Jump to content

Cpu Performans

DANG3R

Recommended Posts

amd athlon 64 x2 dual core processor 5000+ 2.61 ghz

2gb ram

512mb nvidia 8500 gt

program yüklerken vb. durumlarda bilgisayar donuyor ve cpu kullanımının şimdiye kadar 100 olduğunu görmedim bundan dolayı program yüklerken çok yavaş ilerliyor ...

bu sorunu nasıl çözebilirim???

senin işlemcin 2 çekirdekli zaten cpu kullanımı %100 görmek için 2 tane iyi cpu kulanan program aç görürsün süper pi test programıyla yapa bilirsin yükleyecegin seyi ilk başta hdd ye at oradan yükle problem yoksa cd yada dvd room baglantısını deiştir ide 1 ide 2 kanalları olarak

senin işlemcin 2 çekirdekli zaten cpu kullanımı %100 görmek için 2 tane iyi cpu kulanan program aç görürsün süper pi test programıyla yapa bilirsin yükleyecegin seyi ilk başta hdd ye at oradan yükle problem yoksa cd yada dvd room baglantısını deiştir ide 1 ide 2 kanalları olarak

bilgisayar tam düzeyde performans göstermiyor. çift çekirdek olmasına rağmen çok yavaş ben bundan yakınıyorum.

Makinanın performansı yalnızca CPU ve RAM e bağlı değildir.

Anlattığına bakılırsa güç ve ısınma problemi gibi görünüyor.

Güç kaynağının marma/modeli, gücü nedir W olarak?Yeterli gelmiyor olabilir.

Güç yetersizdir, sistemi zorladığın zaman yeterince soğutma işlemi yapılmıyordur, bu durumda kilitlenme, kapanma gibi sorunlar olur.

Sistem donduktan sonra kapat, güçten kes tamamen ve kasa içini açarak parçaların sıcaklıklarını kontrol et.Parçalarda toz, vs varsa dikkatlice temizle.Kasanın yan kapağında fan oksa o kapağı takmadan kullan.

Sisteminde antivirüs, vs yüklüyse bu da kastırabilir.Arka planda çalışan uygulamalara dikkat et.

Kısaca dediğim gibi büyük ihtimal ısı sorunu gibi görünüyor.Güç kaynağında da sorun oalbilir.Başka bir güç kaynağını denemek lazım.

Makinanın performansı yalnızca CPU ve RAM e bağlı değildir.

Anlattığına bakılırsa güç ve ısınma problemi gibi görünüyor.

Güç kaynağının marma/modeli, gücü nedir W olarak?Yeterli gelmiyor olabilir.

Güç yetersizdir, sistemi zorladığın zaman yeterince soğutma işlemi yapılmıyordur, bu durumda kilitlenme, kapanma gibi sorunlar olur.

Sistem donduktan sonra kapat, güçten kes tamamen ve kasa içini açarak parçaların sıcaklıklarını kontrol et.Parçalarda toz, vs varsa dikkatlice temizle.Kasanın yan kapağında fan oksa o kapağı takmadan kullan.

Sisteminde antivirüs, vs yüklüyse bu da kastırabilir.Arka planda çalışan uygulamalara dikkat et.

Kısaca dediğim gibi büyük ihtimal ısı sorunu gibi görünüyor.Güç kaynağında da sorun oalbilir.Başka bir güç kaynağını denemek lazım.

güç kaynağı asus 230 W

amd nin kendi sitesinden driverları da indirdim ama değişen bişey olmadı

güç kaynağı asus 230 W

amd nin kendi sitesinden driverları da indirdim ama değişen bişey olmadı

Evet değişmez, çünkü sorun yazılımsal değil.

Öyle bir sisteme 230W PSU çok yetersiz.Ne soğutma için ne de diğer donanımlar için yeterli beslemeyi sağlayamaz.

En az gerçek 350W/ 400W olmalıdır.Bu şekilde iyi bir güç kaynağı taktığında, sistemini gerçek performansında, tam verimli olarak kullanabileceksin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...