Jump to content

Pc De Kapanma Sorunu

haruny

Recommended Posts

arkadaşlar pc nin fişini her zaman kullandığım prize taktığımda açma tuşuna bastıktan 1-2 saniye sonra kapanıyo .defalarca denememe rağmen pc açılmıyor.fişi başka prize takıyorum bi kaç kez yine aynı şekilde açma tuşuna bastıktan 1-2 saniye sonra kapanıyor.sonra pc açılıyor.bi daha da kapanma problemi olmuyor.sorun neyde olabilir.ilk taktığım priz sorunlu desem öbür prize taktıktan sonra aynı olayı bir iki kez tekrarladıktan sonra açlıyor.ama ilk prizde hiç açılmıyor.ikinci prizin sağlam olduğunu söylesek niye bir iki kez aynı numarayı yapıyor.

kardes bı kac sebebı var sırasıyla denemen gerek

1: power subley arızalı olabılır degıstırıp denemek lazım

2:ram yuvadan cıkmıs olabılır(tamamen deyıl yerınden oynamıstır)

3:işlemcı fanın calısmıyor yada yerınden cıkmıstır

1. secenegı denemen ıcın elınde powersbly olması gerekır dıyerlerını kontrol et eger normalse 1. secenek dekı arıza ok

kolay gelsın

kardes bı kac sebebı var sırasıyla denemen gerek

1: power subley arızalı olabılır degıstırıp denemek lazım

2:ram yuvadan cıkmıs olabılır(tamamen deyıl yerınden oynamıstır)

3:işlemcı fanın calısmıyor yada yerınden cıkmıstır

1. secenegı denemen ıcın elınde powersbly olması gerekır dıyerlerını kontrol et eger normalse 1. secenek dekı arıza ok

kolay gelsın

kardeş power suppley arızalı ise diğer prizde niye normal çalışıyor.tabi oradada bi kaç kez aynı numarayı yapıyo..

ramlere baktım .

işlemci fanından hiç şüphelenmedim çünkü pc ısındıktan değilde açılır açılmaz öyle oluyor.

kardeş power suppley arızalı ise diğer prizde niye normal çalışıyor.tabi oradada bi kaç kez aynı numarayı yapıyo..

ramlere baktım .

işlemci fanından hiç şüphelenmedim çünkü pc ısındıktan değilde açılır açılmaz öyle oluyor.

ramın yerini degiştir . elektirik tesisatında yeterli guc gelmiyor olabilir power tusun arzalı olabilir

aynısı banada oluyordu format attırdığımda getirirdim aynısı olurdu arkadan kapatırdım bilgisayarı biraz bekler açardım açılırdı aynı sorun galiba bendede ışık yanar 1-2 saniye sonra sönerdi

arkadaşlar daha yeni bi daha oldu .ramlarle oynadım bu sefer ramlaerle oynamadan hiç açılmıyordu .ram lerle oynadıktan sonra bi defa xp logon ekranında kapandı .sonra tek seferde açıldı.şimdi ise her iki prizdede yapıyor.

PSU, CPU fanı ve RAM...Bunları tekrar gözden geçir.

Düşük ihtimal ama BIOS ta ayarlama yaptın mı?

Güç bağlantılarını kontrol etmelisin.

Makinayı tamamen güçten kes.Kasayı aç.BIOS pilini çıkart, 3-4dk sonra tekrar tak.Fanlarda, diğer kısımlarda tozlanma varsa dikkatlice temizle.RAM lerin yerlerini değiştir.Slota takarken 2 yanından da sıkıca bastır.Bastırma kuvvetin sayesinde slotun yanlarındaki tırnakların çıt diye kapanması lazım.PSU dan anakarta giden bağlantıda sorun var mı kontrol et.Ve de diğer parçalara giden bağlantılar.

Bunları yaptıktan sonra makinanı çalıştır ve durumuna bak.

PSU nun +12V çıkışı yeterli gücü sağlayamıyorsa sıkıntı oluşturur.Sorun düzelmezse başka sağlam bir PSU ile denemek lazım.

PSU da sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

ramlere baktım .

ben power suppley deyınce ınanmamıstın ama :) neyse onemlı olan sorunun duselmesiydı bu gıbı problemlerle cok karsılasıyorum işim geregi .

ben power suppley deyınce ınanmamıstın ama :) neyse onemlı olan sorunun duselmesiydı bu gıbı problemlerle cok karsılasıyorum işim geregi .

yok kardeş estağfurullah niye inanmayım ama prizin birinde açılıp birinde açılmıyordu.sonra ramlerle oyanyınca açılmaya başladı enson ne yaptıysam açılmadı.power değiştirdikten sonra durum halloldu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...