Jump to content

Adsl Modem Sorunu

ne2ay

Recommended Posts

Selam arkadaşlar E-Con Gna2 + 1 Port + Adsl2 Modemim var fakat problemim yönetim paneline giremiyorum

modemde normal orjinal kullanıcı adı admin Şifre ise epicrouter otamatik olarak aldıgı ip adresi 192.168.1.1

modeme reset atmayı deniyorum fakat şifre kesinlikle sıfırlanmıyor modemi aldıgım günden beri hic şifresini değiştirmedim ama yapmadıgım şeyde kalmadı tum modem sifrelerini denedim ama kontrol paneline ulasamıyorum

reset atıyorum 10 sn basılı tutuyorum veya 3 defa bas çek yapıyorum reset tusuna modemin elektirigini cekik reset tusuna basık acıyorum

sonucta modemin reset yedigini görüyorum fakat kesinlikle yönetim paneline girilmiyor

modem tek port eternet usbsi yok firmware gibi bir dosyasını bilen varmı yada yardımcı olabilecek var ise çok memnun olurum tahnim flash entegresi yazılırken kullanıcı adı sifrede bir sorun oldu diye düşünüyorum

admin admin

admin epicrouter

admin password

admin pass

root root

ve daha bir cok bildigim şifreyi denedim olmuyor

burda tüm dosyalar var hatta orjinal cd sinde dedigi :) bu ara elimde cd yok :) bir yukleme programı var bulan gören olur upload ederse sevinirim.

ftp://ftp.hizlisistem.com.tr/e-con/QIG/e-con GNA2+_1 Port_QSG_V.1.0-TR.pdf

Lütfen bu konuyu boş geçmeyin bir çok sonucu araştırdım buldum ama cözemedim uğraşan her arkadaşıma simdiden tşk ederim

Modemin IP sini Yazdığınızda "Sayfa Görüntülenemiyor" diyorsa Muhakkak Kablolarda Sorun Vardır..Fakat Şifreyi Yazıp Girdikten Sonra Kabul Etmiyorsa Modemin Arkadasında Reset Tuşu Olur Yada Reset Boşluğu Olur Oraya İğne Gibi Küçük Birşeyle Yapacaksın..Olmazsa Garantiye ******ürmen Gerek

kardeş aynı şey benimde başımda pc modemi görmüyor bende reset atıyorum ama gine görmüyo bende şaşırdım naapmam gerek pikatel combo plus

modemi görmeme sebebi 2 neden olabilir eternet kartında sorun olabilir veya modemin eternet cıkısı yanık olabilir

pardon bu ara ağ kablonu kontrol et düzgün gözüksede bazen uclar kısa devre yapıyor ondan kaynaklanıyor kopuk yoktur yani ölçme ile bulamaya bilirsin tester var ise onla anlarsın ancak

yinede yapman gereken ag kablonu kontrol et ve bir baska bilgisayarda başka kablo ile dene sorunun cözülecegini sanıyorum

saygılarımla arkadaşım .....

Modemin IP sini Yazdığınızda "Sayfa Görüntülenemiyor" diyorsa Muhakkak Kablolarda Sorun Vardır..Fakat Şifreyi Yazıp Girdikten Sonra Kabul Etmiyorsa Modemin Arkadasında Reset Tuşu Olur Yada Reset Boşluğu Olur Oraya İğne Gibi Küçük Birşeyle Yapacaksın..Olmazsa Garantiye ******ürmen Gerek

Modemi garantiye gönderdim bu sorun için garantiden yapıldı diye geldi ve bu ara ben başka modem kullandıgım için bu modemi deneme geregi duymadım

simdi ise elimde sadece bu modem var ve nasıl kullanıcam cözmeye calısıyorum

cevap yazdıgın için tşk ederim yazılarımı dikkatli okursan dedigin her şeyi yaptıgımıda göreceksin.

reset falan yedigini anlıyorum modemin dhcp den aldıgı ip sırası degisiyor resetledigimde ama sifre degişmiyo bu aletin of of

degişik kablo değişik makina da deneme şansın var denedimde sonuçta olmadı ama...

modemi görmeme sebebi 2 neden olabilir eternet kartında sorun olabilir veya modemin eternet cıkısı yanık olabilir

pardon bu ara ağ kablonu kontrol et düzgün gözüksede bazen uclar kısa devre yapıyor ondan kaynaklanıyor kopuk yoktur yani ölçme ile bulamaya bilirsin tester var ise onla anlarsın ancak

yinede yapman gereken ag kablonu kontrol et ve bir baska bilgisayarda başka kablo ile dene sorunun cözülecegini sanıyorum

saygılarımla arkadaşım .....

teşekkürler kardeşim denememde fayda var saol

Modemi garantiye gönderdim bu sorun için garantiden yapıldı diye geldi ve bu ara ben başka modem kullandıgım için bu modemi deneme geregi duymadım

simdi ise elimde sadece bu modem var ve nasıl kullanıcam cözmeye calısıyorum

cevap yazdıgın için tşk ederim yazılarımı dikkatli okursan dedigin her şeyi yaptıgımıda göreceksin.

reset falan yedigini anlıyorum modemin dhcp den aldıgı ip sırası degisiyor resetledigimde ama sifre degişmiyo bu aletin of of

degişik kablo değişik makina da deneme şansın var denedimde sonuçta olmadı ama...

Valla Kardeş Çok Para Vermediysen ******ür At Ne Diyebilirim..Bende TTNETTEN Pikatel Modem Aldım,Sayfaların Çoğunu Açmıyor Hergün Duvara Fırlatıyorm Ama Gene Sağlam Modem, Çalışıyor Sayfaları Açmıyor...Param Olsa Hemen Kırar Yenisini Alırdım..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...