Jump to content

C:\windows\winsxs

cell-cuq

Recommended Posts

arkadaslar benim vista 64 işletim sistemim war ama bişey dikkatimi çekti C:\Windows\winsxs dosya içinde tam 9 gb lık dosyalar war eminim bu daha önce yoktu hdd yer kalmadı daha önceden ben bu dosyanın içindekileri silmiştim yaklaşık 13 gb lık yer açılmıştı. ama şimdi tekrar silmek istiyorum silmiyo izin istiyo ve silmiyor bu dosya nedir sizce sürekli çoğalıyo içinde amd64 x86 gibi klasörler war

oyle bende benım vıstaya baktım 2.86 gb brsey var ıcınde 9,5 gb ne yaptın dayı sen ya kaldır vıstayı tncxp kur daha rahat edersın valla

Arkadaşım bu C:\Windows\winsxs dosya yolu vista sistem dosyasını göstermektedir bunları silemezssin, silmene izin verilmez ayrıntılı bilgi için :

http://blog.tiensivu.com/aaron/archives/1306-Demystifying-the-WinSxS-directory-in-Windows-XP,-Vista-and-Server-20032008.html[/CODE]

adresini kontrol edebilirsin (ingilizce bi adres)

Arkadaşım bu C:\Windows\winsxs dosya yolu vista sistem dosyasını göstermektedir bunları silemezssin, silmene izin verilmez ayrıntılı bilgi için :

http://blog.tiensivu.com/aaron/archives/1306-Demystifying-the-WinSxS-directory-in-Windows-XP,-Vista-and-Server-20032008.html[/CODE]

adresini kontrol edebilirsin (ingilizce bi adres)

daha önce sildim ama kardeş yine çogalmışlar

daha önce sildim ama kardeş yine çogalmışlar

Hocam siste dosyası olduğu için kendini sonradan oluşturmuştur sonradan oluşturulmasıda kullanılacağını ve kullanıldığını gösterir bu nedenle de o klasörü silemezssin

Vistanın saçmlıklarnda biri de budur.

WinSXS dizini kurduğunu her programın %80-90 dosyalarınınyedeği vardır.

Burada Media Center'in vbideolarından tutun da .NET FX, mscrt gibi önemli dosyalara kadar herşeyin bir yedeği vardır.

Hadi avi. wmv gibi dosyaarı salla gitsin ama.

Diğer dll, manifest dosyalarını silemek ileride ciddi sorunlara neden olabilir.

Bilen bilir. Vista SP1 entegresinin arıza yapacağını. Orijinal SP1 etegreli bir sistem kullanılması gerektiğini savunan biriyim.

(Düşük seviye bir kullanıcı hata ile karşılaşmaz.)

.NET uygulamaları. Database vs. eksantrik uygulamalar daha kurulumda bile hata verebiliyor.

Hadi bunu geçtik. Çok önemli bir veritabanınız var ve eksik/yanlış sürü dosyalar nedeni ile günün birinde bütün sistem (Windows değil) ellerinizin arasında kayıp gitmiş.

""O zaman ne oldu buna ya"" deme ihtimalini düşünün.

EK:

eryen will upgrade WinXP to Win7

Don't use beta software on real machines.

Windows Vista SP1 very early pre alpha of Win7

eryen bu dizin xp'de ne işe yarıyor peki?uzunluğu tonla olan bi ton saçma klasör çıkıyor.En ufak XP'lerde bile bu klasör mevcut.anlaşılan önemli ama neler var içinde? ben de merak ettim

edit:soru sadece eryen'e değil tabii ki bilen biri açıklarsa sevinirim

edit2:buldum arkadaşlar:

... Windows XP, Windows altında "WinSxS" (Windows Side-by-Side) adlı yeni bir klasöre sahiptir. Bu alanda Windows XP bileşenlerinin versiyonları saklanır. Bu bilgileri Dynamic Link Libraries (DLL) (DLL cehenenmi). sorunlarını çözmek için kullanılır. Bileşenlerin değişik versiyonları bu klasörde saklanır

...

• 3 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...