Jump to content

Ana Kart üzerine Bilgiler Kayıt Oluyormu

Recommended Posts

arkadaşlar bana çok saçma gelsede paylaşmak istedim bir müşterimin hard diskini yeniledim üzerindeki 80 gb lik hard diski çıkardım yeni 160 gb taktım 80 gb lik hard diskteki veriler sonradan 160 gb lik hard diskte çıktı buna ben bir anlam veremedim sıfır hard disk özellikle adam hard disk degişiyor eski hard diskteki verilerden kurtulmak için yeni hard diskte birden bütün veriler ortaya çıkıyor bunu yapan bir program varmıdır bence imkansız fakat ne hikmetse sıfır hard diske eski hard diskteki veriler kopyalanmış acil yorumlarınızı varsa böyle bir program iönerileirinizi bekliyorum sorum şu :anakart verileri kopyalama işlemi yapıyormu yapıyorsa bunu ortaya çıkaran program varmı ? şimdiden teşekürler ilgileriniz için

yok kardeşim öyle şey olurmu ya sen 80 ligi çıkartıp 160 lıgı taktın demi yoksa 80 lik warken bide 160 lıgımı taktın eger 80 ligi çıkarmadan 160 lıgı taktıysan virüs diye bilirim çünkü benim başımada geldi ama anakart filan oyle saçmalık olomaz biliyon :D

Evet imkansız böyle birşey. Bilgisayarda verileri kalıcı olarak kopyalamaya yarayan harddiskten başka bir aygıt yok. Ram var ama o da hem harddisk gibi büyük kapasiteli değil hem de verileri kalıcı olarak kopyalayamaz. Harddiskten hardiske de kullanıcı dışında bilgisayar kendi başına kopyalama yapamaz. Belki şu olabilir: Kullanıcı bilgisayarını yapılandırırken kurduğu programlardan ve yazılımlardan istem dışı olarak istemediği veriler geliyor olabilir. Büyük ihtimalle budur. Şu kontrol edilirse durum anlaşılır: Sil baştan format atılıp kontrollü bir şekilde sistem yapılandırması yapılırsa sorunu handi programın oluşturduğu anlaşılır.

bende anlamadım ama inanamıyorum nasıl böyle birşey olur yani sıfır hard disk takıldı ben ellerimle taktım ama aynı veriler sonradan işin garip yanı ortaya çıktı anlayamadım gitti ilginiz için teşekür ederim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...