Jump to content

Birlikte Yapalım

kepnek

TncAntiVirüs  

44 members have voted

1. 1. yapalım mı ne dersiniz

• evet
      20
    • hayır
      1
    • gerekte yok
      16
    • biz bunu beceremeyiz
      7

Recommended Posts

TNC olarak şirket kuralım Silikon Vadisi'nde. :)

İşlemci de tasarlayalım.

Yok Çinlilere Elektronik , Amerikalılara YazılımSatalım.

Kayserilinin yaptıgı gibi , Köylülere , Köy peyniri ve köy yoğurdu satan bi arkadaş vardı bizim :) Kendiside Kayseri merkezde oturuyordu :)

genel bir program olabilir.. yani modüler..

bir çekirdek ve eklentiler.. bu eklentiler eklndikçe program kendini geliştirebilir..

çekirdek temel girdi çıktıları yapacak, modüllerde istenen özel işleri.. misal genel muhasebe ile ilgiliyse girdi çıktı hesabı yapacak.. çek-senet tarihlerini takip edecek bir sistem...

mesele şu; kaç kişinin eklentileri/modülleri yazacağı neye göre yazılacağı -yani çekirdeği kimin halledeceği- kısmı..

üstelik bu durum tnc'nin kapsamı dışı gibi duruyor..

bunun için bir svn alanı -uzak çoklu çalışabilme için- genel kodlamayla ilgili bir wiki gibi kısımlarda gerekecektir..

imkansız değil.. çoook zor birşey bu öneri..

EDIT: oldu olacak mir uzay istasyonuna bir rakip de yapalım :)

o zaman hepimisin bir arada calısması ile seninde dedigin gibi herkese yarıcak bisi yapalım hadi üretelim arkadaslar ama yapacak esaslı bisi bulalım ne dersiniz.....

simdide herkesın cevabını veriyorum sana zaten gerekli hersey var piyasada ne gerek var üretmeye demi işte bu herkesin verecegi cevap o yüzden anladım ki bu sitede yapabilecegimiz tek sey işletim sistemi modifiye etmek katılımsız pro yapmak vs.... oysa bize türklere yakısır bir sey yapıp adımızı duyurmak neden bir ayyıldız team gibi olmayalım.....

Benim fikrim Sabit bi ana ekran ve istenilen eklentiyi upload ederek gereken bölümleri yükleyecek bi yazılım. Ben misal bakkal işletiyorum , İhtiyacım DEPO , VERESİYE , KASA

misal satış yapıyorumm ÜRÜN , KASA , FATURA

restaurant işletiyorum ADİSYON , KASA , FATURA , STOK

ana ekrandan ihtiyac sahibi kendi upload edip ücretsiz kullansın . Böyle birşey tüm yazılım piyasasınıda öldürür . :S ama tutulurda geniş bi kesimde.

Aynı şeyi anlatıyoruz :)

Aynı şeyi anlatıyoruz :)

aynı şey değil.. çok değil ücretsiz php forum sistemi olan phpBB 3.0.x için geliştirilen çekirdek 3 yılda yapıldı.. bir program için ne kadar sürede yapılır varın siz hesap edin..

bahsettiğim sistem anlatım açısından tabir,i caizse kek.. ama öyle değil işte.. 3-5 satır phpBB 3-5 satır asp bilirim.. onların bile üretimi onca sıkıntılıki bir program ondan daha zordur..

öyle olmasaydı adobe firması oturur onca programı sıfırdan yazmak yerine bir çekirdek yazar programları modüler yapardı bence.. ya da ms kalkıp 15 yıllık nt çekirdeğini vistada da kullanmazdı.. biliyorum bunlar uç örnekler ama işler o kadar kolay değil..

Benim fikrim Sabit bi ana ekran ve istenilen eklentiyi upload ederek gereken bölümleri yükleyecek bi yazılım. Ben misal bakkal işletiyorum , İhtiyacım DEPO , VERESİYE , KASA

misal satış yapıyorumm ÜRÜN , KASA , FATURA

restaurant işletiyorum ADİSYON , KASA , FATURA , STOK

ana ekrandan ihtiyac sahibi kendi upload edip ücretsiz kullansın . Böyle birşey tüm yazılım piyasasınıda öldürür . :S ama tutulurda geniş bi kesimde.

tamam dedigin yapılabilir akınsoft misali ayrı ayrı bir kaç pro hazırlanacak ve bu bir catı altında toplanacak işlem agacı mantıgı ile calıstırırız ama benim calıstıgım sirkete rakip olmayıda istemem reklam olacak ama datasoft yani bana bu yetenegi kazandıran

merakın var araştırman ve tartışmanda güzel bir şey ancak bu antivirus programı tamamen farklı birşey neden dersen windowsu ele alalım windowsun çalışma yapısını bileceksin sonra programlamayı ve devamlı veritabanlarınını güncellemek zor iş arkaşlarların bilgisi oladuğuna varsaysakta devamlı ilgi alaka isteyeceği için bununda kimsenin vaktinin müsait olacağını pek zannetmiyorum

Neden Üretemeyelim ki? Cevabı yine bizde zamanımız yok google kuruldugunda googlenın sabıhı basında cokta zman harcamıyordu yada facebook aynı sekilde oysa simdilerde ıkı buyuk internet firması oldular datasoft microsoft ilk kurulduklarında ticari amac gütmüyordu simdi ticareti kendileri yazıyor tek basına rakipsiz............

yapabilecegimiz seyler sınırlı olmasa gerek biseyleri modifiye etmek yada üzerine kendi adını yazmak iş degildir esas olan olmayan birseyi yapmaya calısmaktır...... calısmaktır diyorum çünki birsey için calısmak bile bir emek ister .....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...