Jump to content

Staj

hose_antonio

Recommended Posts

arkadaslar yanında staj ıcın öğrencı çalıstıran varmı var ıse nekadar ücret veriyorsunuz

ben yanıma 4 eleman aldım ücret olarak 220ytl vermeyı düsünüyorum daha önceden yanında eleman calıstıran varmı öğrencı tabi

slm millet abi sen meslek lisesi öğrencisimi çalıştıracaksın dalları ney endüstri meslek msl lise dielim elektrik bilgisayar tornatesviye metal diyelim bunlar sana staj olarakmı geldiler yada ne bilim becerieğitimi olarakmı :)

slm millet abi sen meslek lisesi öğrencisimi çalıştıracaksın dalları ney endüstri meslek msl lise dielim elektrik bilgisayar tornatesviye metal diyelim bunlar sana staj olarakmı geldiler yada ne bilim becerieğitimi olarakmı :)

staj ıcın basvuru yapmıslar bızım anadolu meslekten kıramdık kabul ettık 1 kız 3 erkek öğrencı adamın herzaman praya ıhtıyacı vardır o yüzden bu fıyatı düşünüyorum d.bakırda buna en yakın fıyat 110 ytl ımıs ılk sefer olduğu ıcın yuksek tutalım dedık fıyatı oratak kararımız 220 ytl oldu

nasıll la bunların lise öğrencisi ama sonmu daha okuyacakmı son deilse msl 4 senelik lise 10 ve 11 lere staj için gelenlere para sigorta yok ama benim billdiim kadarıyla 12 de ise beceri eğitiminde ise asgari ücretin %30 yada 40 vermen lazım standart olrak abi son sınıf ama 12 dedim dierleri ne para neden sigorta karıntokluğuna ister doyur ister evine gitsin vermek zorunda deilsin yani para ve sigorta yemek bile benim duyduklarım bunlar abi haksızmıım hemde sen eeper diyarbakırda isen 220 staj eleman ve çırağa fazla 200 yada 150 arası olması zaten bunlar 1 2 calısır gider ama günümüz şartlarında verebilirsiniz maksimum 250 ytl senin insafına kalmıs abi :)

la arıı abi asgari ücretin 3 de biri 4 1 nese doru ama bura türkiye abi avrupa deil ekonomik şartlar malum senim beinm gibi msl kaç tane kunna gelecek düsün yaw piyasaya bak etme brzda şahsı dükkan sahibini düsün yaw vermezler veren biliosan ben gelim hemen misal :)

nasıll la bunların lise öğrencisi ama sonmu daha okuyacakmı son deilse msl 4 senelik lise 10 ve 11 lere staj için gelenlere para sigorta yok ama benim billdiim kadarıyla 12 de ise beceri eğitiminde ise asgari ücretin %30 yada 40 vermen lazım standart olrak abi son sınıf ama 12 dedim dierleri ne para neden sigorta karıntokluğuna ister doyur ister evine gitsin vermek zorunda deilsin yani para ve sigorta yemek bile benim duyduklarım bunlar abi haksızmıım hemde sen eeper diyarbakırda isen 220 staj eleman ve çırağa fazla 200 yada 150 arası olması zaten bunlar 1 2 calısır gider ama günümüz şartlarında verebilirsiniz maksimum 250 ytl senin insafına kalmıs abi :)

10 sınıf öğrencılerı okuldanda bıraz sorduk ekonomık durumlarıda kötüymüş 20 gün çalısacakları sabah 8 aksam 7

verme abi vallaha bak şerefsizim sen merhametli isen eğer insafına kalmıs diorum 10 sınıf öğrencisi bakanlık para ver sigorta yap demior yok hiçbirşey karıntokluuna çalıs 20 gün 1 ay neyse o kadar iişte çalıssınlar msl 4 eleman aldıysan 1 kız dı heralde kzı masaya 2 sini eerkek temizlik birini bakım onarım sonra hepsi işlerini bitirince nerde iş varsa oraya yönlerdir yani para denilen olay 10 sınıf öğrencilerine ben öyle duydum üst makamdan birinde 160 saatlik staj yeni yönetmelikle 300 saat oldu ok :)

ha bak kaçırdıım bir yer durum kötü ise verirsin amenna bende veririm helalı hos olsun eve katkı ama normalde vermen gerekmior die biliorum ben brz ileri

seviye ve haraketli konustuum ise özürdilerim birdaha olmaz saygılar sevgiler ..arkadaslar..beyler... :)

Şimdi şöle bişey var.10. ve 11. sınıflar için yaz stajı zorunluluğu kalktı diye biliyorum.Artık meslek liselerinde 12. sınıfa gelmiş öğrenciler 2gün okul 3 gün işletmeye gidecek diye biliyorum.Bu arada 200 lira bence cazip.O kadarcık para da veremiyceksen dükkan batmak üzeredir :) yada stajer almıycan :)

üstadım ben suan anadolu meslek 11. sınıf bılgısayar yazılım - web tasarım çğrencisiym. Allah ızın verirse önumuzdekı sene bende stajer olacagım ama halen bır yer bulmuş değilim. Ücret ne olursa olsun razıyım ANKARA :)

Yardım amaclıysa ne kadar verdiğin önemli değil bence.önemli hak ettiğini vermen abi.ne kadar hak ettiklerine inanıyorsan onu ver abi.hak ettiğin den fazlasını verirsen oda yardımın olur

abi ben ankara istanbul izmir yada ne bilim büyük il ve ilçeler için bir şey olmaz 250 verir ama küçük kapsamlı dükkanlar için brz sıkıntı olabilir dier il ve ilçlerde tabi küçük çapta çalısan pc dükkanları tabi seni teknosaaya ne bilim vatan pc ne bilim gold pc gir bakalım nasl farkeder ikinci staj için 12 son sene beceri öğrenimi diolar staj die bir şey yok bu son sınıfta 10 11 staj derler yaani performans hazılırğı testi öğrenimi hesabı eğer senin il ve ilçende kasabanda msl webtasarım görüyorsun dielim bilgisayar bölüm meslek liseli öğrenci web tasarım yada web işiyler ilgilenen yazılım firması yok ise yani staj gönderilecek yer ise yaz döneminde okulda yapar 1 2 ay arası hoca ile ne para ne de sigorta abi bu kadar.... :)

zertan kardeşş doğru sölemissin hakediyorsa helal ve işi bilerek doğru düzgün hatasız bir şekilde yaparak öğrenerek ne bilimm geliştirerek yapıyorsa helal olsun ffazla para verim daha ii olsun daha ii bakım ha bir de söle var yeri gelir 200 ytl veririm stajer öğrenci

ama 3 gün calsıır 4 kaytarır orda burda calısıo gibi gösterirse bak o zaman sobiyle kovalarım hesabı mangır vermem bir tarafına tekme yallahh sen brs kardeşş seneyee daha kıdemli staj görüceksiin derken son sene yani menzun olcan sene daha iii olur hem para hemde staj acısından kardeşş :)

valla benim pek bilgim yok ama cisco kocaman büyük ağ network şirketii uff bea deli para iii ve sağlam bir firma router da bilgi protokolu omurga ağ yöneticisi gibi bir şey idi heralde yanlıs hatırlamıosam :lol:

kardesim sen gidip arastıracaksın senin annen baban tutupda ******ürmiyecek yani nebilim yaşım küçük diosan yanı büyük babayiğit birini al öle git daha nediim belki firmalar alır ama söylede birşey senin gibi kaç tane adam var bu işlerini bence son mayıs yada hazirana koymamalısın nedenmi çünkü herkez daha erken ve hep bu aylarda yüklenir staj olsun beceri eğitimi vb benim tavsiem birdaha seneee felan staj vb eğitimin varsa nisanda martta ayarla git dükkana konus abi böle şöle ne diim ben sana erkek kayıt gibi hep isini erken seri yapıcaksın en iyisi budur dostumm :lol:

kardesim sen gidip arastıracaksın senin annen baban tutupda ******ürmiyecek yani nebilim yaşım küçük diosan yanı büyük babayiğit birini al öle git daha nediim belki firmalar alır ama söylede birşey senin gibi kaç tane adam var bu işlerini bence son mayıs yada hazirana koymamalısın nedenmi çünkü herkez daha erken ve hep bu aylarda yüklenir staj olsun beceri eğitimi vb benim tavsiem birdaha seneee felan staj vb eğitimin varsa nisanda martta ayarla git dükkana konus abi böle şöle ne diim ben sana erkek kayıt gibi hep isini erken seri yapıcaksın en iyisi budur dostumm :lol:

haklısın abı zaten bu konuda saolsun mcdjkrizantem abim yardımcı oldu ya hayırlısı inşallah..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...