Jump to content

Asus M2a-mx Amd 690v Ddr2 Pci-ex Soc Am2 Mbo

gelecek69

Recommended Posts

ArkadaŞlar

Asus M2a-mx Amd 690v Ddr2 Pci-ex Soc Am2 Mbo Kapan Ma Sorunu

İŞlemcİ Isisi 90 Gelİyor Pc Yİ Kapatiyor Bunu Hemen Yapiyor Bazende 1 GÜn De 2 Defa Bazende Isin Miyor Bu Isiyi Bİostan Kaydettİm Klİbİnİ Çektİm Cİzgİ Elektronİge GÖtÜrdÜm Sorunumun Isinma Oldugunu Anlattim Anakarti DegİŞtİler Ama Sorunum Devam Etmekte Tekrar GÖtÜrdÜm Orda Isinma Yapmadi 45 İle 55 Arasinda Bİ Isi GÖrdÜm Oda Bİosta Sonra 3d Programi Kuruldu Test Edİldİ Ve Kapa Di AÇti Buseferde 45 DÜŞtÜ Anakarti Teste Aldilar Üzerİndekİ İŞlemcİyİ Garantİye Yolladim 3 Defa SaĞlam Dedİler 1 Tane Daha Aldim İŞlemcİ Amd2 5000 Ondada Ayni Sorunu Verdİ Power DegİŞtİm 390w Aldim Colar Master DegİŞtİrmedİgİm ParÇa Kalmadi Bana Bukonuda Yardim Edİn

İşin ilginci.

Şu anda anakart ile alakalı arıza başlıkları alt tarafta sıralanıyor ve bunların %90'ı Asus.

Hala Asus markayı birilerine önerebilirmisiniz. :whistle:

Kullandığınız fanı değiştirdiniz mi?

İşlemci ile temas etme sorunu olabilir.

İşin ilginci.

Şu anda anakart ile alakalı arıza başlıkları alt tarafta sıralanıyor ve bunların %90'ı Asus.

Hala Asus markayı birilerine önerebilirmisiniz. :whistle:

İŞLECİYLE TEMAS OLMAZSA NASIL SOGUTCAK FAN İŞLEMCİYİ

Bu imkansız. Yani değiştirmediğin parçakalmadı ama sorun devam ediyor ise o zaman sorun evdedir. Voltaj yani.... yada bilmiyom.

ARKADASIM SEN POWER SW KAPLONA BAK YANI ACMA DUGMEN ARADA BİR TUTAKLIK YAPIYOR OLABİLİR BU SORUNDA İŞLETİM SİSTEMİN TAK DİYE KAPANMASI YADA

BİANDA HİÇ BİŞEY YAPMADAN KAPANIS MODUNA GECMESİ OLARAK NİTELENDİRİLEBİLİR . KOBLONU CALISTIRDIKDIKTAN SONRA

SÖK VE BEKLE EMİNİMKİ KAPANMIYACAKTIR KOLAY GELSİN

çizgi biraz sallama iş yapıyor sorununun kesin çözümü ethernet kartının güncellenmesi son güncelleme

vistave xp için

Please register to see this content.

atheros firmasının bi hatası biraz pahalıya mal oldu. bende sorunu çözene kadar çok uğraştım cafecinin birine satmıstık bi ton makina iş başa düştü çizgi sallıyordu inş. yardımcı olmusumdur

İşin ilginci.

Hala Asus markayı birilerine önerebilirmisiniz. ;)

degiştirdim bu gün gittim metro elektronige 2 işlemciyide ******ürdüm fanlarıda ******ürdüm ve şu sonuca varıldı sıfır bi asus anakartla denediler ve ilk işlemcide ısı derecesi orjinal diye verilen fanla 2binin ütünde dönüyor du ve derecesi 50 idi bekledik 55 oldu hiç bi işlem yapılmadı sadece biosa girdildi ve beklenildi daha sonra diyer fan takıldı 2. takılan fanla 38 civarında seyretti sonra yükselmeye başladı 70 lere çıktı bu sefer 2. amd2 5000 işlemci ile yani her 2 işlemci aynı ama denemek amaçlı takıldı bu işlemci de direk 70 gördü ve kapattık bekledik 5 10 dk sonra yeniden denedik ama hiç bişey degişmedi ısı tırmanmaya devam etti her 2 işlemcide hem işlemci ısınıyor hemde anakartı kople ısıtıyor ekran kartını sıtıyor 2 işlemciyide tekrar ithalatcı firmaya gönderilmek üzere aldılar anlıyacagınız 1 işlemci tam 4 defa gitti arena bilgisayara bakalım sonucu ne olacak

ARKADASIM SEN POWER SW KAPLONA BAK YANI ACMA DUGMEN ARADA BİR TUTAKLIK YAPIYOR OLABİLİR BU SORUNDA İŞLETİM SİSTEMİN TAK DİYE KAPANMASI YADA

BİANDA HİÇ BİŞEY YAPMADAN KAPANIS MODUNA GECMESİ OLARAK NİTELENDİRİLEBİLİR . KOBLONU CALISTIRDIKDIKTAN SONRA

SÖK VE BEKLE EMİNİMKİ KAPANMIYACAKTIR KOLAY GELSİN

power kablosuna baktım coler mas aldım sıf bunun için sapa sağlam powr denemedigim power kalmadı casper power de denedim ve denettirdim metro ya onlarda aynı sorun yaşandı hiç bişey derken daha önce ısınma sorunu ile gitti geldiginde 15 sn de elektrik kesiyor du ve anakartı aldım cizgileketronik gittim anakartı yan yattılar çamura battılar degiştirdiler bu sorun kalktı bu sefer tekrar ısınma sorunu ile karşı karşıya kaldım denemedigim parça kalamadı

Asus MSI bu 2 anakartı birdaha almıcam bunlar kadar nalet bi anakart yok

çizgi biraz sallama iş yapıyor sorununun kesin çözümü ethernet kartının güncellenmesi son güncelleme

vistave xp için

Please register to see this content.

atheros firmasının bi hatası biraz pahalıya mal oldu. bende sorunu çözene kadar çok uğraştım cafecinin birine satmıstık bi ton makina iş başa düştü çizgi sallıyordu inş. yardımcı olmusumdur

bilader bu anakart sistemi kurmamı izinvermiyor keşke verse de iş ethernete kalsa zaten bu eternet kartında şöyle bi sorun daha oldu etkhernet driverini otomatil kuruldugunda kapatıp açıyor xp yazısı geliyor alttaki kutucuklar soldan sağa giderken donuyor kalıyor açmıyor kapadıp güvenli kipten açıyorum kaldırıyorum programı açılıyor bunu cizgi ye bildirdim otomatik kurulum yapmayın elle tanıtın denildi bütün anakartlar otomatik kurdiyorsun kuruyor bu neden kurmuyor hadi dedim işim sorun çözülsün önemli deyil o driver işi ama nerde bu gün anakartı aldım cizgiden işlemcileri bekliyorum gelsin test ediyim olmazsa artık isyan edicem hem metro ya hem cizgiye

Çok ilginç bir sorun. Daha önce bu tür problemlerle özellikle intel işlemcilerde (prescot serisi) karşılaştım ama AMD işlemcilerde karşılaşmadım. Dikkatlice sorunu okumaya çalıştım. Gözümden kaçan bir şey olmadıysa;

Teknik servisler de işi çözememiş ve işlemcilerde sorun olduğuna karar verilmiş. Donanım sorunlarında yıllar bana şunu öğretti: Doğru teşhis, doğru tedavi getiriyor. Yanlış teşhis ise para, emek ve zaman kaybı getiriyor. Ancak bazen sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bulmak çok güç oluyor.

Bende AMD 690 çipli Sapphire anakart var. 35 derecede çalışıyor. X2 3800 işlemci ile. Yani dizdiğim en soğuk sistemlerden biri diyebilirim.

Sorun oluşturabilecek ihtimallere göre her türlü değişiklik denenmiş. Şunu söyleyebilirim.Isınan bir işlemci hangi anakart olursa olsun hemen hemen aynı derecede çalışıyor. Senin sorunun işlemci kaynaklı gibi görünüyor. PSU değişmese o arızalı olabilir diyeceğim ama o da değişmiş. Çünkü dandik PSU ile 65 derecede çalışan işlemcinin gerçek watt PSU ile 40 'ta çalıştığına şahit oldum. Umarım sorunun düzelir (Bir de Asus markasına çok güvenme özellikle AMD için olan anakrtlarına. AMD için DFI, Abit daha güzel kartlar yapıyor).

Çok ilginç bir sorun. Daha önce bu tür problemlerle özellikle intel işlemcilerde (prescot serisi) karşılaştım ama AMD işlemcilerde karşılaşmadım. Dikkatlice sorunu okumaya çalıştım. Gözümden kaçan bir şey olmadıysa;

Teknik servisler de işi çözememiş ve işlemcilerde sorun olduğuna karar verilmiş. Donanım sorunlarında yıllar bana şunu öğretti: Doğru teşhis, doğru tedavi getiriyor. Yanlış teşhis ise para, emek ve zaman kaybı getiriyor. Ancak bazen sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bulmak çok güç oluyor.

Bende AMD 690 çipli Sapphire anakart var. 35 derecede çalışıyor. X2 3800 işlemci ile. Yani dizdiğim en soğuk sistemlerden biri diyebilirim.

Sorun oluşturabilecek ihtimallere göre her türlü değişiklik denenmiş. Şunu söyleyebilirim.Isınan bir işlemci hangi anakart olursa olsun hemen hemen aynı derecede çalışıyor. Senin sorunun işlemci kaynaklı gibi görünüyor. PSU değişmese o arızalı olabilir diyeceğim ama o da değişmiş. Çünkü dandik PSU ile 65 derecede çalışan işlemcinin gerçek watt PSU ile 40 'ta çalıştığına şahit oldum. Umarım sorunun düzelir (Bir de Asus markasına çok güvenme özellikle AMD için olan anakrtlarına. AMD için DFI, Abit daha güzel kartlar yapıyor).

teşekkür ederim görüşlerin için asus anakart ve msı anakart almam bidaha aldırmamda koca casper bilgisayar msı anakart kullanıyor hepsi sorun ekrana görüntü gelmiyor görüntüyü kesiyor vs biton sorun asus marka msı ide nbira iyi ama en iyisi intel kim nederse desin

sorunum çözülsün ben burda bildirecegim

• 3 ay sonra...
  • 9 ay sonra...

Arkadaşlar bende de var bir tana ASUS M2A-MX ANAKART artık illallah ettirdi normalde reset yok ilk açıldığında reset atıyor sonra birdaha yok ikinci açılldığında ise işlemci isısı tavan yapıyor senin sorunların aynısı SORUN ANAKART hiç bakma bu lanet anakart normalde işte 940 çipset falan diyorlar ya hepsi yalanmış eski çipsetlei elinde kalanları ne yapabiliriz demişler EN GÜZELİNİ BUNLARI TÜRKİYE YE POSTALAYABİLİRİZ ve dediklerinide yapmışlar bunu biz en sonunda belge ile teyit ettirdik tüketici olarak çok bilinçli olmamız gerekiyor toksa kazıklayan kazıklayana çizgi elektronik le mahkeme miz tam 2 senede bitti tazminatıda hala ödemediler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...