Jump to content

Flash Bellek Öldü Mü?

kurtbey99

Recommended Posts

Yaw arkadaşlar bilen biri vardır mutlaka... Flash belleğimde önemli belgelerim vardı...Ama artık hiçbir bilgisayarda görünmüyor. Yani donanım olarak yokmuş gibi...Öldümü yani ? Peki yandıysa falan içindekileri bir şekilde kurtarmak mümkün değil mi ??? Bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum...

:):):)

taktığında hiç donanımı algılamıyormu yoksa dosyaları artık göremiyormusun? birde başka pcde denedinmi?

çünki flash belleklerin yanması çok zor özellikle son bir kaç senedir aldığpın bir bellekse nerdeyse mümkün diil...eğer görmüyorsa en basit çözüm başka pcde dene veya kendi pcndeki tüm usb evvrensen serial busları kaldır tekrardan çıkart tak usbyi ve bulması lazım ...yani aygıt yöneticisinde evrensel serial bus gözükmicek onları kaldırınca donanım değişkenliklerini ara de veya usbyi çıkart tekrardan tak...

eğer dosyalar gözükmüyor fakat pc aygıtı görüyorsa onu kurtarırsın..onun için program veririz hangisi daha aç

taktığında hiç donanımı algılamıyormu yoksa dosyaları artık göremiyormusun? birde başka pcde denedinmi?

çünki flash belleklerin yanması çok zor özellikle son bir kaç senedir aldığpın bir bellekse nerdeyse mümkün diil...eğer görmüyorsa en basit çözüm başka pcde dene veya kendi pcndeki tüm usb evvrensen serial busları kaldır tekrardan çıkart tak usbyi ve bulması lazım ...yani aygıt yöneticisinde evrensel serial bus gözükmicek onları kaldırınca donanım değişkenliklerini ara de veya usbyi çıkart tekrardan tak...

eğer dosyalar gözükmüyor fakat pc aygıtı görüyorsa onu kurtarırsın..onun için program veririz hangisi daha aç

Maalesef pek çok bilgisayarda denedim. Taktım. Çıt yok...Yani hiçbir şey takmamışım gibi ... Ne Bilgisayarımda...Ne de Donanımlarda görünmüyor ????????

Arkadaşalr Benimde Öyle Oldu

Flash Diskim 4 Gb Kingston Dün Taktım Sanki Takmamışım Gibi Çalışmıyor +4 Bilgisayarda Denedim Gene Olmadı Tamire ******ürsem

Olurmu ? :) Ne Kdar Tutar Sizce :) :)

arkadaşlar konuyu iyice araştırmıştım ben bellekler küçük olduklarından çok küçük elektronik parçaları vardır ve bu parçalar kalitelidir eğer altdan usb güvenli kaldırdan kaldırmassanız veya yanlış balanmış kasa önündeki protlara takmazsanız bozulma imkanı yoktur usbler genelde garantilidir ve yapılması imkansız denicek kdar zor bir ihtimal eğer sadece giriş bölümü yani sadece taktığın kısım hasarlı ile giriş kısmı değiştirilior ama diğer program vb donanım bölümünde hata varsa tamiri mümkün değil en azından uçakla yurdısına göndermiceksen:D...yani anlıcan olayın nasıl olduğunu tam bilmen lazım birde kasa arkasındaki girşlerden dene belki olur....

ayrıca dediğim gibi sadece giriş bozulmaları yani girici kısım bozulursa tamir ediliyor ama garantili olduğundan her ne olursa olsun 5 veya 2 yıl içinde yenisini veriyorlar ama içindeki verileer için çok geç eğer görse..usb data recovery programı ile kurtarılır veya format atılsa birde istersen usbyi pcye bağla ve xp cdsini başlat başlatma sırasında format kısmı geliyor ya orda usb görünme ihtimali olabilir..orda görünürse format atarsın sanki harddiske format gibi ondan sonra data rocovery programlarıyla kurtarabilirsin birde öyle dene...

ama usb tamiri imkansız sadece değişim veriolar soun büyükse yanma gibi bişeyse mümkün değil tamir suyu öneririm ben sana:S

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...