Jump to content

ön Yükleme Ekranı

kayhanmed

Recommended Posts

bilgisayarıma windows kurmaya çalısatıgımda önyükleme ekranını geçiyor disklerimi bicimlendiriyorum ama kurulum ekranına geçmiyor tekrar pc yi resetleyip :drinks: ön yükleme ekranına dönüyor... sorunum neden kaynaklanıyor acaba

teşekkürler...

Başka Bir Yükleme CD si Dene Eğer Aynı Olayı Tekrarlarsa Boot Menu den First Olarak CD-ROM u Değilde Hard Disk Olarak Başlatmayı Dene.

teşekkür ederim kardeşim ama dedigin herseyi önceden denedim olmadı baska bir yolu var mı...

herşeyi yaptıktan sonra 10 dan geriye sayıp bilgisayarın baştan başlıyor ya orada bişeye basıyormusun yine cd den başlata felan eğer basıyorsan hiç bişey yapma bırak windows xp yazısı gelecek sonra geçer mavi ekrana eğer dediğin buysa çözümü bu bende dün formatladım öyle yaptım

Disklerini biçimlendirip windows dosyaları kopyalayıp tekrar restart attıktan sonra biosa girip cdnin 1.cil sürücü durumunu HDD ile değiştirmelisin veya başka bir windows cdsi ile yükleme yapmalısın.

herşeyi yaptıktan sonra 10 dan geriye sayıp bilgisayarın baştan başlıyor ya orada bişeye basıyormusun yine cd den başlata felan eğer basıyorsan hiç bişey yapma bırak windows xp yazısı gelecek sonra geçer mavi ekrana eğer dediğin buysa çözümü bu bende dün formatladım öyle yaptım

kadeşim öncelikle teşekkür ederim ama o kadar dikkatsiz değilim diyorum ki önyüklemeyi yapıyor dedigin gibi resetleniyor ve cd den önyükleme yapmak için bir tusa basın diyor ama orada dokunmuyorum yükleme ekranı geliyor ve tekrar resetleniyor tnctr cd sinde ise orada söyle bir yazı yazıyor read error...

Disklerini biçimlendirip windows dosyaları kopyalayıp tekrar restart attıktan sonra biosa girip cdnin 1.cil sürücü durumunu HDD ile değiştirmelisin veya başka bir windows cdsi ile yükleme yapmalısın.

bir deneyeyim kardes ama zannetmiyorum unku read error hatası veriyor ve kurulum ekranına geçmiyor tekrar ön yükleme ekranına geçiyor

C:\ Ve D:\ Diye 2 Partition Varsa Ve D:\ De Önemli Birşeyin Yoksa 2 Partitionuda Silip Tek C:\ Haline Getirip Dene Tabi Bunları D:\ De Bilgin Yoksa Yap Yedek Alma İmkanın Varsa Yedeğini Alıpta Deneyebilirsin Bu Çözüm Birkaç Kere İşime Yaramıştı.

• 1 yıl yıl...

Üstteki Arkadaşım :)

bende Raid entegre edip tekrar yazdım cd ye ama taktıgımda bott etmedi sebebi şu,

cd ye Data dick olarak yazdırmıcaksın önce image olarak kaydediceksin sonra tekrar nero yu açıp kalıbı diske yazdır diceksin.O image dosyasını kalıbı diske yazdır deyip cd ye öle yazdırcaksın

Bende bugun öğrendim inşallah faydası olur

• 4 hafta sonra ...

Arkadaşlar aynı sorun bendede var. Ben kendime bir xp cdsi modifiye ettim sanalda deniyorum hiç sorunsuz kuruyor. ama pcde deneyince mavi ekranda c yi falan biçimlendiriyorum dosyaları kopyalıyor. sonra pc yeniden başlatıyor. ama kuruluma geçmiyor.

Eğer 2 tane cd sürücü yada dvd sürücü kullanıyorsan boot menüsünde first olan sürücünün ide kablolarını çıkarıp geri tak diğer sürücünün ıde kablosunu çıkarıp denermisin!!

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...