Jump to content

çift çekirdekli Bilgisayar Olduğunu Nasıl Anlarım?

atamon

Recommended Posts

çift çekirdekli bilgisayar olduğunu nasıl anlarım?arkadaşlar bilgisayar konusunda deneyimim yok bana yardımcı olurmusunuz.bi bilgisayar aldım intel pentium dual core E 2160 2 Ghz LGA775,1333 Mhz fSB 1 gb DDR2 667 mhz ram.bu anlamlar ne işe yarıo bana açıklarmısınız.şimdiden teşekkür ederim.

pentıum dual core core2 duo bunlar cıft cekırdeklı bılgısayarlardır

2.0 ghz işlemcinın hızıdır 2 ve ustu ıyıdır benımkı 2.2 ghz

1 gb ram bu bılgısayarının performansını yukseltmeye yarar

yanı senın bılgısayarın ıyı dostum hızlıdır

bır tek kapasıteyı yazmamısın onuda bosver

bılgısayarıma gır c ve d uzerınde sag tıkla kac gb oldugunu ogrenırsın

bılgısayarın ozellıklerını bılgısayarım uzerınde sag tıklayarak ozellıkler dersın o zaman gorursun hadı bakalım ıyı bılgısayarın var dogrusu

Bilgisayarıma sağ tıkla yöneti war oraya gel daha sonra açılan sayfada aygıt yöneticisi war

açılan aygıt yöneticisinden bilgisayarımı olanı tıkla eğer çifçekirdek ise orada çok işlemcili

bilgisayar der hadi koLay gelsin

1=bilgisayarım sağ tıkla

2=yöneti tıkla

3=aygıt yöneticisini tıkla

4=çıkan sayfada bilgisayarı tıkla ( çok işlemcili derse ok tam çift çekirdekli demektir )

yani kazık atmadılar:D

ctrl+alt+delete ye basıp performans sekmesine tıklayıp cpu geçmişi iki bölmeli ise çift çekirdektir

Bu yöntemle cpu nun çift çekirdek olduğunu anlayamazsınız, windows görev yöneticisi sensörlerle algılama yapmaz sadece yazılımla hareket eder. diyer tek çekirdekli bilgisayarlarda da iki bölme gözükmektedir <_<

Bilgisayarıma sağ tıkla yöneti war oraya gel daha sonra açılan sayfada aygıt yöneticisi war

açılan aygıt yöneticisinden bilgisayarımı olanı tıkla eğer çifçekirdek ise orada çok işlemcili

bilgisayar der hadi koLay gelsin

1=bilgisayarım sağ tıkla

2=yöneti tıkla

3=aygıt yöneticisini tıkla

4=çıkan sayfada bilgisayarı tıkla ( çok işlemcili derse ok tam çift çekirdekli demektir )

yani kazık atmadılar:D

hyperthreading destekli pentium işlemcilerde de çok işlemcili der yani ordan da anlayamazsınız.

Sİstem özellikeriden anlaşılır.

Bu yöntemle cpu nun çift çekirdek olduğunu anlayamazsınız, windows görev yöneticisi sensörlerle algılama yapmaz sadece yazılımla hareket eder. diyer tek çekirdekli bilgisayarlarda da iki bölme gözükmektedir <_<

Bende Ne Alaka Bendede 2 tane var dicektim tam :D

bilgisayarım>özellikler> genel sekmesi altında sistem bölümü vardır genellikle cpu X.XX (D) olarak tanımlanır

görev yöneticisinden baktığın doğru değildir. benim tek çekirdek işlemcim var, görev yöneticisinde çift çekirdek olarak gösteriyo.

donanımsal yol ise işlemci fanını sök işlemciyi çıkart ve işlemcinin bacaklarının olduğu yerde entegre sayısı kadar çekirdek vardır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...