa hiç farkı yokmudur? ve bu nasıl ayırt edilebilir? thinking.gif

simdiden tesekkurler

kart slotları arasında bir fark yoktur arkadaşım RAM slotları gibi düsün aynı veriyi paylasırlar anakart seçimine gelirsek ASUS her zaman daha iyidir gerek ısınma sorunları gerek elektrik dağılımı konusunda tüm anakartları yarıs dısı bırakır bu özelliklerşe gönül rahatlığı ile Asus anakart kullanabilirsin :rolleyes:

Gösterdikleriniz arasında tartışmasız Asus, lakin MSI yabana atılacak bir motherboard markası değil. Asus'un burada ki avantajı overclock yapımında çok az enerji tüketimi ve bu sayede ekran kartının ve PSU'nun güç tüketimini etkilememesidir. Lakin soğutma olarak MSI daha iyi gösterdiğiniz kartlar arasında. Eğer sürekli bilgisayarınız açık kalıyor ve işlemciyi zorluyorsanız MSI daha iyi. Bununla beraber overclock yapıyorsanız veya güç tüketimi fazla bir ekran kartı kullanıyorsanız yada donanım parçalarınızın sayısı çoksa asusu öneririm, özellikle bu kapasitörleri sayesinde enerji kullanımı muhteşem dizginlenebiliyor.

Gelelim diğer sorunuza, SLI sistemler (çift ekran kartı) birincil ve ikincil atama yaparak oluşturulur. Bu durum çift çekirdek işlemcilerin çalışmasından farklıdır. Biri diğerinden farklı değildir ama birincil atanacak ekran kartı daha çok kullanılacaktır. Ram slotlarında ki renk farklılıkları ve numaralandırılmada bunu işaret etmektedir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...