Jump to content

Winampta Radyo Dinlemek

kurtbey99

Recommended Posts

Arkadaşlar neden kaynaklandığını çözemedim. Winampın son versiyonlarında bende bir problem oluşmaya başladı. Artık İnternet Radyo istasyonları Shoutcast Radio da internet radyo kanallarını (adreslerini) No stations avaliable hatası veriyor ve açmıyor... Bileniniz varsa yazabilir mi? :download1:

Arkadaşlar bu sorunla ilgili yardım edebilecek bilen birisi yokmudur aramızda yaW??? Bilenler insaniyet namına bi el atsın rica ediyorum... :D:p:)

arkadaşım bende ne radio dinleyebiliyorum ne tv izleyebliyorum sanırım bu yayınla ilgili bisey olabilir yinede bilen varsa yardım etsin plss

1- Hata mesajının Türkçe "mevcut istasyon yok", yani programın acacagı birşey yok. Gerekli ayarları kontrol edip tekrar deneyebilirsin

2- Radyo dinleyebileceğiniz tek uygun port 80 numaralı porttur.Bu portu kullanan Radyoları bulacaksınız.

Sisteminizde firewall varsa o engelliyor olabilir.

3- Türk Telekom shoutcast sayfalarına girişi bloke ettiği için winamp tarafında müzik ve ya tv streaming yapılamıyor.

4- Winamp ın hizmet aldığı yp.Shoutcast.com 06.05.2008 tarihinden itibaren malum olduğu şekilde yasaklandığı için

TV ve Radyo yüklenemiyor.

5- DNS değişikliğnden sonra rahatlıkla TV ve Radyo izlenebiliyor.

6- Ağ bağlantılarımdan Dns'e manuel ip vererek radyoları tekrar dinleyebilirsiniz.

7- Önceden kayıtlıysa radyolarınız Winamp'ın geçmişine tıklayınca radyoları sorunsuz dinleyebilirsiniz.

__ Selamlar ben pek dinlemem ama Radyo ayarlarını biraz kurcaladım ,gözlemlerim doğrultusunda ayarların aşağıdaki gibi olması gerekiyor umarım yardımcı olabilmişimdir Saygılarımla .

muratcr0.png

İlginiz için Çok Teşekkürler... Tüm ilgilenen arkadaşlara da Teşekkür ederim tabi...Yalnız acaba benim Winamp modifiye olduğu için midir bilemedim. Ben de şöyle çıkıyor ve hata da görüldüğü gibi:

winampradyolq8.png

1- Hata mesajının Türkçe "mevcut istasyon yok", yani programın acacagı birşey yok. Gerekli ayarları kontrol edip tekrar deneyebilirsin

2- Radyo dinleyebileceğiniz tek uygun port 80 numaralı porttur.Bu portu kullanan Radyoları bulacaksınız.

Sisteminizde firewall varsa o engelliyor olabilir.

3- Türk Telekom shoutcast sayfalarına girişi bloke ettiği için winamp tarafında müzik ve ya tv streaming yapılamıyor.

4- Winamp ın hizmet aldığı yp.Shoutcast.com 06.05.2008 tarihinden itibaren malum olduğu şekilde yasaklandığı için

TV ve Radyo yüklenemiyor.

5- DNS değişikliğnden sonra rahatlıkla TV ve Radyo izlenebiliyor.

6- Ağ bağlantılarımdan Dns'e manuel ip vererek radyoları tekrar dinleyebilirsiniz.

7- Önceden kayıtlıysa radyolarınız Winamp'ın geçmişine tıklayınca radyoları sorunsuz dinleyebilirsiniz.

Heeeeyyyy eveeettt... Teşekkürler... Oldu...Eveeet...İşte Tüm Radyolarım...Burada...Süpeerr...Sağolasın kardeş... <_<:D:D

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar iyi niyetle ( :D ) kullanmanız dileğiyle :( şu linkte yasaklanmış sitelere bağlantı için gerekli dns ayarları verilmiş ben üstteki msj ı okumadan winamp izleyemiyordum dinleyemiyordum.ama DNS ayarlarınıda yapmıştım. merak edip winampı açtım çalışıyor. Eğer link vermemde bir sakınca varsa mod arkadaşlar silebilir.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...