Jump to content

Rock Müziğin Devleri Başkentte Buluşacak

mavikiz

Recommended Posts

Rock müziğin tanınmış isimleri, 20-22 Haziranda gerçekleştirilecek “Ankirockfest 2008”de buluşacak.

286916.jpg

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Tesisleri’ndeki açık hava festivali, çevre sorunlarına dikkati çekmek amacıyla “Dünya İçin Rock” sloganıyla yapılacak. Festival, 3 gün süreyle rock müzik severlere konaklama imkanı da sunacak.

Festivalde Tuşe, Sokak Köpekleri, Karnaval, Dört x Dört , Gökçe, Karakedi, Direc-t, Malt, Manga, Hayko Cepkin, Pentagram ile bu yıl ilk kez oluşturulan rock DJ sahnesinde DJ Güven Erkin Erkal, DJ Angel ve DJ Hicri Bozdağ da sahne alacak.

Bu isimlerin yanı sıra, özel bir sahnede de Hürriyet Genç Nota Müzik Yarışması’nda yer alan Kunteper, Sokak Rock, Alkadraz, Karaltı, Şizofren, Grup PSL, Seksafon gibi gruplar izleyici karşısına çıkacak.

İlki 2006 yılında gerçekleşen AnkiRockFest, 30 bin kişinin katıldığı bir rock müzik platformu olarak büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmıştı. Ankara ve çevre illerden müzikseverlerin katıldığı festivalde, Kargo, Manga, Haluk Levent, Özlem Tekin, Yüksek Sadakat, Pamela Spence gibi isimler izleyiciyle buluşmuştu.

Başkentli müzikseverlerle 6-10 Haziran 2007 tarihlerinde ikinci kez buluşan AnkiRockFest, 5 gün süreyle Hayko Cepkin, Nil Karaibrahimgil, Feridun Düzağaç, Bulutsuzluk Özlemi, Erkin Koray, Barış Akarsu, Emre Aydın, Pentagram, Tony Martin gibi ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu 30 grup ve sanatçıyı konuk etmişti.

Bu müzik türünden çok anlamadığım için yorum yapamayacağım. :D Öyle diyorsanız öyledir... <_<

Anlamadığınızdan ilgilenmediğiniz sonucunu çıkarıyorumda, olay sizi neden ilgilenriyor acaba? Dostlar alışverişte görsün dedikleri bumu acaba :D Benim anladığım bir tür ama içinde hürriyet/kartel*medya falan geçince hiç hazzetmedim olaydan. Zaten anadolu çocuğunun neyine 20. yüzyılın burjuva müziği <_< Bırakalım medya/burjuva takılsın...

Anlamam derken, sürekli dinlemem demek istemiştim. Haliyle bu tür müzik çok ilgimi çekmiyor. Forumda ilgisini çekecek birileri olur düşüncesiyle haberi yayınlamak istemiştim sadece. Kusuruma bakmayın...

rica ederim mavikız özürlük bi durum yok ortada sen gayet düşünceli bi şekilde bilgilenmemiz için haberi eklemişsin ellerin dert görmesin

ancak diğer arkadaşa da müzik tarzında da bi sorun olduğunu zannetmiyorum insanları neden kendi kafanızdaki kalıplara göre isimlendiriyorsunuz ki hem de evrensel olan bi meselede müzikte yani? evrenselliğiniz mi kısıtlı rock müziğe son yargınız mı var? ben de hürriyetten hazzetmem ama rock müziği de dinlerim ve maalesef burjuva olacak kadar param da yok ne yapmalıyım bana bi yol gösterir misin:)

müziği mi bıraksam burjuva mı olsam çok zordayım helllpppp plssss <_<

@mavikiz avatarındakı rOck müziğin prensesi avril değil mi?

@Dropkick istisnalar kaideyi bozmaz, rOck müziği dinleyebilmek/yapabilmek için üst sınıf ses/müzik sistemlerine ihtiyacınız vardır, buda para demek, benim burjuvadan kastımda ekonomik durumu normal yada iyi olan kimseler. rOck müziğine yada rockerlara bir antipatim yok, hatta mavikiz'ın olduğu kadar bile yok :D Ama eskisi kadar sempatimde yok <_<

@Dropkick istisnalar kaideyi bozmaz, rOck müziği dinleyebilmek/yapabilmek için üst sınıf ses/müzik sistemlerine ihtiyacınız vardır, buda para demek, benim burjuvadan kastımda ekonomik durumu normal yada iyi olan kimseler. rOck müziğine yada rockerlara bir antipatim yok, hatta mavikiz'ın olduğu kadar bile yok :D Ama eskisi kadar sempatimde yok <_<

Bence o Avril Lavigne değil :D Bu Arada Baya iyi kişiler çıkıyormuş . Teşekkürler .

@Dropkick istisnalar kaideyi bozmaz, rOck müziği dinleyebilmek/yapabilmek için üst sınıf ses/müzik sistemlerine ihtiyacınız vardır, buda para demek, benim burjuvadan kastımda ekonomik durumu normal yada iyi olan kimseler. rOck müziğine yada rockerlara bir antipatim yok, hatta mavikiz'ın olduğu kadar bile yok :punk: Ama eskisi kadar sempatimde yok :pardon:

Valla bilmiyorum, öyle mi? Öyleyse tanıştığıma memnun oldum diyebilirim ancak :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...