Jump to content

Bilgisayar Disc Hatası Dior Açılınca Yardım Edin

atamon

Recommended Posts

arkadaşlar nolur yardım edin kafayı yiyecem bilgisayar bi gün elimde kalacak.bilgisayar açıldığında disc hatası ctrl+alt+del yeniden başlat çıkıo arada.ardından lacivert bi ekran çıkıo windows başlamıo.bi kaç defa reset atınca anca windows başlıo.bilisayarı aldığım yere ******ürdüm adam tamam hallettim anakartı değiştirdim dedi yapmaz dedi bidaha ama ertesi gün yine aynısı oldu.acaba yalan mı solüo bilgisi olan varsa bu konuda bana yardımcı olurmu lütfen.çok teşekkür ederim.

Eğer farklı cd ler koyduğunda da yapıyorsa CD okuyucusunu değiştirmen gerekli.

Ama hep aynı cd de yapıyorsa sorun cd den kaynaklanıyordur.

Bazı cd okuyucularda sürücü güncellemesi yapıldığını hatırlıyorum eğer onunla ilgili bir şey ise netteki sayfasından seninle aynı sorunu yaşayanların olup olmadığına bak mutlaka bu konuda üreticilerden bir cevap yazılmıştır sorunun çözümüne ilişkin.

Bazen de windows un autorun özelliği açık olduğunda cd de bulunan program kilitlendiğinde windows da aşırı yükleme ile RAM hatasına düşürebilmekte bilgisayarı.Bunu engellemek için cd okuyucularının Autorun özelliğini iptal etmen yeterli olacaktır.

O da mı olmadı başka bir bilgisayarcıya ******ür herkes her arızayı bilemez , tecrübe konuşur bu gibi konularda.

Windows CD Ni Tak Bilgisayarı CD Sürücü Desteği Başlat Sonradan Repair Bölümüne Gir Komut Satırı Geldiğinde CHKDSK C:\ /r /p Komutu Yazarak Entarla Tarama Bittikten Sonra Büyük İhtimalle Sorunun Düzelir.

Acemi bilgisayarcılar hep böle yapıyor...Bir kaç örnek..

1--Pc im açılmıyor? Cevap anakart bozulmuştur en az 100 ytl girer (Asıl sorun pover supply arızalanmıştır bide ordan 35 ytl girer..:))

2-Pc im açılmıyor? Cevap anakart bozulmuştur en az 100 ytl girer(Asıl sorun maus yada klavye bozulmuştur)

3-Pc im açılmıyor? Cevap anakart bozulmuştur en az 100 ytl girer(Asıl sorun ram arızalıdır.)

4-Pc im açılıyor ama tam vindows ekrana geldiğinde bi cizirtı kopuyor ve ekran çizik çizik oluyor? Cevap ekran kartı bozulmuştur..

(Asıl sorun ekran kartı driverini yanlış tanıtmışsındır.)Ama yeni bi ekran kartı girer..:)

gibi bi sürü iteleme yöntemleri biraz dikkatli olun derim ....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...