Jump to content

Torrent Nedir?ne Işe Yarar?

hasan4646

Recommended Posts

torrennt mükemmeliyetin diğer adıdır....örneğin torrent limewire tarzı bir p2 uygulamasıdır yani paylaşım programı ve sitelerinden oluşan bir sistemdir...rapid gibi partlar yoktur tek bir seferde istediğiniz şeyi indirebilirsiniz ve hemen hemen her şey mevcuttur yeterki doğru sitelere üye olun ve kullanmasını iyi bilin her şeyi en hızlı şekilde indirebilirsiniz örneğin ben 4 filmi bırakıyorum üç dört saat sonra hepsi hazır:D...veya büyük dvd iflmleri gece yüklemek için açıyorum kahvaltıda hepsi hazır oluyor ...yanlız bazı sitelerde üyelik ve ratito diye kurallar var indirdiğin dosyayı silmiyorsun ve diğer kişiler indirsin die kaynak oluşturuyorsun buda senin kredin oluyor kredin 0.4 altına düşünce siteden atılıyorsun aslında çok geniş bir konu değil bir turktorren sitesine üye ol ve bittorrent programını netten indir ücretsiz...ve sana istediğin yardımı edim çünki senelerdir 4 5 senedir torrentle uraşıyorum mükemmeldir ne modem resetle nede başka şey:D...hızı peki ii diil derler ama kullanmasını bil oda mükemmel olur bence biraz ararştır istersen daha detaylı bilgi verebilirrim ama bu amacı budur paylaşım platatformudur...

ayrıca bilmek ayıp değil demişin sana katılıyorum zaten bunu bilmiyen sürüsüne insan varki rapidle can çekişiyor bu konuda çok tecrubeliyim siteleri ve diğer şeylerde sana yardım edebilirim....

en güzel yanı ise bilgisayarı aç kapa kaldığın yerden devam et:d mükemmel bişi yaa yıllardır bununla indiriyorum ben turk telekom battı benim yüzümden...

işte bir kaç saat önce iki üç saatde altdaki dosyaları çektim şimdide en üsteki 25 gb lık öss setini indiriyorum bunları yazarken arkada onları indiriyorum her gün en az 10 film indiririm:D..dvd ise 4-5 dvd sonrada uyuyorum veya evde olmuyorum ondan açtığımda bunlar iniyor..en üsteki dosyada yarım kalmıştı pc resetlendi devam ediyor ondan check yazıyor alddakilerde dediğim ratito olayı için kaynak oluşturuyor yani indirme bitti hepsini 2:30 saatde indirdim:D

adszxg3.png

torrentcompsmallwe0.gif

Torrent alıcıların indirdikleri parçaları birbirleri ile paylaşmaları sonucu sunucunun ağ yükünü önemli ölçüde hafifletir. Animasyonda renkli çizgiler talep edilen dosyanin ayrı bir parçasını temsil etmektedir. Tüm alıcılar aynı parçalara sahip oluncaya kadar aralarındaki paylaşım devam eder.

alıntıdır...

rapid hikaye mi:)

sen hiç baülantını maximum hızda kullanabildin mi torrentte

kaliteli hizmet beleş baldan daha da tatlıdır rapid de dünyadaki en iyi hizmetlerden birisidir.

indirdiklerini uploada açmak zorunda değilsindir eğer paylaşırsan extra puan kazanıp üyeliğini uzatma hakkına sahip olabilirsin

internet bağlantını en verimli şekilde kullanabilirsin vs.

düşünün bakalım madem torrent o kadar iyi bi şey neden tnc de öyle bi bölüm yok ya da dünyanın en büyük yabancı forumunda torrent var mı yoksa http paylaşımlar mı var?

bütçe ayır(a)mayanlar için iyi bir alternatiftir emule ile birlikte ama yukarıda öve öve bitirilemediği gibi aham şaham bi sistem değildir...

aslında torrent iyi bişey ama rapid bence daha iyi ve daha hızlı torrent de ben hep yavaş indiriyom port falan açıyorum yada açamıyorum hep yavaş bi doğru dürüst hızlı olduğunu görmedim

Premium olursa rapid süper birşey yada modeme reset.Torrent çok güsel birşey bağlantılar 60-70 lerde olursa part derdi yok çay çorba içip beklemek gerekiyor :).Ben rapid premium ücretine değilde internet adsl ücretine yanıyorum maalesef ülkemizde çok pahalı aslında internet ucuz olsa rapid hesabı alınır ve çok kullanışlı olur diye düşünüyorum.

aslında torrent iyi bişey ama rapid bence daha iyi ve daha hızlı torrent de ben hep yavaş indiriyom port falan açıyorum yada açamıyorum hep yavaş bi doğru dürüst hızlı olduğunu görmedim

o senn kendi sorunun kardeşim. Kalitesiz torrent sitelerinden download yaparsan kendi hızını hissedemezssin. Bende 4 mbit war ve download yaptığım sitelerden 400 kb/s den aşağı verim aldığım olmadı...

öncelikle hasan4646 arkadaşımız bir siteye üye olurken sorunla karşılaşmış ona özelden ulaşamadım o yüzden buraya yazcam senin sorunun o bilgisayardan başkası o siteye üye olmuş bunu aşmak için modemi bir kere resetle veya başka bir pcden üye ol....

sonra yukarda soranlarada en hızlı torrent indiricisi die bir şey yok siteden çekerken hız size kaynak oluşturanlar ve o anda dosyayı çekenlerle ilgilidir ..sonra en kaliteli program dünyada azareus şeçildi torrentde en iyisi die kabul ediliyor ama ben bittorrenti öneriyorum ve kullanıyorum çünki kullanımı basit ve kolay...azareus ilk başlıyanlar için uygun diil...

sonra indirme hızı olarak belki rapid kadar olamaz ama her avantahı ile onu geçer partlarla uraşmama ve kaldığın yerden devam etme eğer doğru kullanım port açma gibi şeylerle rapidi bile sollar önemli olan bilgidir yani torrentdede rapide ulaşicak belkide aşıcak hızlarda indirebiliyorsunuz...

bu bağlantı hızınız port açma modemin kalitesi o anda dosyayı yükliyern ve çekenlere bağlı bi olay ama bence geceleri açın torrenti sabaha onlarca film müzik ne varsa alın son 5 senedir ben öyle yapıyorum......torrenti hiç bi zaman hişç bi şeyle değişmemm emin olun tüm sistemleri denedim ve hepsinde sınırları nzorladım emin olun istedikkten sonra ii bir araştırma ile rapidi aşarsınız ve bir daha asla rapidle uraşmazsınız...güvenin bana...

not :yukardaki soruyu anlamadım ratitoyu yükseltmek için neyapcanmı onumu soruyorsun yoksa başka bişeymi kullandığın pprogram ile mi ilgili soruyorsun çünki programsa bırak u torrenti onun kardeşi olan bittorrenti kullan onuda orjinal siteden indir veya konuyu aç sana yardım edim düşük cümle kurmuşun:D...

ayrıca   zumer11   arkjadaşıız sen bgir yerlerde hata yapoıosun ben o sitelerden 120 130 larla indiriyorum yüklediğin dosyaların kaynağı az olmasın o kırmızı ve mavi okların biri kaynak aşağıya doğru olan o yüksek olmalı yanddaki oktan ancak o zaman hızlı indirirsin ben yüzlerce dvd indirdim o sitelerden ikisinede üyeyim zaten kalite sitelerdir...ayrıca severi çok hızlıdır yani dosya çekerken sorun yaşamazsın...başka yerlerde sorun var bide sen bittorrenti dene...[/CODE]

arkadaşım bana yardım edermisin ben bittoreni indirdim port açcam bittorrentin verdiği portu medimin anasayfasına girdim bittorent dedim uygulamaya hedef ip adrese 192.168.2.1 ve başka 192.168.2.3 dedim wan portları bu dedi modem hedef port ise 64778 etkin diyorum yanlışmı yapıyorum bu torrent için port açmayı acaba modemim airties rt-102 ne olur yardım et lütfen hızlı indirsin istiyorum en az mesela 5-80-100 olsun lütfen

arkadaşım bana yardım edermisin ben bittoreni indirdim port açcam bittorrentin verdiği portu medimin anasayfasına girdim bittorent dedim uygulamaya hedef ip adrese 192.168.2.1 ve başka 192.168.2.3 dedim wan portları bu dedi modem hedef port ise 64778 etkin diyorum yanlışmı yapıyorum bu torrent için port açmayı acaba modemim airties rt-102 ne olur yardım et lütfen hızlı indirsin istiyorum en az mesela 5-80-100 olsun lütfen

sana özelden mesaj yolladım akşamda detaylı siteye koymaya çalışcam.resimli olarak koycam birde port açmadan 100 le indirebiliyorsun zaten indfirdiğin dosyaya sağ tuşla forcedownloading de sonra sağ tuış bant genişliğini hight yap ve bir kaç ayar daha var ama şimdi zamanım yok akşam detaylı koyarım buraya ama port açmadan 100 130 ile indiriliyor port açarsan daha hızlı oluyor...neyse özelden yolladığım siteye bak ve modeminide modelini yazkidetaylı o modeme görede ayarları koyim ama sen o yolladığım şeyleri kontrol et kesin hallolur....

birde kısa bir not ipler büyük olmalı senin yazcan ip daha büyük olmalı o senin ipnin daha büyüğü olmassa açamazsın neyse akşam görüşmek üzere modemin modelini yazmayı unutma...

sana özelden mesaj yolladım akşamda detaylı siteye koymaya çalışcam.resimli olarak koycam birde port açmadan 100 le indirebiliyorsun zaten indfirdiğin dosyaya sağ tuşla forcedownloading de sonra sağ tuış bant genişliğini hight yap ve bir kaç ayar daha var ama şimdi zamanım yok akşam detaylı koyarım buraya ama port açmadan 100 130 ile indiriliyor port açarsan daha hızlı oluyor...neyse özelden yolladığım siteye bak ve modeminide modelini yazkidetaylı o modeme görede ayarları koyim ama sen o yolladığım şeyleri kontrol et kesin hallolur....

birde kısa bir not ipler büyük olmalı senin yazcan ip daha büyük olmalı o senin ipnin daha büyüğü olmassa açamazsın neyse akşam görüşmek üzere modemin modelini yazmayı unutma...

kardeş yardımın için teşekkürler ben eski hasan4646

mesajın için sağol ama ayrıntılı bi şekilde anlatırsan sevinirim modemim airties rt-102 oport açmadan falan dedinya 100 le gidiyo onu bana anlat yada hepsini anlatırsan sevinirim :whistle:

mesajın için sağol ama ayrıntılı bi şekilde anlatırsan sevinirim modemim airties rt-102 oport açmadan falan dedinya 100 le gidiyo onu bana anlat yada hepsini anlatırsan sevinirim :whistle:

http://www.portacma.net/[/CODE]

burayı kurcalarsan rahat rahat port açarsın..

tüm adsl modemlerde torrent için port açma....

http://www.tcpsecurity.com/doc/adsl/portacmak.html[/CODE]

• 1 ay sonra...

bana torrent ile ilgili çok soru geliyor geneli port açma ile ilgili bu aşagıda verdiğim program otomatik port açma programı biraz kurcalayın çözersiniz...bu arada diğer torrent sorunları ile ilgili bana özelden ulaşabilirsiniz..

açıklamalar alıntıdır...

--------------------------------------------------------------------------

PFCSetup1.0.216[/CODE]

[CODE]http://www.dosya.cc/tnctrPFCSetup1.0.216.rar.html[/CODE]

[CODE]http://rapidshare.com/files/138089339/tnctr_PFCSetup1.0.216.rar.html[/CODE]

direk .exe olarak winrarsız

[CODE]http://rapidshare.com/files/138090937/www.tnctr.com_PFCSetup1.0.216.exe.html[/CODE]

menu1wy9.jpg

Bu listeden modemimizin markasını ve modelini seçip Next diyoruz.

menu2wd2.jpg

Burada Router User Name yerine modemdeki kullanıcı adımız Router Password yerine de modem şifremizi girip finish diyoruz.

menu3yd8.jpg

Listeden utorrenti seçip Forward This App'a tıklıyoruz gelen menüde This Computer'ı seçip next diyoruz.Tcp ve Udp portuna kendi kullandığımız portu yazıp finish diyoruz.En son olarak Uptade Router tuşuna basıyoruz.Tüm bunları yaptıktan sonra modemin menüsüne girip save&reboot yapın.

Eğer hala bağlanabilirlik sorunu alıyorsanız modemin ayarlarına girin oraya yazdığınız portu modemin ayarlarından da açın.(Bunun hakkında da bi konu açıcam arkadaşlar.)

Modemlerin K.adı Ve Şifreleri

Airties RT210 192.168.2.1 logine tıkla

Allied telesyn 192.168.1.1:8080 manager friend

Apache 192.168.1.1 setup veya root root

Asus 192.168.1.1 admin admin

Aztech 10.0.0.2 admin admin

Aztech 192.168.1.1 admin admin

Billion Bipac 192.168.1.254 admin password

Cnet 10.0.0.2 admin epicrouter

Corecess 3112 usb 10.0.0.3 admin corecess3113

Corecess 3113 eth 10.0.0.2 admin corecess3113

Dibeg 108 192.168.1.1 dare (boş geç)

D-Link 192.168.1.1 admin admin

DatronETHERNET 192.168.1.1 admin admin

Datron ETHERNET 192.168.1.1 admin admin

Datron USB 192.168.1.2 admin admin

Dost GVC 192.168.1.254 admin dostdost

Dynalink 192.168.1.1 admin admin

Eicon Diva 10.0.0.2

Geek 10.0.0.2 admin epicrouter

Gezz 10.0.0.2 admin epicrouter

Home Station DC 213 10.0.0.1 admin admin

Home Station DC 214 192.168.1.254 admin password

hicomm 10.0.0.2 admin epicrouter

İnca 192.168.1.1 admin epicrouter

Inca 10.0.0.2 admin epicrouter

Karel 10.0.0.2 admin adslroot

Loopcom 10.0.0.2 admin epicrouter

Link SYS 192.168.1.1 admin admin

Mercury ADSL 10.0.0.2

Quake 10.0.0.2 admin epicrouter

Origo 10.0.0.2 admin kont2004

Onixon root root

paradigm 10.0.0.2 admin epicrouter

pikatel 192.168.7.1 DSL DSL

Pti 840 10.0.0.2 admin epicrouter

Speedcom 10.0.0.2 admin conexant

SpeedTouch 330 10.0.0.138 boş boş

Speedtouch 10.0.0.138

Thomson 10.0.0.138

Tecom 192.168.1.1 root root

USB Robotics 10.0.0.2 admin admin

Zoom X Serisi modem 10.0.0.2 admin zoomadsl

ZyXEL 192.168.1.1 admin 1234

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...