Jump to content

Hardiske Kalıcı Olarak Driver Entegre Etmek.!

akk33

Recommended Posts

arkadaşlar ben istanbulda bir pc toplatmıştım takılan parçaların driverlerini adam öyle bir şekilde entegre etmiştiki istediğin kadar format at tekrar driverleri yüklemene gerek kalmıyordu.. ben o zaman bir arkadaşım vardı format atabilen ben atamıyorum benim yanımda format attı. hiç bir driver yüklenmeden hemsini otomatik tanıdı ve yükledi. şimdi o Celeron PC'me bakıyorumda içinde ek olarak bir ses kartı vardı onboard değil bunu hardiske entegre ettikleri duydum. kalıcı olarak hardiske entegre ediyorlarmış.. bunu bende yapmak istiyorum nasıl yapabilirim..?

üstadım benim bildigim xp zaten kendinden eski driverleri tanıyor.

yani eski pc lerde sorun olmuyor diye biliyorum. ama dediğin gibi yeni driverleride entegre edilebiliyorsa süper bir sey.

üstadım benim bildigim xp zaten kendinden eski driverleri tanıyor.

yani eski pc lerde sorun olmuyor diye biliyorum. ama dediğin gibi yeni driverleride entegre edilebiliyorsa süper bir sey.

ek bir entegre ses kartını da tanıyordu.. yani biliyorum eski driverleri otomatik taradığını fakat ek ses kartını nasıl tanıdı..? hardiske kalıcı olarak entegre ettiğini söylemişti o zaman.. ama nasıl yaptığını hiç bilmiyorum bilen biri varsa burda paylaşırsa çook memnun olurum herkese çok faydalı olacağını düşünüyorumm...

arkadaşım üst tarafta açıkladım. benim eski celeron bir kasa var adam driverlerini(tüm driverlerini) hardiske entegre etmiş. format atmayı da bilmiyordum o zamanlar formatı başka bir arkadaşa attırdım.. driver yüklemesi felan yapmamıştı. otomatikmen taramıştı. xp cdsi içinde eski driverleri otomatik tarıyor desek ek bir farklı ses kartı vardı onu nasıl gördü..?

Eğer böyle birşey mümkünse çok sevinirim valla B)

kim sevinmez ki hocam B) eğer bulursak çok iyi olacak herşey için.. işallah forumda bilen biri vardır bu konuyla ilgili..?

Dostum harddiske öyle birşey entegre etmesi mümkün değil en azından şimdilik, senin donanımın ve chipsetin Xp ' de varolan driverlar ile uyum sağlayıp otomatik olarak kurulmuştur, benimde elimde şu an Celeron 1.1 Pc var ve ekran kartımı bile otomatik görüyor B)

Syg.

Dostum harddiske öyle birşey entegre etmesi mümkün değil en azından şimdilik, senin donanımın ve chipsetin Xp ' de varolan driverlar ile uyum sağlayıp otomatik olarak kurulmuştur, benimde elimde şu an Celeron 1.1 Pc var ve ekran kartımı bile otomatik görüyor B)

Syg.

bende de celeron 1.6 var ama ne hikmetse her format attığımda bu makine tekrar driver istiyor B)

Syg.

bende de celeron 1.6 var ama ne hikmetse her format attığımda bu makine tekrar driver istiyor B)

hadi buyur burdan yak :D

Kaizen07 kardeşimizin driverlerini niye otomatik yüklüyor biliyorum sizin celeron 1.1 Kaizen07 arkadaşımızınki 1.6 ama aralarında fazla birşey yok XP home ile - XP professyonel gibi..? B)B)

Saygılar...

Bence Bu Bahsettiğiniz Harddiske Kalıcı Driver Entegresi ile Olan Bir Durum Değil,

Akla gelen Alternatifler :

1-) Sizin Bütün Donanımlarınızı XP Otomatik Tanımıştır.

2-) Modifiye, Driver Entegreli Bir XP CD si Kullanılarak Format Atılmıştır, Dirverler Modifiye CD den Kurulmuştur.

3-) Ghost - Acronis vb.. Image Programları ile Önceden Alınan Yedek Aynen Geri Yüklenmiştir.

4-) DriverGenius , DriverMax Gibi Programlar ile Formattan Önce Sadece Driver Yedeklemesi Yapılıp, Formattan Sonra Bunlarla Tanıtılmıştır..

true image bilgisayarda sizin belirleyeceğiniz boyutta dokunulmaz bölümler oluşturur buraya entegre edilebilir

Bu daha mantıklı gelio Harddiskin içinde recovery gibi yeni cıkan leptoplarda var kucuk bir yenıleme kısmı acıo driverları da oraya atıo olabilir.Valla aklıma yattı bu dediğin

bunu tnc xp yapıyor zaten

yani en azından benim bilgisayarda oluyor

formattan sonra sadece tv kartını yüklüyorum

Tncxp tanıyor diosun da Sp1 mi Sp2 mi Sp3 mü demiosun ben Sp2 kullanıorum ve her formatta tanıtmak zorunda kalıyorum pc nin driverlarını acaba bende mi problem anlayamadım?

adam size cdde var mı yok mu onu sormuyor ki herkes anlaşmış gibi bunu tekrar edip duruyor adam hard diske entegre etmek istiyor mümkün mü değil mi bunu biliyorsanız söyleyin yoksa boş lafa lüzum yok

acronis true image ile secure zone oluştuyorsunuz oraya bilgisayarımın ayarlarını yedekle diyorsunuz bu şekilde halloluyor sadece driver değil isterseniz program ayarları şifreler vs. gibi bilgiler de dahil isterseniz de hariç

adam size cdde var mı yok mu onu sormuyor ki herkes anlaşmış gibi bunu tekrar edip duruyor adam hard diske entegre etmek istiyor mümkün mü değil mi bunu biliyorsanız söyleyin yoksa boş lafa lüzum yok

acronis true image ile secure zone oluştuyorsunuz oraya bilgisayarımın ayarlarını yedekle diyorsunuz bu şekilde halloluyor sadece driver değil isterseniz program ayarları şifreler vs. gibi bilgiler de dahil isterseniz de hariç

:) :) :) :) :)

hocam milleti iyi fırçalıyorsunda :) benim dediğimde o değil yani ben acronisle veya ghostla imaj alıp tekrar yüklemeyi ama hardiskte kayıtlı diyordum.. herhalde adminimizin dediği gibi xp cdleri 2002'den önceki driverler yüklü hepsini otomatik tarıyormuş + ek driverlerde entegreliymiş.. neyse herkezin ilgisi için çok teşekkürler...

okuduğumdan anladığım kadarıyla hardiske kalıcı olarak kayıt edilemiyor fakat format atılan cd'ye driverler entegre edilebiliyorr....

seni de fırçalarım ben şimdi:) başlığın o mu senin?

hard diske sürücü entegre etmek ben de onu anlattım eğer sorduğun bu değilse senin soruda bi sorun var

neyse deveye diken adama .... yararmış derler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...