Jump to content

Askerlik Durumu Sorgulama

tenekecezve

Recommended Posts

babamın ofisine geliyorlar düzenli olarak ;) sende sağlam adres ver gelip baksınlar öyle anlayabilirsin bakaya kaldınığını :)

Ya şöyle bir durum var aslında. Ben şuanda açıköğretim okuyorum. İki sene üst üste kalınca öğrencilik haklarından yararlanamıyorsun (tecil dahil) ben kaldım ama üçüncü senem şimdi dersleri verdim. AÖF sitesinde tecilli görünüyorum. Fakat resmiliği yok. Üst sınıfa geçince tecil hakkın devam ediyor. Benimde pasaport çıkartmam gerekiyor ama GBT ye soktukları için gidemiyorum. Şubeye gitsem alırlar hemen eğer tecil yoksa. Eğer online öğrenme olsaydı iyi olacaktı...

akerliği yapan biri olarak oğrenme olayı netten olamıyoo ne yaziiki tsk nın kuralı ama tellede öğrenilebilir dene ama çok ta ilglenmiyolar ancak gittiğin şubeden bakıyolar net üzerinden durumuna halka online hizmet yokkkkkk...!!!!!

Ya şöyle bir durum var aslında. Ben şuanda açıköğretim okuyorum. İki sene üst üste kalınca öğrencilik haklarından yararlanamıyorsun (tecil dahil) ben kaldım ama üçüncü senem şimdi dersleri verdim. AÖF sitesinde tecilli görünüyorum. Fakat resmiliği yok. Üst sınıfa geçince tecil hakkın devam ediyor. Benimde pasaport çıkartmam gerekiyor ama GBT ye soktukları için gidemiyorum. Şubeye gitsem alırlar hemen eğer tecil yoksa. Eğer online öğrenme olsaydı iyi olacaktı...

baban kardesin ya da bir arkadasın senin yerine ögrenebilir.

bir de bilgi edinme kanunundan yararlanabilirsin belki. bu aralar benim cok işime yarıyor.

durumu acıklarsan seni alıkoymazlar askere. En azından belgelerin olsun okudugna dair.

GBT de çıkmıyor. Ben ehliyet alırken bakmışlardı orada gözükmedi. Daha sonra savcılıktan temiz kağıdı aldım orada da çıkmadı. Hatta çok daha komik bir şey var jandarma trafik yolda ehliyeti aldı o bile almadı.

Please register to see this content.
-> bu adresten bağlı bulunduğunuz askerlik şubesinin telefon numarasını öğrenerek arayınız. Size durumunuzla ilgili bilgi vereceklerdir.

telle bilgi verilio ben telle örendim...:vava: kesin yani ara öğren..... kaçaksın derse telefonun avizesinden el çıkıo ordan içeri askere alıyolar seni yani askerden kaçış yok tk bir yol var tavsiye etmem dönüşşüz bir yol:D:D:D

telle bilgi verilio ben telle örendim...:vava: kesin yani ara öğren..... kaçaksın derse telefonun avizesinden el çıkıo ordan içeri askere alıyolar seni yani askerden kaçış yok tk bir yol var tavsiye etmem dönüşşüz bir yol:D:D:D

ciddi ciddi sorulmuş bir soru dostum espri için bu kadar kasmana gerek yoktu

ciddi ciddi sorulmuş bir soru dostum espri için bu kadar kasmana gerek yoktu

ciddi cevabı: kesinlikle telefonla öğreniliyor eğer ilgilenmezlerse işlerininin olduğunu gelmenin mümkün olmadığını sölemesi yeterli...

• 1 yıl yıl...

e-devlet sitesinde yürürlüğü girdi sanırım askerlik şubesine gitmeden öğrenme imkanı durumuna ama e-devlet şifresi alman gerek onunda yolları var en kolayı ptt gidip alman onlarda sana git gel yaparlar

e-devlet sitesinde yürürlüğü girdi sanırım askerlik şubesine gitmeden öğrenme imkanı durumuna ama e-devlet şifresi alman gerek onunda yolları var en kolayı ptt gidip alman onlarda sana git gel yaparlar

Konuyu açan bu kadar zaman sonra zaten askere gidip gelmiştir :D

konuya baktım bende askerligimi yaptım ama ne yazıkkı senin askerlik işin zor görünüyor en iyisi yabancı şubeyi ara tecilli olduğunu ispatla onlar seni askere almazlar bir sorun yoksa eğer babandan gelecek bir sorun dikkat et soyağacını araştıryorlar herhangi bir suç varsa ceza sana gelir unutma hadi kolay gelsin.! Ama en iyisi sen askerliğini yap paşa paşa geldiğinde aofe devam edrsin dondur bunu şuben yapacaktır kendine iyi bak ben yaptım ve devam ediyorum aofe.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...