Jump to content

Pc Im Kitlenip Kalıyo Lütfen Yardım

pirens33

Recommended Posts

pc 15 20 dak.. çalıştıktan sonra kitleyip kalıyo anca reset kurtarıyor intel p4 2,40 ghz işlemci 2 tane 80 gp hdd asrock anakart nvidia 256 512 ekrankartım var ekran kartını söktüğüm zaman yani onboard kullandıgım zman hiç bi sorun yok sorun ekran kartında gibi görünüyor ama ekran kartıı başka bir pc de denediğim zman ondada bi sorun yok benim ekran kartı birşeylemi çakışıyor sorunu bulamadım yardımlarınızı bekliyorum..

ekran kartı saglam psu saglam yeni aldım 550 wat rem 512 ddr oda saglam hdd de sorunsuz

onboard ekran kartım yok ama bildiğim kadarıyla bir ekran kartı takıldığında anakart otomatik olarak onboardı devre dışı bırakıp ekran kartını kullanır.Öyle değilse bile her ihtimale karşı kapat sen.

onboard ekran kartım yok ama bildiğim kadarıyla bir ekran kartı takıldığında anakart otomatik olarak onboardı devre dışı bırakıp ekran kartını kullanır.Öyle değilse bile her ihtimale karşı kapat sen.

Dediğin gibi. Bende de aynı sorun vardı. Büyük ihtimalle ekran kartının takıldığı yuva sorunlu.

Aşağıda sıraladığım işlemleri bi yap...

1- Güvenli modda ekran kartının driverini kaldır.. C de driver klasörü varsa onuda sil..

2- Ekran kartının en son sürücülerini bul ve indir.. onu normal açıkken kur..

3- Ekran kartının takılacağı yuvasını bi temizle ve yuvasına tam oturduğundan emin ol..

4- Gene devam ederse chipset uyumsuzluğu vardır belki kartı değiştir ...

Aşağıda sıraladığım işlemleri bi yap...

1- Güvenli modda ekran kartının driverini kaldır.. C de driver klasörü varsa onuda sil..

2- Ekran kartının en son sürücülerini bul ve indir.. onu normal açıkken kur..

3- Ekran kartının takılacağı yuvasını bi temizle ve yuvasına tam oturduğundan emin ol..

4- Gene devam ederse chipset uyumsuzluğu vardır belki kartı değiştir ...

arkadaşım hepsini anladımda sadece 1 işlemi anlamadım biraz açıklarmısın

Chipsetle anakart uyumsuzluğunu belirtmek istedim örnek vereyim benim eski kasa da asus anakart vardı ati 1550 ekran kartı taktım daha ilk pc açılışında mavi ekran hatası verdi sonra driverini yükledim ve pc reset attı açıyordum bir oyuna girince yada hiç bişe yapmasamda kendiliğinden reset atıp duruyordu format attım gene düzelmedi iade edip nvidia 5500 alıp taktım sorunsuz kullanmaya başladım ve anladımki bazı anakartlar nvidia yada ati chipsetine uyumlu sorun anakartta değil yani uyumlu ekran kartı almak gerek o yüzden.. sen biraz açıklama yap mesela anakartın ne ve eskiden hangi ekran kartını kullanıyordun filan... ????

1. işlemi anlamamışsın ok sırayla anlatayım..

1--- pc yi yeniden başlat ve sürekli F8 e bas güvenli mod u seçip pc yi aç

2-- program ekle kaldırdan sürücünün adını bul nvidia vs isimle olur.. C ye bak driver klasörü varsa onuda sil..

3-- pc yi yeniden başlat görüntü bağdaştırıcısı yada vga tanınmaz donanım olur..

4-- ekran kartının modelini söle sana link vereyim onu kur .. sorunun devam edip etmediğini sonra sölersin...

harici ekran kartını çıkarıp çalıştırın bilgisayarı daha sonra kapatın bios'a girip dahili ekran kartını kapatın

daha sonra harici ekran kartını takın sürücülerini yükleyin veya aygıt yöneticisinden kapatın dahili ekran kartınızı

1. işlemi anlamamışsın ok sırayla anlatayım..

1--- pc yi yeniden başlat ve sürekli F8 e bas güvenli mod u seçip pc yi aç

2-- program ekle kaldırdan sürücünün adını bul nvidia vs isimle olur.. C ye bak driver klasörü varsa onuda sil..

3-- pc yi yeniden başlat görüntü bağdaştırıcısı yada vga tanınmaz donanım olur..

4-- ekran kartının modelini söle sana link vereyim onu kur .. sorunun devam edip etmediğini sonra sölersin...

nvidia 7300 se ekran kartı modelim bu

benim anlamdıgım konu şu neden güvenli modda kaldırıyom driveri

anakartım asrock 478 pin p4 ilemci ddr400 ram pcı experes ekrankartı sata hdd böle bi anakart

nvidia 7300 se ekran kartı modelim bu

benim anlamdıgım konu şu neden güvenli modda kaldırıyom driveri

anakartım asrock 478 pin p4 ilemci ddr400 ram pcı experes ekrankartı sata hdd böle bi anakart

Ekran kartı veya anakart driverleri sistem normal açıkken bir çok dll çalıştırır güvenli moda alırsan bu dll ler çalışmayı durdurur .. ve kaldırırken eksik bişe kalmaz ve sonradan sisteminde sorun çıkarmazlar.. yani sistem kararlılığını bozan dll hatalarıyla karşılaşmamak için güvenli modda yapman gerekli...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...