Jump to content

$oem$\$$\web\wallpaper Sorunu

Recommended Posts

Masaüstü Sağ klik > Özellikler > Masaüstünde ve Windows\web\wallpaperda görünüyor mu resimler peki? Ayrıca $OEM$ klasörünün yerini kontrol et CD ana dizininde olması gerekiyor i386ya falan atmış olabilir misin?

hayır arkadasım $OEM$\$$\WEB\WALLPAPER bu klasörü xp cd sinin direkt içerisine olusturdum.birde xp yi kurduktan sonra masaüstü resimlerine bakıyorum orjinal resimlerini bile yüklememiş oluyor.

;SetupMgrTag

[Data]

AutomaticUpdates="Yes"

Autopartition=0

MsDosInitiated=0

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendMode=FullUnattended

UnattendSwitch="Yes"

OemPreinstall="Yes"

OemSkipEula="Yes"

FileSystem=*

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

DriverSigningPolicy=Ignore

NonDriverSigningPolicy=Ignore

[Display]

Xresolution=800

Yresolution=600

[systemRestore]

[GuiUnattended]

EncryptedAdminPassword="No"

AutoLogon="Yes"

AdminPassword=*

OEMSkipRegional=1

[shell]

CustomDefaultThemeFile="%WinDir%\Resources\Themes\Royale06.theme"

[Components]

Iis_common=On

Iis_inetmgr=On

Iis_nntp=On

Iis_smtp=On

Iis_webadmin=On

Iis_webdav=On

Iis_www=On

Iis_asp=On

[userData]

ProductKey="****-*****-*****-****--****"

ComputerName=******

FullName="Admin"

[TapiLocation]

CountryCode=90

Dialing=Tone

AreaCode=224

[RegionalSettings]

Language= "041f"

[Networking]

InstallDefaultComponents="Yes"

[identification]

JoinWorkgroup=WORKGROUP

[Networking]

InstallDefaultComponents=Yes

oem klasörü sif dosyasında gördügün gibi yes durumunda.ben bir türlü anlamadım neden yüklemiyor.

hayır öyle bir komutta vermedim.daha önceleri yapmıstım normaldi.ama bu yeni hazırladıklarım hep böyle oluyor.servicepack3 den dolayı yaparmı bilemiyorum tabi.

İlginç valla. SP3'le ilgisi yoktur.

Bir şekilde çıkacak ortaya.

valla benimde cok tuhafıma gidiyor .nlite ile alakalı olsa oem klasöründe programları kurmaz. resimleri $OEM$\$$\WEB\WALLPAPER atıyorum buda yanlıs degil . ama neden yüklemiyor bir türlü cözemedim.simdi bu yüznden ya yeniden tasarlıyacam cdmi yada katılımsız yükleyecegim baska care kalmadı sanırım.

• 6 ay sonra...

Aynı sorun şu an bende de var C:\WINDOWS\web\wallpaper kısmında görünmesine rağmen masaüstü özelliklerine girdiğimde tip.html, tip.gif, bullet.gif, exclam.gif, gibi dosyalar var ve kurulumda reg ayarıyla seçtiğim wallpaper görünüyor. Gözat kısmından seçebilmeme rağmen ilk açıldığında görünmemektedir. Ayrıca XP'yle beraber gelen wallpaper'ların silinmesi için ne yapmalıyım.

Nlite ile bileşen silerken Windows Arka Planlarını kaldırma yada temizle.cmd gibi bir temizleyici komut kullanıyorsan katılımsız içerisinde bunun içeriğini dikkatlice kontrol edin.İnternetten alıp kullandıgımız standart temizleyici komut satırının içinde Wallpaper dizinini boşaltan bir komut ar bunu kaldırın.

Aynı sorun şu an bende de var C:\WINDOWS\web\wallpaper kısmında görünmesine rağmen masaüstü özelliklerine girdiğimde tip.html, tip.gif, bullet.gif, exclam.gif, gibi dosyalar var ve kurulumda reg ayarıyla seçtiğim wallpaper görünüyor. Gözat kısmından seçebilmeme rağmen ilk açıldığında görünmemektedir. Ayrıca XP'yle beraber gelen wallpaper'ların silinmesi için ne yapmalıyım.

Daha önce başıma gelmişti

senin XP CD'si hatalı olmuş yeniden yapman gerekecek.

Sanırım arkadaşın da aynı sorunu var.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...