Jump to content

Hdd 250gb Western Digital Sistem Tanımıyor

west64

Recommended Posts

*Format Sırasında 25000 gb olarak gözükmekte disk bölme kısmından sonrası Mavi ekran

*Sistem olan pc de ise caps lerini koydum

şimdi yardımlarınızı bekliyorum

zh5m9y1x8wrrogryu9re.jpg

q7l651txu0169ij7ea2m.jpg

d156lzzfxtnx9q0xf7rg.jpg

x78sjds27hndq2vpg2cv.jpg

15hq06gu8dmqebubbt67.jpg

sata kablonu degiştir power koblonu sadece hard disklerde kulllan cd rooma taktın power kablosunuda kasa fanlarında kullan

sata zaten direk power kablosu takılı

bunlarda olmadı yenider windowsu kur

windows kurulum aşamasında disk bölmeye kadar sıkıntı yok ondan sonra görmüyo zaten

Hard diskin anakartını aynı marka bi hdd nin kiyle değiştir.

Verilerini kurtar. Sonra kendi hdd anakartını yaptır.

imkanım Yok kii aslında mantıklı ama :D

imkanım Yok kii aslında mantıklı ama :)

arkadasım sen xp ni tekrar kur ve sorun kalkar olay senin xp nin kurulum anında kullana bilir olan hddleri gosteriyor kurarken 250 harici butun hddleri cıkart ve ona iki bolum olustur ok sonra kur kurulum bittikten sonra kapat ve digerlerini ekle neden bole diyorum biliyomusun sen eger 250 hdd ye kurarsan diger hdd oldugu icin c olarak atamıycak sen dedigimi yap baktın olmuyo hard diskte bi sorun var ilk kurulum menusunde gormen normal ama veri yazabiliyomusun bu sekilde anlaya bilirsin ok

dostum benimde western dijital harddiskim vardı 160 gb 3.5. sata

bir 3 ay önce aynı sorun bendede oldu. senin harddisk gitmiş. sakın içini açıyım diye bir hataya düşe garantisi varsa ver.

ben içini açma hatasına düştüm. garantiden yeni ürün gelmedi. direkt garantiye gönder diriverlerde sorun yok.

arkadasım sen xp ni tekrar kur ve sorun kalkar olay senin xp nin kurulum anında kullana bilir olan hddleri gosteriyor kurarken 250 harici butun hddleri cıkart ve ona iki bolum olustur ok sonra kur kurulum bittikten sonra kapat ve digerlerini ekle neden bole diyorum biliyomusun sen eger 250 hdd ye kurarsan diger hdd oldugu icin c olarak atamıycak sen dedigimi yap baktın olmuyo hard diskte bi sorun var ilk kurulum menusunde gormen normal ama veri yazabiliyomusun bu sekilde anlaya bilirsin ok

80461.JPG

Resim De öreneğin 76317 bende o kısım 248754 misal Ama Alttaki C: D: kısımları yok işde. böl vs Dediğimde MAVİ Ekrana Düşüyor

• 5 ay sonra...

hdd yi kasa ya bagladığın sata kablolarında veya power kablosunda sorun olabilir ya da hdd ye taktığın kablo kasanın içerisine tam olarak bağlamamış olabilirsin.

1358.jpg

Benimde bu marka bir HDD DEM VAR

çalışıyor fakat problemli ....

belli bir yüklemeden sonra donup kalıyor....

yazma hatası veriyor...

BİR KAÇ ŞEY DENEDİM AMA OLMADI... TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM...

1373.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...